Dodany: 15.02.2014 21:46|Autor:

Książka: Kasztan, tapczan, tralala
Kasdepke Grzegorz
Notę wprowadził(a): margines

„Muszę wam coś wyznać – lubię rozśmieszać dzieci, ale jeszcze bardziej lubię je... straszyć! Chciałem napisać książkę, która będzie śmieszna i straszna jednocześnie. Ciekawe, czy mi się to udało. Strrrrrasznie pozdrawiam!”

Grzegorz Kasdepke

Pisze dla dzieci od ponad dwudziestu lat - i sam nie wie, ile już książek napisał. Na pewno ponad trzydzieści, z czego ponad połowa osiągnęła status bestsellerów! Najpopularniejsi jego bohaterowie (jak choćby Kuba i Buba czy detektyw Pozytywka) stali się - ku zazdrości autora - dużo od niego sławniejsi. Co gorsza, książki Grzegorza Kasdepke trafiają do szkół jako lektury - i biedny autor spotkał już dzieci, które dostały przez niego jedynki!

„Kiedy czytałem tę książkę, z początku trochę się bałem. Potem, podczas rysowania ilustracji, bałem się już jakby mniej, i coraz mniej z każdym kolejnym narysowanym obrazkiem. Może dlatego, że te obrazki, chociaż trochę straszne, narysowałem sam? Wam też pewnie zdarza się od czasu do czasu kogoś przestraszyć?”

Daniel de Latour

Ilustruje książki i czasopisma dla mniejszych i większych. Współpracował m.in. z „Misiem” i „Świerszczykiem”, rysował komiksy, smoki, krasnoludki, kosmonautów, żyrafy i różne inne rzeczy. Uczy się grać na skrzypcach od wiejskich muzykantów i rysować od swoich dzieci.

„Czytam sobie” to trzypoziomowy program wspierania nauki czytania dla dzieci w wieku 5-7 lat.

Zgodnie z zaleceniami metodyków
Wybitni polscy autorzy i mistrzowie ilustracji
Świetne, wciągające historie
Duża czcionka i papier przyjazny oku

Czytanie = sukces

Poziom 1
SKŁADAM SŁOWA - 150-200 wyrazów w tekście - krótkie zdania - 23 podstawowe głoski w tekście czytanym - ćwiczenie głoskowania

Poziom 2
SKŁADAM ZDANIA - 800-900 wyrazów w tekście - dłuższe zdania, także złożone, elementy dialogu - 23 podstawowe głoski oraz „h” - ćwiczenie sylabizowania

Poziom 3
POŁYKAM STRONY - 2500-2800 wyrazów w tekście - użyte wszystkie głoski - dłuższe i bardziej złożone zdania - alfabetyczny słownik trudnych wyrazów

[Egmont Polska, 2012]