Dodany: 17.11.2013 12:39|Autor: delirio

Czytatnik: myśli rozwiane

książki października'13

1. Nie tłumacz się, działaj!: Odkryj moc samodyscypliny (Tracy Brian): w ramach samorozwoju i walczenia z tym, co najbardziej utrudnia mi drogę w pożądanym kierunku. Motywacyjny kopniak, ale jednak po Tracym spodziewałam się czegoś więcej. Ocena: 3.

2. Opowieść o dwóch miastach (Dickens Charles (Dickens Karol)): któraś przygoda z Dickensem. Zdecydowanie mniej imponująca od poprzednich. Ocena: 3.

3. Dziennik nimfomanki (Tasso Valérie): witamy w świecie zakazanego seksu. Bardzo na tak dla świetnego rysowania portretów psychologicznych, czego nie spodziewałabym się po pozycji z taki tytułem. O wiele bardziej wartościowa od oklepanego Greya. Ocena: 4.

4. Moby Dick czyli Biały Wieloryb (Melville Herman): świat wielorybów mnie nie urzekł. Ocena: 2.

5. Miasteczko Middlemarch (Eliot George (właśc. Evans Mary Ann)): o ważnych sprawach w niegdysiejszej Anglii. Czytane w oryginalne, pewnie dlatego dostarczyło tyłu frustracji. Ocena: 3.

6. Pokuta (McEwan Ian): zdecydowanie numer jeden października. Doskonała narracja, doskonała fabuła, doskonała znajomość przedstawionych, różnorodnych wątków. Szkoda, że przed przeczytaniem książki oglądałam dwukrotnie film - ciekawe, jakie bez tego wywarłaby na mnie wrażenie. Pozycja konieczna w mojej biblioteczce. Ocena: 6.

7. Sprzysiężenie głupców (Toole John Kennedy): wywołało zachwyt wśród krytyków, dla mnie było niezjadliwe. Tak jakby podziwiać pisadło wprawiającego się uczniaka, który sam zbytnio nie wie, dokąd zmierza. Kreacje postaci dla mnie powierzchowne i przeźroczyste - autor nie potrafił mnie przekonać, że to, co się dzieje jest warte zaangażowania i uwierzenia. Zdecydowanie na nie. Ocena: 1.

8. Miłość w czasach zarazy (García Márquez Gabriel): opowieść o miłości, prawdziwej, wytrwałej i niezmiennej. Potraktowanej przez pisarza bardzo nieszablonowo, a dla czytelnika w odbiorze wręcz zaskakująco. Szanuję Marqueza, a zetknięcie z tą pozycją przekonuje mnie, że nie na darmo. Ocena: 5.

9. Tajemna historia (Tartt Donna): bardzo podobało mi się zawiązanie fabuły, stworzenie odpowiedniego klimatu napięcia, który skutecznie uniemożliwił oderwanie się od książki przed jej skończeniem. Szkoda tylko, że po fenomenalnym starcie nastąpiła rozczarowująca pochyłość ku dnu. Rozczarowanie. Ocena: 2.

10. W drodze (Kerouac Jack): jeśli miałabym kiedyś wskazać książkę o niczym, to właśnie wybrałabym "W drodze". Ocena: 1.

Wyświetleń: 1977
Użytkownik: misiabela 17.11.2013 12:50 napisał(a):
Odpowiedź na: 1. Nie tłumacz się, dział... | delirio
A ja właśnie przeczytałam Tracy'ego: Wzbogać się na swój własny sposób (Tracy Brian) i jestem zachwycona. Już sobie zamówiłam audiobooka do słuchania w samochodzie: "Zmień myślenie a zmienisz swoje życie". Jeżdżę samochodem 30 min do pracy i tyleż albo więcej z powrotem, i stwierdzam, że takie programowanie bardzo dobrze mi robi :-) A widzę, że przeczytałaś /-eś już całkiem sporo tego pana, więc trochę oprę się na Twoich ocenach :-)
Użytkownik: misiabela 17.11.2013 12:51 napisał(a):
Odpowiedź na: A ja właśnie przeczytałam... | misiabela
A jednak przeczytałaś :-)
Użytkownik: delirio 23.11.2013 19:53 napisał(a):
Odpowiedź na: A jednak przeczytałaś :-) | misiabela
Jeśli chodzi o literaturę motywacyjną, to Tracy'ego bardzo serdecznie polecam. Daje niesamowitego kopa do działania i naprawdę uczy patrzeć inaczej na życie. Po każdej jego książce mam ogromny przypływ energii i poczucie, że nie ma rzeczy niemożliwych. Z tego względu naprawdę warto go czytać ;)
Użytkownik: misiabela 23.11.2013 19:57 napisał(a):
Odpowiedź na: Jeśli chodzi o literaturę... | delirio
O właśnie! Na mnie te książki też tak działają :-)