Dodany: 2008-02-27 23:15|Autor:

Książka: Gałka od łóżka
Norton Mary
Notę wprowadził(a): hburdon

nota wydawcy


"- Albo mi powiecie, jak żeście to łóżko sprowadzili z Bedford, albo pojedziecie ze mną na posterunek policji.
- Dobrze - powiedziała Kasia, czując, że łzy napływają jej do oczu. - Więc powiem panu, jeśli chce pan wiedzieć. Sprowadziliśmy je za pomocą czarów".


Powieść przygodowa. Trójka rodzeństwa zostaje obdarowana przez wiejską nauczycielkę pannę Price niezwykłym talizmanem. Dzięki magicznemu przedmiotowi dzieci mogą przemieszczać się w przestrzeni i odbywać niezwykłe podróże w przeszłość.

Mary Norton (1903-1992) urodziła się w Londynie. Była aktorką w słynnym teatrze Old Vic. Gdy na świat przyszło jej dwóch synów i dwie córki - zaczęła pisać. W 1952 roku zdobyła The Carnegie Medal - najważniejszą brytyjską nagrodę w dziedzinie literatury dziecięcej. "Gałka od łóżka" (1943) to jej pierwsza powieść. W 1971 roku została przeniesiona na ekran w Hollywood.

Jan Marcin Szancer (1902-1973) - malarz, grafik, rysownik, ilustrator, scenograf teatralny, filmowy i telewizyjny, profesor warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Współtwórca tygodnika "Świerszczyk". Jest autorem ilustracji do ponad 240 książek.

[Dwie Siostry, 2008]

(c)Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie bez zgody autora zabronione.

Wyświetleń: 1903
Dodaj komentarz
Przeczytaj komentarze
ilość komentarzy: 1
Użytkownik: hburdon 2008-02-28 11:39 napisał(a):
Odpowiedź na: "- Albo mi powiecie, jak ... | hburdon
Dodatkowe informacje o losach oryginalnego wydania:

Pierwsza powieść Mary Norton, „The Magic Bed Knob; or, How to Become a Witch in Ten Easy Lessons”, została wydana w roku 1943. W roku 1947 ukazała się jej druga część, „Bonfires and Broomsticks”. Od roku 1957 obie części wydawane są razem pod tytułem „Bed-Knob and Broomstick”. Hollywoodzka adaptacja z roku 1971 nosi tytuł „Bedknobs and Broomsticks”.
Patronaty Biblionetki
Biblionetka potrzebuje opiekunów
Recenzje

Użytkownicy polecają:

Redakcja poleca: