Dodany: 04.02.2014 12:22|Autor:

"Miałam cholernie ciekawe życie. I dlatego chcę ciekawej książki, która powie, jak było naprawdę".

Brutalnie szczera i nieobliczalna!

Co skrywają wyznania Avy Gardner, za które Frank Sinatra był gotów zapłacić milion dolarów, aby nie dopuścić do ich publikacji?

W styczniu 1988 roku Peter Evans otrzymał telefon, który na zawsze zmienił jego życie. Ikona kina, Ava Gardner, złożyła mu propozycję nie do odrzucenia... Ponad dwa lata pracowali nad książką, której wydania niestety żadne z nich nie dożyło. Ava zmarła na zapalenie płuc w 1990 roku, Peter na zawał serca pod koniec 2012 roku.

Wyznania Avy były tak kontrowersyjne, że książka musiała czekać na premierę ponad 25 lat.

"Wyznania intymne" to opowieść o wspaniałym życiu "najpiękniejszego zwierzęcia na świecie". To historia o czasach sławy, seksualnych podbojach i intymnych szczegółach gwiazd, takich jak Frank Sinatra, John Huston, Humphrey Bogart, a nawet sam Hemingway.

To niezwykłe dzieło. Czytając je, zakochujemy się w Avie bez pamięci, współczujemy jej, złościmy się na nią. Przede wszystkim jednak jesteśmy zdumieni, kiedy ta piękna, filigranowa kobieta klnie jak szewc, upija się do nieprzytomności i śmiało opowiada o sobie jak o największej nimfomance Hollywood.

[Pascal, 2013]