Dodany: 09.02.2014 17:10|Autor:

Książka: Skarb Arubaby
Strzałkowska Małgorzata
Notę wprowadził(a): margines

„Mili Czytelnicy!

Zawsze lubiłam tajemnicze historie. I pewnie dlatego któregoś dnia pojawił się u mnie Arubaba we własnej osobie i opowiedział historię swojego skarbu... A mnie pozostało spisanie jej dla was w taki sposób, by się wam łatwo i wesoło czytało”.

Małgorzata Strzałkowska

Poetka, autorka ponad 130 książek dla dzieci oraz scenariuszy do telewizyjnych programów dla dzieci, laureatka wielu nagród i wyróżnień. Niektóre swoje książki również ilustruje. Debiutowała w roku 1996 książką „Wierszyki łamiące języki”. Napisała między innymi „Leśne Głupki”, „Rady nie od parady”, „Raj na ziemi”, „Zielony i Nikt” i serię „ABC... uczę się!”. Jej teksty, głównie wiersze, można znaleźć w wielu czasopismach dla dzieci („Świerszczyk”) oraz podręcznikach szkolnych.

„Już od dawna chciałem zilustrować książkę o piratach. O dalekich, południowych morzach, tajemniczych mapach i zakopanych na bezludnych wyspach przerdzewiałych kufrach ze zrabowanymi bogactwami... W tej opowieści można natknąć się na pirackie skarby, ukryte nie na dalekiej, bezludnej wyspie, tylko całkiem blisko...”

Mikołaj Kamler

Studiował na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, gdzie zrobił dyplom w 1995 roku w pracowni ilustracji prof. Janusza Stannego. Od tego czasu ilustruje książki i czasopisma dla dzieci, dostarcza swych rysunków do podręczników, a także od czasu do czasu robi filmy animowane, które pojawiają się potem w telewizji i w internecie. Kiedy tylko ma czas, czyta książki i gra ze swoimi dziećmi.

„Czytam sobie” to trzypoziomowy program wspierania nauki czytania dla dzieci w wieku 5-7 lat.

Zgodnie z zaleceniami metodyków
Wybitni polscy autorzy i mistrzowie ilustracji
Świetne, wciągające historie
Duża czcionka i papier przyjazny oku

Czytanie = sukces

Poziom 1
SKŁADAM SŁOWA - 150-200 wyrazów w tekście - krótkie zdania - 23 podstawowe głoski w tekście czytanym - ćwiczenie głoskowania

Poziom 2
SKŁADAM ZDANIA - 800-900 wyrazów w tekście - dłuższe zdania, także złożone, elementy dialogu - 23 podstawowe głoski oraz „h” - ćwiczenie sylabizowania

Poziom 3
POŁYKAM STRONY - 2500-2800 wyrazów w tekście - użyte wszystkie głoski - dłuższe i bardziej złożone zdania - alfabetyczny słownik trudnych wyrazów

[Egmont Polska, 2012]