Dodany: 2013-11-19 16:46|Autor:

nota wydawcy


Krótki i rzeczowy. Taki jest Tyrion. Oto najlepsze, najzabawniejsze, najbardziej nieprzyzwoite i najmądrzejsze powiedzonka miniaturowego Machiavellego - karła o mózgu wielkości całej planety i sercu ze (zmatowiałego) złota. Cytaty zostały zaczerpnięte z bestsellerowego cyklu George'a R.R. Martina "Pieśń lodu i ognia", na podstawie którego telewizja HBO nakręciła serial "Gra o tron".

Najlepszy prezent dla fanów "Pieśni lodu i ognia" George’a R.R. Martina oraz "Gry o tron" nakręconej przez HBO: zbiór przewrotnych powiedzeń niezrównanego Krasnala z Casterly Rock, z ilustracjami, których autorem jest Jonty Clark!


"Moją bronią jest mój umysł. Brat ma swój miecz, król Robert ma młot, a ja mam umysł… umysł zaś potrzebuje książek, podobnie jak miecz potrzebuje kamienia do ostrzenia, jeśli, oczywiście, ma zachować ostrość".


Zazdrośni mieszkańcy Siedmiu Królestw mogą go zwać Półmężczyzną, ale nikt nigdy nie oskarżył Tyriona Lannistera o to, że jest półgłówkiem. Złoty język ratował mu życie nieco częściej niż narażał go na śmiertelne niebezpieczeństwo… Teraz ten specjalny ilustrowany tomik zachowuje podstawy jego wiedzy dla przyszłych pokoleń. W jego skład wchodzą poddane próbie czasu wskazówki na tematy takie jak…

Sztuka perswazji: "Najlepsze są kłamstwa przyprawione odrobiną prawdy".
Sztuka kulinarna: "Odrobina szczerej odrazy może mieć odświeżające działanie, jak cierpkie wino po zbyt słodkim deserze".
Płeć piękna: "Młode pachną znacznie ładniej, ale stare znają więcej sztuczek".
Polityka królewska: "Korony dziwnie wpływają na głowy, na które je włożono".
Pospolite choroby: "Miecz wbity w trzewia. Najlepsze lekarstwo na zatwardzenie".

Pełne uroku, głębokie, a zarazem nieubłaganie prześmiewcze, "Aforyzmy i mądrości Tyriona Lannistera" są wolne od pretensjonalności, a zarazem pełne pięknie oszlifowanych klejnotów – podobnie jak ich autor.

[Zysk i S-ka, 2013]

(c)Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie bez zgody autora zabronione.

Wyświetleń: 447
Dodaj komentarz
Patronaty Biblionetki
Biblionetka potrzebuje opiekunów
Recenzje

Użytkownicy polecają:

Redakcja poleca: