Dodany: 18.02.2008 18:46|Autor: Kalakirya

Miłość, zdrada & rock'n'roll

Miłość, zdrada i rock'n'roll – to przewodnie tematy nowej książki autorek bestsellerowej „Niani w Nowym Jorku”. Tym razem Emma McLaughlin i Nicola Kraus na stronach książki „Dedykacja” otwierają nam drzwi do świata showbiznesu. W roli głównej występuje Jake Sharpe – muzyk, który dla kariery porzucił Kate. Dodatkowo uczynił ją bohaterką swoich piosenek, opowiadających w szczegółach o ich związku. Gdy pewnego dnia Jake postanawia odwiedzić Vermont, miasteczko, w którym się wychował, Kate również postanawia wrócić w rodzinne strony - by zemścić się na nim, a przede wszystkim, by dowiedzieć się, dlaczego postąpił tak, jak postąpił i wykorzystał swoich przyjaciół.

Czy dawne uczucia Kate dadzą o sobie znać na nowo? Podobno „stara miłość nie rdzewieje”. Czy i tym razem te słowa się sprawdzą? Czy Kate spędzi resztę życia u boku gwiazdy, której piosenki śpiewają miliony fanów na świecie?

Emma McLaughlin i Nicola Kraus kolejny raz udowadniają nam, że w duecie pisarskim czują się jak ryby w wodzie, a owocem ich pracy jest zabawna i przebojowa powieść, opowiadająca z ironią o współczesnym świecie, do którego wstęp mają nieliczni. Autorki ukazują kulisy muzycznego showbiznesu, w którym sukces i karierę osiągnąć mogą osoby pozbawione skrupułów. Ciekawa forma narracji wykorzystująca dwie formy czasowe sprawia, że czytelnik nie nudzi się podczas lektury.

Polecam gorąco - szczególnie fanom „Niani w Nowym Jorku” czy „Pracującej dziewczyny”.