Dodany: 05.01.2014 14:26|Autor: koralinanna

Czytelnia 2014

Styczeń

1. Chata (Young William Paul) (3,5) O tym jak to można spędzic weekend ze Świętą Trójcą i co z tego wynika.

2. Dożywocie (Kisiel Marta) (5) Wspaniałe wykreowane postacie. Intrygujące poczucie humoru. Niebezpieczna (niespodziewane wybuchy śmiechu) do czytania wśród ludzi :)

3. Po pierwsze dla pieniędzy (Evanovich Janet (pseud. Hall Steffie)) (3,5) nie mój styl, książka ciekawa, o kobiecie łowcy głów

4. Kto chce, niech wierzy: Wspomnienia reportera (Budrewicz Olgierd) (4,5) (wymieniona) interesująco napisana, wspomnienia i poglądy reportera o różnych zakątkach świata

5. Spryciarz z Londynu (Pratchett Terry) (5) Z wymiany :) Dość mglista pozycja ale za to jak wciąga Dodgera nie sposób nie lubić:)

Luty

6. Po drugie dla forsy (Evanovich Janet (pseud. Hall Steffie)) (3,5) przyjemne czytadło, babcia Mazurowa wymiata, fabuła gorsza niż w 1 części styl bez zmian

7. Wiktoria (Hamsun Knut (właśc. Pedersen Knut)) (4,5) (dziękuję Biblionetkołaju 2014!) Ładna historia miłosna o tym jak oboje chcieli ale jakoś nie wychodziło. Szkoda tylko że charakterystyka osób nie była bardziej opisana.

"Under the moon"

Marzec

8. Rio Anaconda: Gringo i ostatni szaman plemienia Carapana (Cejrowski Wojciech) (4,5) jakoś mnie nie zachwyciła

9. Twoje ciało stworzone do miłości (Ange Daniel) (4)

10. I góry odpowiedziały echem (Hosseini Khaled) (5,5) jedna historia dwojga ludzi opowiedziana poprzez wiele historii innych ludzi, przyjemność czytania, wielokrotnie poruszany watek starości choroby i śmierci

Kwiecień

11. Przeznaczenie (Houck Colleen) (4,5) prosto napisana, trochę mnie irytowała główna bohaterka, zachwyciły mnie stworzone krainy i magiczne atrybuty

12. Kuzynki (Pilipiuk Andrzej (pseud. Olszakowski Tomasz)) (4,5)

13. Czerwień rubinu (Gier Kerstin) (4,5) o dziewczynie która podróżowała w czasie tajnych stowarzyszeniach i tajemnicach. I część cyklu kończy się w dziwnym miejscu.

"Chemical secret"

Maj

14. Wybrana (Braswell Liz) (3) rozczarowała mnie nie ma dla mnie tego klimatu co serial.

15. Wstydliwa historia piękna: Jak Helena Rubinstein i L'Oreal stworzyli kobietę (Brandon Ruth) (3) bardzo ciężko mi się czytało, szkoda że nie ma więcej informacji o firmie L'Oreal

16. Kosogłos (Collins Suzanne) (5) podobała mi się, szczególnie zakończenie oraz cała manipulacja pokazana w tej książce

17. Po czwarte dla grzechu (Evanovich Janet (pseud. Hall Steffie)) (5)

audiobook Kolor magii (Pratchett Terry) (4,5)

18. Morze miłości (Sandemo Margit) (3,5)

19. Moje drzewko pomarańczowe (Vasconcelos José Mauro de) (5)piękna historia pomimo dużej grze na emocjach i braku wyrazistego zakończenia

Czerwiec

20. Ostatnia bitwa (Lewis Clive Staples) (5)ang. Świetna! po 15 latach od przeczytania I części w końcu wiem jak się to wszystko skończyło

21. Jadąc do Babadag (Stasiuk Andrzej) (4,5) Ma swój klimat, który podoba mi się.

22. Zaklinacz czasu (Albom Mitch) (3,5) Nic nadzwyczajnego. Historie jakich wiele

Hrabina: Tragiczna historia Elżbiety Batory (Johns Rebecca) porzucona w trakcie

23. Wytropić milion (Evanovich Janet (pseud. Hall Steffie)) (5) ebook

Klub Podróżników w Wyobraźni (Baccalario Pierdomenico (pseud. Moore Ulysses lub Belpois Jeremy)) (3) audiobook hmmm chyba jednak tę serię trzeba czytać po kolei

Lipiec

24. Byłam najlepszą przyjaciółką Jane Austen (Harrison Cora) (5) po angielsku, bardzo przyjemnie i lekko się czytało

25. Odd i Lodowi Olbrzymi (Gaiman Neil) (4,5) prosta urocza historyjka, bardzo ładnie wydana

26. Dziesięć kawałków (Evanovich Janet (pseud. Hall Steffie)) (4) + komandos, chipsy Sally Sweet :D, scena finałowa - psy, Stephanie za bardzo pchała się w niebezpieczeństwo ebook

Stulatek, który wyskoczył przez okno i zniknął (Jonasson Jonas) (3,5) (audiobook) Alana nie sposób nie pokochać, książka inspirująca, momentami mnie jednak męczyła

27. Ocean na końcu drogi (Gaiman Neil) (5) smutna ładna historia

28. Ósemka wygrywa (Evanovich Janet (pseud. Hall Steffie)) (3) chyba przejadłam się na razie Śliwkami, nic co utkwiłoby w pamięci

29. Misja "Błyskawica" (Horowitz Anthony) (3,5) angielski

audiobook Błękit szafiru (Gier Kerstin) (3,5)

Sierpień

30. 52 powody, dla których nienawidzę mojego ojca (Brody Jessica) (4) ciekawy pomysł o rozpieszczonej dziewczynie która musi wykonywać przez rok 52 prace, stanowczo przerysowany początek i koniec,

audiobook Zieleń szmaragdu (Gier Kerstin) (4) przyjemnie się słuchało chociaż zakończenie cyklu rozczarowało mnie zbyt przewidywalne i fabuła zbyt prosto skomplikowana, uważam że wątki podróży w czasie można by bardziej rozwinąć

31. Śmierć w chmurach (Christie Agatha (pseud. Westmacott Mary)) (5)
32. Pisane szkarłatem (Bishop Anne) (5,5) Biblionetka wie co polecić ot co!

Wrzesień

33. Dziedzictwo (Daugherty C. J. (Daugherty Christi)) (4)
34.Zagrożeni (Daugherty C. J. (Daugherty Christi)) (3,5)

Październik

35. Cień Śmierci (Kossakowska Maja Lidia) (4,5)
36. Nomen Omen (Kisiel Marta) (4,5)
37. Poker z rekinem (Doncowa Daria) (4,5) podobał mi się klimat książki, jednak myślę że tłumaczenie książki nie jest najlepsze.
38. Jesienna miłość (Sparks Nicholas) (5)

Listopad

39. Doktor Jekyll i pan Hyde (Stevenson Robert Louis) (4,5) Dziękuję biblionetkołaju 2013!
40. Słodki padalec (Doncowa Daria) (3) Coś mi się nie zgadza w zakończeniu
41. Zaginiona dziewczyna (Flynn Gillian) (5)
42. Morderstwo wron (Bishop Anne) (4,5)
43. Krew Illapa (Kilen Robert) (3,5)
44. Diament wielki jak góra (Fitzgerald Francis Scott (Fitzgerald F. Scott)) (3,5)
45. Golem i dżin: Część 1 (Wecker Helene) (5)

Grudzień

46. Golem i dżin: Część 2 (Wecker Helene) (5)
47. Najlepsza jedenastka (Evanovich Janet (pseud. Hall Steffie)) (3)
48. Projekt "Rosie" (Simsion Graeme) (4,5) Eng
49. Interesujący mężczyźni (Leskow Mikołaj) (2)
50. Na szczęście mleko... (Gaiman Neil) (4)
51. Najcenniejszy dar (Evans Richard Paul) (3,5)
52. Ostatni smokobójca (Fforde Jasper) (4)
53. Tehanu (Le Guin Ursula K. (Le Guin Ursula Kroeber)) (5)