Dodany: 12.02.2014 19:23|Autor: Amelia1232

Książki i okolice> Książki w szczególe> Tajemnica bransoletki (Seila Margo)

Tajemnica bransoletki

Ostatnio sprawiłam sobie prezent i kupiłam dla siebie książkę "Tajemnica bransoletki". Kiedy ją rozpakowałam, miałam co do niej mieszane uczucia. Dwa dni się zabierałam za przeczytanie i kiedy wreszcie zaczęłam, spędziłam niemalże całą noc na czytaniu. Ciężko mi było oderwać się od niej. Jest to książka z pogranicza paranormal romance, problemy współczesnych nastolatek, fantasy. Autorka książki w bardzo ciekawy sposób powiązała te gatunki a jednocześnie potrafiła zrobić z tego bardzo ciekawą powieść. Książka ta opowiada o nastoletniej Patrycji, która posiada dar widzenia duchów i jest przez nich przygotowywana do spełnienia pewnej misji. W dodatku zakochuje się z wzajemnością w jednym z najprzystojniejszych chłopaków z liceum, którego zazdroszczą jej koleżanki. Ma jedną prawdziwą przyjaciółkę, która ją wspiera i jednocześnie zazdrości chłopaka. Kiedy do klasy przychodzi nowy, dziewczyna nie może przestać o nim myśleć. Zaczyna robić z siebie pośmiewisko byleby się przypodobać. W dodatku okazuje się, że nowy też ogląda się za Patrycją. Przyjaciółka jest niepocieszona. Co wyniknie z tej znajomości dowiecie się czytając książkę. Dodatkowo pragnę poinformować przyszłych czytelników, że książka jest pisana bardziej w formie dialogu, co spowodowało, że czyta się ją dużo przyjemniej niż nudne opisy. Dodatkowym atutem tej pozycji jest to, że powieść została zakończona w najlepszym momencie i jest to na szczęście pierwsza część. Wiem, bo czytałam na fanpagu autorki, że pisze już drugą część. Oczekuję ją z niecierpliwością. Nie wiem jak Wy, ale ja nie żałuję tego zakupu. Jeszcze raz chcę ją przeczytać, ale teraz skupię się na innych walorach tej książki.
Wyświetleń: 1991
Użytkownik: Honorata97 16.02.2014 18:14 napisał(a):
Odpowiedź na: Ostatnio sprawiłam sobie ... | Amelia1232
Ostatnio, zupełnie przypadkiem, natknęłam się na recenzję tej książki. Recenzja ta bardzo przypadła mi do gustu. A że od pewnego czasu szukałam jakiejś dobrej i niezbyt męczliwej książki, kupiłam właśnie „Tajemnicę bransoletki”.
Zabrałam się za tę książkę z wielką ciekawością. Nie byłam pewna, spoglądając na okładkę, czego można się po niej spodziewać. Moje obawy jednak okazały się niesłuszne.
Autorka przedstawia w swojej powieści świat szkolnych zmagań dojrzewającej młodzieży i ich problemów miłosnych. Jednocześnie bardzo zgrabnie wplotła wątek magii z którą zmaga się jej główna bohaterka.
Zarówno styl pisania autorki jak i jej relacje ze szkolnego podwórka bardzo mi się podobają. Margo Seila stworzyła bardzo pasjonującą powieść. Z czasem główna bohaterka będzie musiała zmierzyć się z innym wymiarem tego świata.
Po pierwszej części tej książki jestem zadowolona, że zdecydowałam się na sięgnięcie po książkę tej autorki. Mogę ją polecić z czystym sumieniem. Z niecierpliwością czekam na premierę drugiej części.
Użytkownik: Jola502 18.03.2014 16:25 napisał(a):
Odpowiedź na: Ostatnio sprawiłam sobie ... | Amelia1232
Tak mnie zafascynowały opisy tej książki, że postanowiłam ją przeczytać. Muszę napisać, że jest to super powieść, wciągająca i pełna niespodzianek. Bardzo podobał mi się wątek tego, że główna bohaterka kiedyś już żyła na tym świecie tylko była wówczas chłopcem. Miała na imię Fabian i chłopak ten nie zdążył wypełnić swojego zadania gdyż został zamordowany. Przenosi się on do współczesnego świata i rodzi się jako dziewczyna. Ma nadzieję pod tą postacią dokończyć to co zaczął przed wiekami. W książce pojawia się też magia i inne niewytłumaczalne sprawy. Dodatkowym atutem tej książki jest to, że opowiada ona historię nastolatki, która nie dosyć, że musi wybierać pomiędzy dwoma chłopakami, to jeszcze musi zmierzyć się z siłami o których nie ma pojęcia. Ogólnie jestem zachwycona tą pozycją i z tego co wyczytałam na fanpagu autorki, będzie ciąg dalszy. Super!!!