Dodany: 20.11.2013 18:05|Autor:

Autor snuje bożonarodzeniowe opowieści na podstawie 12 pięknych obrazów aniołów. Dzieła znanych mistrzów, m.in. Botticellego, El Greca czy Perugina, i medytacje zachęcają, by w ciszy tego szczególnego czasu otworzyć serce na orędzie anioła. Przyjściu na świat Jezusa towarzyszyły owe niebiańskie istoty, a artyści uwidaczniają na obrazach coś, co często uchodzi naszej uwadze. Przedstawiając aniołów jako czułych posłańców Boga, pozwalają nam odczuć, że w naszym życiu jest coś tajemniczego, pełnego miłości i zrozumienia, jakaś opiekuńcza siła, która wspiera w chwilach słabości. Ukazują ich zwykle ze skrzydłami, podkreślając, że pragną nas unieść ponad codzienność, abyśmy spojrzeli ku niebu otwierającemu przed nami szeroki horyzont.

Anselm Grün, ur. w 1945 r., doktor teologii, benedyktyn, zarządza opactwem w Münsterschwarzach. Doradca duchowy, prowadzi kursy medytacji uwzględniające psychoterapię, kontemplację i post. Zajmuje się także interpretacją snów opartą na psychologii głębi. Jeden z bardziej znanych na świecie autorów piszących na tematy duchowości i sztuki życia. W Wydawnictwie "Jedność" ukazało się ponad 30 jego książek, w tym ostatnio "Po prostu żyć. Wielka księga duchowości i sztuki życia". Od 2006 r. wydaje miesięcznik "Einfach leben".

Odbiorcy:

- wszyscy, którzy zastanawiają się nad życiem i jego duchowym aspektem; także ci przekonani, że Boża miłość do ludzi znajduje swój wyraz w czułej i wspierającej nas obecności aniołów.

Dlaczego warto przeczytać tę książkę:

- medytacje bożonarodzeniowe ukazują szczególną rolę posłańców nieba w codziennej egzystencji człowieka, skłaniając do pogłębionej refleksji nad samym sobą i własną percepcją świata;
- autor umiejętnie łączy swe rozważania z odpowiadającą im wizją wielkich malarzy, którzy owo anielskie orędzie Miłości przekazują symbolicznym językiem sztuki.

[Wydawnictwo Jedność, 2012]