Dodany: 21.11.2013 22:26|Autor: Pingwinek

Centkiewicz(owie) - "Zaczarowana zagroda" + "Anaruk, chłopiec z Grenlandii"

(Czytatka zdradza co nieco.)

Z "Zaczarowanej..." Czesława Jacka Centkiewicza i Aliny Centkiewicz(owej) (3+):

"Głupiś, spójrz sam na te skrzydełka. Żaden pingwin nie lata!"
-> Tak smakują stracone złudzenia. A myślałam, głupi pingwin, że polecę.

Z "Anaruka..." Czesława Jacka Centkiewicza (4+):

"Obowiązkiem mężczyzny jest dbać o dom (...)."
-> Tak jak i kobiety.

"Zima jest tutaj tym przykrzejsza, że przez całe cztery miesiące bez przerwy trwa ciemność. Słońce nie ukazuje się wcale. Dopiero w marcu pojawia się co dzień na chwilę tuż nad horyzontem. Wtedy we wszystkich ludzkich osiedlach na Dalekiej Północy panuje radość. Mróz, burze śnieżne, męczące wichry - wszystko idzie w zapomnienie. Wraz ze słońcem nadchodzi czas letnich łowów. W maju rozpoczyna się dzień polarny i trwa bez przerwy pięć miesięcy. Słońce wtedy wcale nie zachodzi."
-> Zima, słońce - tyle myśli...

"Wkrótce rozszalały się takie śnieżyce, że nie sposób było nosa wytknąć na dwór. Dni były coraz krótsze i coraz ciemniejsze. Słońce ukazywało się na niebie tylko w samo południe i szybko zapadało za horyzontem."
-> Tyle, tyle...

Zaczarowana zagroda (Centkiewicz Czesław Jacek, Centkiewicz Alina (Centkiewiczowa Alina))
Anaruk, chłopiec z Grenlandii (Centkiewicz Czesław Jacek)

Użytkownik: Pingwinek 23.12.2013 23:34 napisał(a):
Odpowiedź na: (Czytatka zdradza co niec... | Pingwinek
Och, a dziś dostałam "Zaczarowaną zagrodę" od mojego Pingwisia jako dodatek świąteczny =)

I wzbogacam cytowanie...

"W zagrodzie spacerowały sobie dwa pingwinki. Elegancik i jakiś drugi, mniejszy."
-> Pinguś i ja? =)

"- Profesorze, a może jednak one nocą fruwają? - zapytał nieśmiało Janek.
- Może to wszystko, czegośmy się o tych ptakach dotychczas uczyli, jest nieprawdą? - poparł go Władek.
- Głupiś, spójrz sam na te skrzydełka. Żaden pingwin nie lata!"
-> A ja lecę, ja właśnie frunę, zakochany pingwin =)

"Szybko przeminęły siarczyste mrozy, długie ciemne noce i straszne zamiecie, z których słynie Antarktyda, olbrzymi ląd leżący wokół południowego bieguna Ziemi. Słońce z każdym dniem wyżej wznosiło się nad horyzontem."
-> I będzie już tylko lepiej =)