Dodany: 12.12.2013 16:33|Autor:

Książka: Skok w zagładę
Donaldson Stephen R.
Notę wprowadził(a): parilicium

Twarda jak stal Morna Hyland, cyborg Angus Thermopyle i ocaleni członkowie załogi statku kosmicznego "Fanfara" powracają w ostatnim tomie cyklu Stephena R. Donaldsona "Skok w zagładę: Dziś zginą wszyscy bogowie". Poprzednie tomy przeprowadziły nas w oszałamiającym tempie przez całą Galaktykę i ten nie jest wyjątkiem.

Morna, jej wyhodowany przez obcych syn Davies, genetyk oraz mechanik Vector Shaheed, kompetentna Mikka i jej młody brat Ciro czekają na pokładzie "Fanfary". Angus leży nieprzytomny, być może na zawsze pogrążony w stanie stazy. Ciro pragnie zniszczyć statek, doprowadzony do szaleństwa przez mutageny wstrzyknięte przez Sorus Chateleine.

Min Donner, lojalna dyrektor Wydziału Operacyjnego, obserwuje sytuację z pokładu uszkodzonego w walce krążownika "Pogromca". Czy Morna jej zaufa? Czy oprogramowanie Angusa wysłucha jej poleceń? Kto z załogi "Fanfary" przeżył ucieczkę z laboratorium i walki, jakie po niej nastąpiły?

Tymczasem w siedzibie zarządu Kompanii Górniczych niezwykły pojedynek między dyrektorem Wardenem Diosem a Smokiem zmierza ku rozstrzygnięciu, ku Ziemi zaś zbliża się okręt wojenny Amnionu...

[MAG, 2013]