Dodany: 2014-01-29 21:25|Autor:

nota wydawcy


Świat pod rządami szarych eminencji to absorbujące spojrzenie na całą plejadę władczych, charyzmatycznych i przebiegłych postaci. W czasach babilońskich, w średniowieczu, aż po dzisiejszą współczesność, zawsze istniały i istnieją takie osoby, które z powodzeniem sterowały władcami i państwami, realizując swoje własne interesy dzięki umiejętnemu połączeniu instynktu politycznego i osobistych ambicji, a także wykorzystaniu sprzyjających okoliczności.

Wyróżniały się doskonałą znajomością natury ludzkiej i umiejętnością użycia władzy, a także zręcznym manipulowaniem tymi cechami niezależnie od motywacji, czy to opartej na przesłankach altruistycznych, czy ideologicznych. Tajemnicze postaci i osoby publiczne często kształtowały historię pozostając nieco w cieniu, ale zawsze działając z pozycji zapewniającej władzę. Świat pod rządami szarych eminencji przedstawia liczną grupę najbardziej znaczących doradców, którzy okazali się tak samo sprytni, wojowniczy, a nawet i bezlitośni, jak ci, którym służyli

Bywali dyplomatami o nienagannych manierach, uroku osobistym i znakomitym wykształceniu. Niektóre z tych postaci cechowała bezwzględność, wytrwałość w zwalczaniu przeciwności i umiejętność wykorzystania słabych punktów przeciwnika. Jeszcze inne były doskonałymi intrygantami, zręcznie osiągając równowagę między strachem a pochlebstwem na drodze do założonego celu.

[Bellona, 2013]

(c)Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie bez zgody autora zabronione.

Wyświetleń: 167
Dodaj komentarz
Patronaty Biblionetki
Biblionetka potrzebuje opiekunów
Recenzje

Użytkownicy polecają:

Redakcja poleca: