Dodany: 29.11.2013 22:37|Autor:

Lacey Flint, bohaterka "Ulubionych rzeczy", młoda policjantka z tajemniczą przeszłością, tropi seryjnego mordercę chłopców. Pomaga jej zagadkowy jedenastolatek.

"Przerażające i hipnotyzujące! S.J. Bolton zmienia oblicze literatury kryminalnej".
Tess Gerritsen

"Ten kryminał wybiega przed gatunek. Bolton zagląda głęboko w wypełnioną mrokiem i szaleństwem duszę mordercy i sprawia, że jej wizja staje się straszliwie realistyczna".
"Publishers Weekly"

"Najprawdziwszy strach, suspens, który przyprawia o bicie serca, i zwroty akcji, które dosłownie przykuwają do stron. Powieść Bolton chwyta nas od samego początku w dławiący uścisk i wypuszcza dopiero po finale - trzęsących się ze strachu".
"Library Journal"

"Mocna narracja, atmosfera niepewności i para dysfunkcyjnych, lecz zadziwiająco sympatycznych bohaterów składają się na ten trzymający w najwyższym napięciu psychologiczny kryminał".
"Booklist"

Dwa ciała znalezione pod Tower Bridge to już czwarte i piąte zabójstwo w ciągu pięciu tygodni. Ofiary – takie jak poprzednio: jedenaście lat, przecięta tętnica szyjna, zgon z powodu upływu krwi.

Porywacza i mordercy chłopców szuka cała policja w południowym Londynie. Własne śledztwo prowadzi też Barney, jedenastolatek cierpiący na zaniki pamięci. Mieszka z ojcem w tym samym domu, co Lacey Flint, która po sprawie samobójstw w Cambridge wciąż jest na zwolnieniu lekarskim. Rozważa odejście z policji, bo wciąż nie może uporać się z traumą.

Uwaga: po kliknięciu pokażą się szczegóły fabuły lub zakończenia utworu

[Amber, 2013]