Dodany: 09.03.2008 18:24|Autor: souloflady

Zapach czekolady

Niewielkie francuskie miasteczko Lansquenet żyje od lat według tych samych tradycji i obyczajów. Wszyscy ludzie się tam znają, więc przybycie Vianne z córką Anouk nie zostaje niezauważone. Otwarcie sklepu i jednocześnie kawiarni dzieli społeczeństwo. Zarówno pojawienie się Cyganów, jak i organizacja Festiwalu Czekolady podczas Wielkanocy sprowadza nowe problemy na Vianne. Sytuacja jest przedstawiana tak z perspektywy przyjezdnej kobiety, jak i księdza miejscowej parafii.

Pełna magii, tajemniczości i miłości książka opowiada o typowym problemie, czyli braku akceptacji dla czegoś nieznanego, porusza również kwestię wiary.

Barwne opisy, np. procesu tworzenia czekolady, krajobrazu nad rzeką, odpowiedni język bez wulgaryzmów i brak scen intymnych są wielką zaletą książki, co bez wątpienia pozwala polecić ją nawet najmłodszym czytelnikom.

Wciągająca opowieść pozwala oderwać się od rzeczywistości i stworzyć wiele obrazów w wyobraźni. Godna polecenia.

Użytkownik: alkippe 22.06.2008 11:46 napisał(a):
Odpowiedź na: Niewielkie francuskie mia... | souloflady
Z tym polecaniem najmłodszym czytelnikom to troszkę przesadne :) Nie sądzę, że najmłodsi są w stanie ustosunkować się do problematyki powieści. Natomiast śmiało można polecić "Czekoladę" młodzieży.