Dodany: 2008-02-24 19:45|Autor: temm

Książki i okolice> Pisarze> Wood Barbara

7 osób poleca ten tekst.

Barbara Wood


Co sądzicie o książkach tej autorki?Przeczytałam dopiero jedną pt "Ulica Rajskich Dziwic" i bardzo mi się spodobała. Proszę o opinie.
Wyświetleń: 15645
Dodaj komentarz
Przeczytaj komentarze
ilość komentarzy: 22
Użytkownik: Harey 2008-02-26 21:27 napisał(a):
Odpowiedź na: Co sądzicie o książkach t... | temm
Wiele lat temu czytałam "Zielone miasto w słońcu" B.Wood i byłam pod urokiem tej powieści - polecam :)
Użytkownik: zaczytany 2008-04-16 20:38 napisał(a):
Odpowiedź na: Co sądzicie o książkach t... | temm
Barbara Wood jest jedną z moich ulubionych pisarek, mam prawie wszystkie jej książki. Polecam Płomień duszy a potem nastepne, które warto przeczytć.
Użytkownik: carmaniola 2008-08-13 12:55 napisał(a):
Odpowiedź na: Co sądzicie o książkach t... | temm
Mam pytanie - czy książki Barbary Wood nie są przypadkiem romansami?
Notki, które przejrzałam brzmią bardzo romansowo. Pewna egzotyka mnie pociąga, natomiast nadmiernie rozwinięte wątki miłosne wydają mi się ciężkostrawne i nie wiem czy warto czytanie rozpocząć.
Użytkownik: bogna 2008-08-13 14:23 napisał(a):
Odpowiedź na: Mam pytanie - czy książki... | carmaniola
Przeczytałam jak dotąd tylko dwie; "Dominę" i "Ulicę Rajskich Dziewic". Carmaniolo, to nie są romanse. Tę drugą miałam w schowku i jak zobaczyłam ją w bibliotece, to przez chwilę miałam wątpliwości; taki tytuł? Może to harlequin? To nazwa ulicy, po prostu... przy tej ulicy mieści się siedziba rodu. Przeczytaj. Dowiesz się, jak kobiety żyły w Egipcie w XX wieku i jak żyją dziś, bo historia kończy się współcześnie.
Użytkownik: embar 2008-08-13 14:32 napisał(a):
Odpowiedź na: Przeczytałam jak dotąd ty... | bogna
Myślę, że można by ją porównać do Steele, trochę romansu w powieści obyczajowej. Ale happy endy występują- a jeśli wziąć to za wyznacznik romansu to B.W. niestety pisze romanse :)
Użytkownik: carmaniola 2008-08-13 16:08 napisał(a):
Odpowiedź na: Przeczytałam jak dotąd ty... | bogna
Mam chęć na lekką lekturę i pod ręką "Szamankę z nawiedzonego kanionu" - z jednej strony brzmi interesująco - opis kojarzy mi się z "Pawim krzykiem" Giny Nahai albo "Gdybym ci kiedyś powiedziała" Judy Budnitz, ale obawiałam się, że może to być jakiś ckliwy romans i wątpliwości mnie ogarnęły. Skoro twierdzisz, że znajdę tam coś więcej, zaryzykuję. Jeśli mi się spodoba nie omieszkam zawitać także do Egiptu. Dziękuję. :-)
Użytkownik: temm 2008-08-13 17:42 napisał(a):
Odpowiedź na: Co sądzicie o książkach t... | temm
Przeczytałam niedawno "Zielone miasto w słońcu" i nie zawiodłam się.Praktycznie od tej ksiązki zaczęłam swoje spotkanie z Afryką.Jest tam trochę romansu,trochę historii i bardzo przeze mnie lubiany wątek medyczny(niestety to zboczenie zawodowe).Na połce czekają "Oznaki życia",niestety brak czasu.Na pewno nie zakwalifikuję dotychczas przeczytanych książek tej autorki to czystych romansideł.Wciagały mnie od pierwszych stron i tak naprawdę nie były aż tak przewidywalne jak "harlekiny".
Użytkownik: bogna 2008-08-13 19:45 napisał(a):
Odpowiedź na: Przeczytałam niedawno &qu... | temm
Przeczytaj "Dominę"; tam jest wątek medyczny i np. sytuacje, kiedy jednemu pacjentowi zdejmuje się opatrunek i zakłada drugiemu, bo szkoda go wyrzucić, jest taki ładny, zdobiony :-) Są pierwsze operacje brzucha, ręce myje się po operacji, przed nią nie trzeba :-) itp.
To druga połowa XIX wieku (USA), środowisko lekarskie.
Użytkownik: temm 2008-08-14 15:18 napisał(a):
Odpowiedź na: Przeczytaj "Dominę"; tam ... | bogna
Mam zamiar ją przeczytać,ale w mojej bibliotece jej nie mają.Muszę zorientować w pozostałych filiach.
Użytkownik: aaga 2008-08-16 14:55 napisał(a):
Odpowiedź na: Co sądzicie o książkach t... | temm
Ja juz jakiś czas temu czytałam "Ulicę rajskich dziewic". Ksiązka mi się naprawdę bardzo podobała- polecam każdemu kto lubi czytać o obcych kulturach i chciałby się dowiedzieć czegoś nowego. Całkiem niedawno przeczytałam "Kochanek z zaświatów". Tytuł jest może odstraszający (i moim zdaniem zupełnie nie oddaje temetyki powieści), ale ksiązkę czyta się jednym tchem.
Użytkownik: hanae 2008-09-06 14:07 napisał(a):
Odpowiedź na: Ja juz jakiś czas temu cz... | aaga
Polecam niemal każdą książkę, która wyszła spod jej pióra - niemal, ponieważ nie czytałam jeszcze wszystkich :-)
Szanuję ją za dokładność opisu zwyczajów panujących w miejscach, o których pisze - sama autorka przyznaje, że nigdy nie osadza akcji swoich książek w miejscach, których nie odwiedziła osobiście; przed rozpoczęciem pisania przeprowadza gruntowne badania tradycji i historii danego rejonu. Jej informacje dotyczące obyczajów i kultury urozmaicają i wzbogacają i tak ciekawą fabułę.
Ujął mnie też sposób, w jaki Barbara Wood tworzy swoje bohaterki - są to kobiety silne, doświadczone przez los, zaradne i przedsiębiorcze, nie zaś pustogłowe lafiryndy, bezradne i zdane na łaskę mężczyzny - jak to niestety bywa w wiekszości przypadków, gdy główną bohaterką powieści jest kobieta. Bohaterki Wood są wykształcone, często pracują zawodowo i same troszczą się o swój byt - i właśnie za budowanie pozytywnych wzorców należy się pisarce pochwała.
Z niecierpliwością czekam na polskie tłumaczenie jej najnowszej powieści historycznej-"Córy słońca", której akcja toczy się w czasach prekolumbijskiego imprerium Tolteków. Miałam juz przyjemność ją przeczytać i chciałabym, aby polskie czytelniczki miały sposobność zapoznać się z tematyką i świetnie napisaną powieścią - sama zajmuję się tą dziedziną i pozostaje mi tylko wychwalac talent pani Wood do opisywania realiów z podziwu godną dokładnością.
Przyznam się też z dumą, że miałam szczęście korespondować przez chwilę z autorką...W rzeczywistości jest równie ciekawa jak jej powieści. Jeszcze raz gorąco polecam jej twórczość!
Użytkownik: temm 2008-09-07 12:40 napisał(a):
Odpowiedź na: Polecam niemal każdą ksi... | hanae
Z tą autorką zetknęłam się dopiero w tym roku,bo własciwie od niedawna mam więcej czasu na czytanie.Obecnie czytam "Dominę" i jak jej poprzednie powieści bardzo mnie zainteresowała. Zaglądam też na stronę internetową tej autorki.Rzeczywiście jest ona dosyć ciekawą osobowością.Zamierzam przeczytać jej wszystkie powieści,niestety nie są one dostępne w mojej bibliotece.Pozostaje mi ich zakupienie w księgarniach internetowych (tak też nabyłam " Dominę" i nie żałuję).Pozdrawiam wszystkich fanów Barbary Wood :)
Użytkownik: hanae 2008-09-09 19:55 napisał(a):
Odpowiedź na: Z tą autorką zetknęłam si... | temm
jeżeli niestraszne Ci czytanie ebooków, polecam stronkę www.chomikuj.pl. Kiedy się zarejestrujesz, daj znać, a pomoge Ci wyszukać osoby posiadające Basię w swoich zbiorach :-)
Użytkownik: tolo81 2008-10-03 13:11 napisał(a):
Odpowiedź na: Co sądzicie o książkach t... | temm
Przeczytałam jak do tej pory tylko jedną książkę Barbary Wood - "Zielone miasto w słońcu". Mogę powiedzieć jedno - książka napisana wspaniałym językiem, pasjonująca, poruszająca, mądra...Polecam gorąco:) A sama zamierzam przeczytać jeszcze nie jedną powieść tej pisarki:)
Użytkownik: embar 2009-01-23 13:32 napisał(a):
Odpowiedź na: Przeczytałam jak do tej p... | tolo81
Na ogół czyta się ją przyjemnie choć postacie bywają tekturowe i sztampowe (Ulica Rajskich Dziewic), przynajmniej w większości książek można liczyć na porządny kontekst kulturowy, społeczny i polityczny.
No więc podobała mi się "Domina", "Zielone miasto w słońcu", wspomniana "Ulica" uszła, ale te bzdury, które wyczytałam w "Madonna jak ja i ty" przekroczyły już ludzkie pojęcie. Dziewicze zapłodnienie w środowisku ortodoksyjnie katolickim (1963) spowodowane impulsem elketrycznym na basenie było ponad moje siły :)
Użytkownik: Patepetka 2009-06-30 20:09 napisał(a):
Odpowiedź na: Co sądzicie o książkach t... | temm
Muszę przyznać, że Barbara Wood jest jedną z moich ulubionych pisarek.
Nie przepadam za romansami, ale od jej książek nie sposób się oderwać. Czyta się jednym tchem.
Autorka urzekła mnie swym stylem, urokiem opisywanych miejsc.
Przede wszystkim polecam "Dominę", a także "Oznaki życia" czy "Ulicę Rajskich Dziewic".
Użytkownik: jakozak 2009-10-17 11:29 napisał(a):
Odpowiedź na: Co sądzicie o książkach t... | temm
Czytałam kiedyś Krainę snów i byłam zawiedziona. Oceniłam na 3. Teraz dałam autorce drugą szansę - czytam Ulicę Rajskich Dziewic. I po przeczytaniu połowy - nie dam więcej, jak +3. Chyba, że jeszcze nota spadnie.
Z takich tematów, jakie podejmuje pani Wood można stworzyć perły literatury. Ale tej pisarce to nie wychodzi.
Użytkownik: embar 2009-12-04 23:00 napisał(a):
Odpowiedź na: Czytałam kiedyś Krainę sn... | jakozak
Spróbuj Dominę. Zmagania kobiety lekarki ze światem mężczyzn są świetnie opisane.
Użytkownik: jakozak 2009-12-05 13:22 napisał(a):
Odpowiedź na: Spróbuj Dominę. Zmagania ... | embar
Dziękuję Ci bardzo - dodaję do schowka. :-)
Użytkownik: pajka83 2010-02-16 13:50 napisał(a):
Odpowiedź na: Dziękuję Ci bardzo - doda... | jakozak
moja pierwsza jej ksiażką była "Zielone miasto w słońcu", a teraz skończyłam "Dminę". Obydwie książki bardzo dobre, super napisane i mega wciągające, ciężko się oderwać. Na pewno na tym nie skończę mojej przygody z tą autorką.
Użytkownik: sukkubi 2010-05-06 13:49 napisał(a):
Odpowiedź na: Co sądzicie o książkach t... | temm
Początkowo zakładałam, że Barbara Wood pisze romansidła, ktoś mnie jednak namówił i przeczytałam "Kamień przeznaczenia" - jest tam chyba 8 o ile dobrze pamiętam opowieści, które łączy nietypowy bohater drugiego planu - kamień, powstały wraz z naszym światem. Są wśród nich opowiadania mniej i bardziej ciekawe, rozgrywające się zarówno w czasach prehistorycznych jak w starożytności, średniowieczu aż do czasów nowożytnych. Podobało mi się, myślę że nie będzie to moja ostatnia książka tej autorki.
Użytkownik: littleangel_ 2011-04-29 11:00 napisał(a):
Odpowiedź na: Co sądzicie o książkach t... | temm
Aż wstyd się przyznać, ale do tej pory nie przeczytałam żadnej książki Pani Barbary Wood. O pewnego czasu na stosiku książek do przeczytania leży sobie Ulica Rajskich Dziewic (Wood Barbara) , która trafiła do mnie w ramach wymiany. I jakoś nie mogłam się za nią zabrać. Ale po przeczytaniu waszych opinii na temat autorki i jej książek na pewno sięgnę po nią w najbliższym czasie. :)

Mam nadzieję, że się nie zawiodę :)

A przy okazji prawie wszystkie wymienione przez was książki trafiły do schowka jako poszukiwane. Muszę nadrobić zaległości :)
Legenda
  • - książka oceniona przez Ciebie - najedź na ikonę przy książce aby zobaczyć ocenę
  • - do książki dodano opisy lub recenzje
  • - książka dostępna w naszej księgarni
  • - książka dostępna u innych użytkowników (wymiana, kupno)
  • - książka znajduje się w Twoim schowku
Patronaty Biblionetki
Biblionetka potrzebuje opiekunów
Recenzje

Użytkownicy polecają:

Redakcja poleca: