Dodany: 12.09.2013 16:27|Autor: McGree

Wyspa skazańców - Dennis Lehane

Wyspa skazańców (Lehane Dennis) to absolutnie znakomity thriller psychologiczny, w którym czytelnik jest w sposób perfekcyjny do samego końca oszukiwany przez autora. Fabuła i sposób narracji są rewelacyjne. Przez całą książkę nie ma pewności kto jest dobry, a kto zły, kto jest zdrowy, a ko chory, kto rzeczywiście istnieje, a kto nie. Sam pomysł jest tak nowatorski, że prawdopodobnie zmieni sposób patrzenia na jakość wszystkiego co czytelnik do tej pory czytał. Akcja toczy się w bardzo szybkim tempie, napięcie utrzymuje się właściwie na każdej stronie książki i jest to napięcie, które nie pozwala na przerwanie czytania. Opisy są niezwykle sugestywne i stanowią bardzo ważny element kształtowania klimatu tajemniczości i zagadkowości. Całość jest utrzymana na rzadko spotykanym, bardzo wysokim poziomie. W zasadzie dzieło Lehane nie ma żadnych wad. Powieść napisana jest perfekcyjnie, to jedna z tych książek, które czyta się z prawdziwą przyjemnością i z szeroko otwartymi oczami.

Uwaga: po kliknięciu pokażą się szczegóły fabuły lub zakończenia utworu