Dodany: 20.02.2008 12:49|Autor:

- Zasiądziemy obok płonącego ogniska w zadymionym, indiańskim wigwamie - zapowiada autor książki Grey Owl, Brytyjczyk, barwna postać, Indianin z wyboru. - Usłyszycie opowieść o dawno minionej przeszłości.

Nie będzie to jednak historia o walecznych czerwonoskórych wojownikach, w pióropuszach, z tomahawkami w ręku, lecz przejmująca opowieść o wielkiej przyjaźni dwojga indiańskich dzieci z uroczymi, małymi bobrami. Ale i w niej nie zabraknie niezwykłych przygód, chwil grozy, dowodów poświęcenia i bezprzykładnej odwagi.

Wielkie Pióro, traper z plemienia Ojibway, przynosi swojej córce Sajo dwa małe bobry, którym ocalił życie. Nie przypuszczał wówczas, że głębokie przywiązanie do ulubieńców zawiedzie dziewczynkę i jej brata z głębi dziewiczej kanadyjskiej puszczy do miasta białych ludzi, narażając po drodze na wielkie niebezpieczeństwa, ale także pozwalając im zaznać ludzkiej dobroci i szlachetności.

Grey Owl, Szara Sowa, barwnie i wzruszająco opowiada o przyjaźni ludzi i zwierząt oraz o bogatej naturze, którą coraz bardziej niszczy nasza cywilizacja.

Książka rekomendowana dla dzieci od lat 8.

["Polityka" Spółdzielnia Pracy, 2008; seria "Cała Polska Czyta Dzieciom"]