Dodany: 28.11.2013 21:03|Autor: moremore

Książki i okolice> Pisarze> Brown Dan

Turystyka literacka z Brownem

Jeśli jesteście miłośnikami twórczości Dana Browna, być może zainteresuje Was strona prawdziwego entuzjasty jego powieści, przeznaczona specjalnie dla grona wielbicieli autora.

Polecam Wam http://turystykaliteracka.com/, niekomercyjną stronę stworzoną hobbystycznie, ale jak zobaczycie, z wielkim rozmachem :)

To starannie zaplanowany i logicznie poukładany przewodnik po świecie, jaki stanowi tło opowiadanych przez pisarza historii, a ponieważ książki Browna pełne są odniesień do dzieł malarstwa światowego i rzeźby, znanych obiektów architektonicznych i symboli kulturowych, znajdziecie na stronie zdjęcia, mapy, muzykę, a dla dociekliwych także objaśnienia i linki do poszerzania wiedzy w zakresie interesujących obiektów, obrazów, postaci.

Sam autor o powodach stworzenia strony mówi:
"Kiedyś każdy miłośnik książek był skazany tylko na własną wyobraźnię i kunszt autora – jeśli ten potrafił ciekawie opisać scenerię, w której rozgrywała się akcja. Często wyobrażone miejsca lub przedmioty opisywane w książce, mocno różniły się od tych w rzeczywistości. Dzisiaj każdy, kto lubi czytać, ma możliwość znalezienia zdjęć czy bardziej szczegółowych informacji. Nawet banalna lektura, lecz dobrze zilustrowana, może nas przenieść w zupełnie inny świat. Świat często nieznany, czy widziany z innej perspektywy. Dzięki temu, przeczytana książka może stać się czymś więcej niż tylko wspomnieniem, może być przygodą czy też umożliwić własną wycieczkę śladami bohaterów. Kierując się taką myślą stworzyliśmy te strony."

Na koniec - jestem użytkowniczką Biblionetki od wielu lat, szanuję Was i Wasz czas tak samo jak swój, nie wklejałabym tutaj żadnej komercyjnej czy naciąganej pułapki blogerskiej, sama zachwyciłam się pasją i ogromem pracy, jaką wykonał autor strony i spędziłam na niej sporo czasu, będę też zaglądała cyklicznie, bo praca ta żyje i wciąż się rozrasta. Zapraszam na http://turystykaliteracka.com/ także tych, którzy miłośnikami Browna jako takiego nie są, ale lubią poczytać ciekawie o sztuce, bo mają otwarte umysły. A ponieważ stronka się ładnie przedstawia, może nawet zostawicie po wizycie swój głos aprobaty.
Inicjatywy bezinteresownie rozwijające - warto wspierać.
Użytkownik: [Kalais] 29.11.2013 10:16 napisał(a):
Odpowiedź na: Jeśli jesteście miłośnika... | moremore
Bardzo fajna strona. Gdy czytam jakąś książkę i są odniesienia do świata nas otaczającego często zaglądam do internetu by dokładniej przyjrzeć się miejscu, rzeczy czy zdarzeniu które opisuje autor. Ta strona napewno spodoba się miłośnikom Browna który zamieszcza w swoich książkach bardzo dużo tego typu odniesień.
Dzięki za linka bo akurat jestem w trakcie czytania Inferno.