Dodany: 23.10.2013 20:03|Autor: modem2{0} obchodzi dzisiaj swoje urodziny BiblioNETkowe! Kliknij aby dowiedzieć się które!

Książki i okolice> Kącik językowy

Czy istnieje takie słowo/określenie?

Jak się nazywa "nauczyciel mowy niewerbalnej"? Zapytała mnie koleżanka w ramach pomocy koleżeńskiej, bo z kolei ją ktoś o to pyta. Nie wiem więc nic więcej o tej dziwnej kwestii. Czy w ogóle istnieje takie słowo? Nie mówiąc już o samej profesji. Czy ktoś wie coś na ten dziwny temat? Z góry dzięki.
Użytkownik: BardMirMił 24.10.2013 11:52 napisał(a):
Odpowiedź na: Jak się nazywa "nauczycie... | modem2{0} obchodzi dzisiaj swoje urodziny BiblioNETkowe! Kliknij aby dowiedzieć się które!
Nie ma chyba odpowiednika w formie jednego słowa. Nasz język jeszcze tego nie wymyślił :) Profesja taka występuje. Głównie tu chodzi o osoby, które zajmują się mową ciała. Dużo tego typu specjalistów pracuje w PR. Tam należy szukać. Wystarczy spojrzeć na zachowania polityków podczas różnych wystąpień (chociażby ułożenie rąk) ;) Pozdrawiam
Użytkownik: Konciaknet 14.10.2014 09:49 napisał(a):
Odpowiedź na: Nie ma chyba odpowiednika... | BardMirMił
Też mi się tak wydaje.
Użytkownik: Porterski74 12.11.2014 08:14 napisał(a):
Odpowiedź na: Też mi się tak wydaje. | Konciaknet
Mam podobne zdanie na ten temat.
Użytkownik: lobos99 28.12.2014 19:07 napisał(a):
Sprawa nie jest taka prosta... Może zarówno chodzić o specjalistę od PR, piarowca, PR-owca, jak i o nauczyciela języka migowego, miga, migowca :-|