Dodany: 04.10.2013 22:14|Autor: Monika.W

Książki i okolice> Pisarze> Bobkowski Andrzej

100 urodziny chuligana wolności

27 października 2013 roku Andrzej Bobkowski skończyłby 100 lat. Choć przeżył tylko 48 i odszedł już w 1961 roku - to na zawsze pozostanie z nami. A już na pewno z tymi, którzy spotkali się z Bobkowskim w jego Szkicach piórkiem, Dzienniku czy Listach.

Łódź i Kraków organizują uroczyste obchody 100 urodzin. Ja skupię się na Krakowie:
- od 24.10 wystawa w BJ
- w trakcie Targów Książki imprezy towarzyszące - spotkanie na targach, spacer po Krakowie, pokaz filmów - to w kawiarni na Konfederackiej 4,
- 28-29.10 konferencja naukowa w Collegium Maius
- 24, 25, 26 i 29 października - monodram na motywach Szkiców i Dziennika,
- 27.10 - same urodziny na Konfederackiej 4.

Wybieram się wszędzie. Mam nadzieję, że mi się uda. Proponuję, aby może połączyć z planowanym spotkaniem, które się wtedy miało odbyć w Krakowie?

Bo Bobkowskiego trzeba promować. Nie tylko samodzielnie sobie czytać i się zachwycać. Ale także - promować. Wszystkie osoby, którym poleciłam do czytania - są zachwycone Bobem. Jest wspaniały, wielki i genialny. A wciąż nieznany (spadek po PRLu). Wcale nie jest trudny, każdy może go czytać.
Użytkownik: Monika.W 09.10.2013 09:02 napisał(a):
Odpowiedź na: 27 października 2013 roku... | Monika.W