Dodany: 25.02.2008 22:06|Autor:

Książka: Podążając tropem strachu
Hooper Kay
Notę wprowadził(a): poranna__rosa

Sprytny psychopatyczny morderca kontra obdarzony siódmym zmysłem gliniarz. To potyczka, która musi trzymać w napięciu.

Lucas Jordan jest jednym z najlepszych twórców profili psychologicznych. Został wcielony do elitarnej grupy do zadań specjalnych dzięki swoim paranormalnym zdolnościom, niezwykle przydatnym w odnajdywaniu osób zaginionych. Jego przeczucia mogą być niewytłumaczalne, jego doznania pozazmysłowe, metody mogą budzić nieufność i sceptycyzm - ale jedno jest pewne - zadziwiające efekty jego pracy graniczą nieraz z cudem.

Zagadkowe porwania, do rozwikłania których zostaje wezwany, początkowo wyglądają na niepowiązane ze sobą, przypadkowe uprowadzenia dla okupu. Problem w tym, że ofiary, pomimo przekazania pieniędzy, giną w okrutnych męczarniach, a stróże prawa, przybywający na każde z miejsc zbrodni o kilka chwil za późno, są bezradni. Świadomie grając policjantom na nosie, porywacz zaprasza ich do chorej gry, a Lucas jest jedyną osobą, która może podjąć to wyzwanie. Czas, by zmobilizować siły i podążyć tropem strachu…

To doskonała, trzymająca w napięciu lektura i pierwsza odsłona prawdziwego strachu w wykonaniu Kay Hooper. Kolejne części niebawem ukażą się w księgarniach.

[Sonia Draga, 2008]