Dodany: 02.04.2008 08:28|Autor: szahnamee

Adwokat z charakterem

Pewnego dnia do kancelarii Perry'ego Masona przychodzi Edna Hammer i prosi o pomoc przy rozwodzie Petera Kenta, swojego wujka. Pan Kent nie może się uwolnić od żądnej pieniędzy żony, która twierdzi, że jej mąż jest lunatykiem zdolnym popełnić morderstwo. Mason na początku jest scpetyczny, ponieważ raczej unika spraw rozwodowych, woli sprawy o morderstwa. Jednak daje się przekonać. I w miarę upływu czasu pojawiają się: sprawa o fałszerstwo, pościgi i morderstwo. Znalazło się też miejsce na miłość i małżeństwo w tajemnicy.

Pan mecenas wykazuje się niezwykłą przebiegłością i logicznym rozumowaniem, co doprowadzi go do dosyć zaskakującego rozwiąznia.

Powieść czyta się bardzo szybko i przyjemnie. Porusza wiele aspektów ludzkiego życia i można poznać tajniki prawa.

To taka książeczka dla rozluźnienia po stresującym dniu.

Użytkownik: taneska 11.12.2010 00:47 napisał(a):
Odpowiedź na: Pewnego dnia do kancelari... | szahnamee
Nie, szahnamee , nie przesadzaj, nie można poznawać prawa na podstawie amerykańskich kryminałów z lat 50- tych! To wierutna bzdura! Można natomiast czytając zdumiewać się nad dziwnie pokręconymi ścieżkami, którymi chodzi prawo stanowe, dla nas to czysta egzotyka.
Ale ten akurat kryminał uważam za wyjątkowo słaby.