Dodany: 2013-11-29 22:57|Autor: dot59

Książka: Ręka, która zadrży
Eriksson Kjell
Notę wprowadził(a): parilicium

nota wydawcy


Seria z komisarz Ann Lindell, bohaterką "Księżniczki Burundi", najlepszej powieści roku według Szwedzkiej Akademii Literatury Kryminalnej.


"Kryminały Kjella Erikssona to najwyższe osiągnięcia gatunku".
Henning Mankell

"»Ręka, która zadrży« to najlepszy kryminał Erikssona".
"Uppsala Nya Tidning"

"Kryminalna zagadka tej powieści to wyzwanie dla każdego logicznego umysłu. Tajemnicze zniknięcie polityka z Uppsali jest zaledwie czubkiem góry lodowej zbudowanej ze skrzętnie ukrywanych mrocznych sekretów, które prowadzą do zbrodni".
"Kirkus Reviews"

"W »Ręce, która zadrży« Kjell Eriksson z głębokim zrozumieniem wnika w umysły i dusze ludzi, których życie upływa wśród długich zimowych nocy. Ann Lindell po raz kolejny prowadzi śledztwo w odludnej, odosobnionej okolicy, gdzie mieszka melancholia i samotność".
"New York Times"

"Kjell Eriksson wykorzystuje pustkę skandynawskiej scenerii do rozwijania mistrzowskiej kryminalnej zagadki i mądrej refleksji nad ludzką kondycją".
"Hallands Nyheter"

"Kjell Eriksson to twórca, który nadaje nową jakość szwedzkiej literaturze kryminalnej."
"Booklist"


Szanowany polityk z Uppsali wychodzi z zebrania rady miejskiej i... znika. Nikt – rodzina, znajomi, policja – nie wie, co się stało. Dwanaście lat później ktoś spotyka go w Indiach pod innym nazwiskiem...

Były szef i mentor Ann Lindell, który kiedyś prowadził poszukiwania zaginionego polityka, skłania ją do wznowienia śledztwa – w tej i w innej nierozwiązanej sprawie sprzed lat: brutalnego zabójstwa poruszającego się na wózku starca, zagorzałego nazisty.

Tymczasem w pobliżu Öregrund morze wyrzuca na brzeg odciętą kobiecą stopę. To znaczy, że Ann musi rozpocząć jeszcze jedno dochodzenie – boleśnie blisko miejsca, gdzie mieszka mężczyzna, którego kiedyś kochała. W odizolowanej osadzie, zamieszkanej przez zadziwiająco wielu samotnych mężczyzn…

Trzy sprawy łączą się tak jak przeszłość i teraźniejszość, splatając dziesięciolecia i życiorysy ludzi naznaczone historią i winami dziedziczonymi przez pokolenia. Stare grzechy wciąż obciążają sumienia, stare zbrodnie nie umierają i mają swój przerażający ciąg dalszy...

[Amber, 2013]

(c)Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie bez zgody autora zabronione.

Wyświetleń: 382
Dodaj komentarz
Patronaty Biblionetki
Biblionetka potrzebuje opiekunów
Recenzje

Użytkownicy polecają:

Redakcja poleca: