Dodany: 29.12.2013 15:48|Autor:

Ilustrowany przegląd postaci, miejsc i krajobrazów Śródziemia z drugiej części filmowej trylogii Petera Jacksona "Władca Pierścieni", uzupełniony przedmową Vigga Mortensena, odtwórcy postaci Aragorna.

Bogato ilustrowany album, zawierający ponad sto kolorowych zdjęć, m.in. Golluma, Drzewca i Bitwy w Helmowym Jarze, umożliwia wyjątkową podróż przez najważniejsze wydarzenia drugiej części filmowej trylogii. Rozpoczyna się streszczeniem "Drużyny Pierścienia" i wprowadza nas w pasjonujący świat wędrówki Sama i Froda oraz przygód pozostałych członków Drużyny Pierścienia w Dwóch Wieżach.

- W pogoni za Pierścieniem: Frodo i Sam wędrują samotnie w stronę Mordoru, a ich tropem podąża ukradkiem Gollum, który w kopalniach Morii ruszył w ślad za Drużyną
- Podróż jeńców: Merry i Pippin, uprowadzeni przez straszliwych Uruk-hai, zmierzają na brzemienne w skutkach spotkanie z czarodziejem Sarumanem w zrujnowanej twierdzy Isengardu
- Na ratunek: Aragorn, Legolas i Gimli spieszą z pomocą uprowadzonym hobbitom przez równiny Rohanu aż po cień drzew lasu Fangorn

Książka zawiera wykonany na specjalne zamówienie plan kulminacyjnych wydarzeń Bitwy w Helmowym Jarze, w której Wolne Ludy Śródziemia stawiają czoło armiom Sarumana.

Album, stanowiący również bezcenne wprowadzenie do filmu "Dwie Wieże" Petera Jacksona, to niezapomniana wędrówka: od Martwych Bagien, poprzez piękną, lecz niebezpieczną krainę Ithilien na granicy Mordoru, do wspaniałego Królestwa Rohanu, ojczyzny władców koni, jego stolicy Edoras i niezwyciężonej twierdzy w Helmowym Jarze.

[Wydawnictwo Amber, 2002]