Dodany: 30.01.2014 10:08|Autor:

Jedna z najpiękniejszych kobiet XX wieku, ikona stylu, tancerka, modelka, aktorka, matka, ambasadorka UNICEF – to tylko niektóre z jej życiowych ról. Audrey Hepburn dzięki swojej niezapomnianej twarzy i wrodzonej gracji zawładnęła wyobraźnią milionów ludzi na całym świecie.

Wielbiły ją rzesze widzów oczarowanych kreacjami aktorki w filmach, takich jak "Rzymskie wakacje", "Zabawna buzia", "Wojna i pokój", "My Fair Lady", "Śniadanie u Tiffany’ego". Kochała ją nie tylko kamera filmowa, aktorka pozowała czołowym fotografikom, dzięki którym jej wizerunek jest nadal żywy, a styl Audrey nieprzerwanie inspiruje zarówno projektantów, jak i pasjonatów mody.

Ten piękny album zawiera 100 sugestywnych i poruszających fotografii, większość wręcz ikonicznych, niektórych nigdy wcześniej nie prezentowanych, wybranych przez najbliższych aktorki. Zwracając szczególną uwagę na walory estetyczne, artystyczną ekspresję i osobiste znaczenie, pieczołowicie wybrali oni zdjęcia reprezentujące wartości, za którymi Hepburn opowiadała się w ciągu całego życia i swojej kariery.

[Bukowy Las, 2012]