Notę wprowadził(a): wwwojtusOpiekun BiblioNETki

Książka: Puszek, Druciak, Zakładka i inne isty (Karwińska Anna)

Data dodania: 2014-01-18 10:43

Ten, kto powiedział, że nie ma głupich pytań, zapewne dobrze pamiętał swoje dzieciństwo i tysiące pytań i wątpliwości, jakie co dzień nasuwają się dziecku i jakimi zasypuje ono swoje otoczenie. Tak jest, od kiedy człowiek nauczył się mówić. I chociaż nie dowiemy się pewnie nigdy, jak to pierwsze pytanie brzmiało, to wielu z rodziców zapewne założyłoby się, że zadało je właśnie dziecko...

Są pytania zabawne, są kłopotliwe, są też i takie, na które nie umiemy odpowiedzieć – niby coś wiemy intuicyjnie, znamy nawet jakieś bardzo mądre i skomplikowane definicje, ale jak to przekazać sześcio- czy dziewięciolatkowi?

Książka „Puszek, Druciak, Zakładka i inne isty. Liczby Kultury” nie tylko zawiera garść definicji z dziedziny szeroko pojmowanej socjologii, przystosowanych dla 6-10 latków, ale też podsuwa rodzicom sposób, jak tłumaczyć przeróżne pojęcia, żeby były dla dzieci zrozumiałe i żeby cała rodzina dobrze się przy tym bawiła.

Autorka – profesor Anna Karwińska – jest bowiem nie tylko znaną i cenioną socjolog, ale od wielu lat tworzy dla dzieci: zarówno książki, jak i spektakle teatralne, oraz pracuje z nimi prowadząc zajęcia na Uniwersytecie Dziecięcym.

[Narodowe Centrum Kultury, 2013]