Dodany: 17.01.2014 14:27|Autor: Sylwia_

Nagrody dla recenzentów

Spośród autorów recenzji opublikowanych w dniach od 1 do 15 grudnia postanowiliśmy wyróżnić nagrodą... Rbita i LeoniMę

milosnik
"Kim była Emma Hamilton? Dziś powiedzielibyśmy – celebrytką. Jedną z najczęściej portretowanych kobiet końca XVIII wieku, o zdolnościach aktorskich, prezentowanych między innymi Goethemu. Przyjaciółką Marii Karoliny Habsburg, żoną Sir Williama Hamiltona, długoletniego ambasadora brytyjskiego przy Królestwie Neapolu, wreszcie kochanką słynnego admirała Horatia Nelsona i matką jego córki. To wszystko osiągnęła kobieta wywodząca się z nizin społecznych (była córką ubogiego kowala). Sam życiorys Emmy mógłby posłużyć za kanwę świetnego romansu lub sagi historycznej. U Susan Sontag pozostaje jednak tylko postacią drugoplanową w »Miłośniku wulkanów«, będącym powieścią tylko z pozoru.

Czym jest więc ta książka i kto jest jej głównym bohaterem?".

Fragment nagrodzonego tekstu autorstwa Rbita Cavaliere i wulkany o książce Miłośnik wulkanów.

wszystkow
"Czytelnicy otrzymują grubą, atrakcyjnie wydaną księgę, w której znajduje się kilkadziesiąt wyliczeń przyporządkowanych tematycznie do poszczególnych domowych (właśnie uprzątniętych) pomieszczeń. Są to na przykład: lista wysp, które chcieliby odwiedzić, lista zmian, jakie wprowadziliby, mając władzę absolutną, lista członków ich wymarzonego zespołu muzycznego, lista rad, jak zachowywać się w towarzystwie i całe mnóstwo list zestawiających interesujące ciekawostki".

Fragment nagrodzonego tekstu autorstwa LeoniMy Wielkie porządki o książce Wszystko w porządku. Układamy sobie życie.

Gratulujemy! Wkrótce skontaktujemy się w sprawie nagrody.

Autorzy wyróżnionych recenzji będą mogli wybrać nagrodę spośród książek objętych patronatem BiblioNETki.

Redakcja BiblioNETki
Użytkownik: Rbit 17.01.2014 20:19 napisał(a):
Odpowiedź na: Spośród autorów recenzji ... | Sylwia_
Bardzo dziękuję! Zupełnie nie spodziewałem się wyróżnienia. A książkę Susan Sontag szczerze polecam.