Dodany: 31.10.2013 09:12|Autor: slimokot

Z pasją

Znakomity przewodnik po Barcelonie w bardzo wygodnej formie podzielonej na 18 tras. W każdym niemal zdaniu widać wiedzę i pasję autora. Nie napisał tego ktoś, komu zapłacono, więc jedzie i gorączkowo poznaje miasto. Ta książka wypłynęła z autentycznego osobistego zainteresowania, miłości do miasta, ciekawości autora i otwartości na różne doświadczenia.

Wspaniała pozycja dla osób, które już były w Barcelonie (u tych, które nie były, spora porcja informacji może spowodować uczucie przytłoczenia), pozwalająca poznać kulturę i historię regionu i zachwycić się nimi, poznać różnorodność i bogactwo miasta. Przy tym to bardzo rzetelny przewodnik z precyzyjnymi informacjami pozwalającymi dokładnie zaplanować każdy dzień pobytu w stolicy Katalonii.

Inne atuty tej książki to: liczne nawiązania do literatury, filmu, polonica oraz wykaz odniesień filmowych, adresy ciekawych kawiarni, restauracji, barów, propozycje spędzania czasu dla tych, których los zawiódł do Barcelony na nieco dłużej, bardzo rzetelnie wykonane indeksy na końcu książki, a przede wszystkim przejrzysta forma, piękne zdjęcia oraz liczne notki w ramkach, poszerzające temat tekstu podstawowego.

Gorąco polecam każdemu, kto chce zrozumieć i pokochać to miasto jak Marek Pernal, a nie poznać je pośpiesznie i powierzchownie.

Można sobie po lekturze życzyć, aby autor zechciał oprowadzić jeszcze po jakimś mieście - lub chociaż innych przewodników, którzy z równą pasją opiszą inne metropolie.