Dodany: 04.10.2013 19:34|Autor: LeoniMa

Krajewski to marka

Kryminały Marka Krajewskiego zrobiły już w Polsce zawrotną karierę. Czasem zastanawiam się, ile tytułów można będzie jeszcze do tego pokaźnego i szlachetnego zbioru dodać. Na pewno kolejnym udanym "dzieckiem" wrocławskiego profesora jest "W otchłani mroku". Krajewski jeszcze się nie wyczerpał. Co więcej, zrezygnował z pracy na uniwersytecie, by poświęcić się pisaniu. Jeśli nie straci formy - a nic tego nie zapowiada - czekamy na więcej.

Ponownie Wrocław, ponownie Edward Popielski, którego, nie ukrywam, darzę ogromną sympatią. Jest po wojnie, 1946 rok, do którego trafiamy prosto z roku 2012. Komisarz otrzymuje zlecenie. Ma ustalić, która z uczennic wrocławskiego liceum jest donosicielką. Czytamy (to wspaniałe!) jego prywatne zapiski, przeplatające się z narracją trzecioosobową i dajemy się wciągnąć w świat kryminalnej zagadki... Przy okazji porywają nas klimat, język i poczucie humoru.

Kryminały Krajewskiego czytam przede wszystkim z tego powodu - są niezawodnie zabawne i nie tracą przy tym ani odrobiny z kryminalnej atmosfery.

Serdecznie polecam.

Użytkownik: sowa 04.10.2013 20:35 napisał(a):
Odpowiedź na: Kryminały Marka Krajewski... | LeoniMa
Na spotkaniu we Wrocławiu Twój ulubiony autor zeznał ;-), że zamierza pisać do sześćdziesiątki, co roku jedną powieść. Tak że na pewno doczekasz się upragnionego "więcej".