Dodany: 09.09.2013 15:08|Autor: Hametsu

Moda na "Zmierzch"

Pewnego dnia w mojej szkole wybuchła "faza na »Zmierzch«". Wszystkie dziewczyny z mojej klasy zachwycały się tą książką, więc postanowiłam sama po nią sięgnąć. Pierwsze wrażenie było nijakie, potem było tylko gorzej. Typowa nastolatka w typowej dla takich powieści sytuacji. Potem "tajemnicza" rodzina Cullenów. Kompletnie mnie to zniechęciło. Wampiry błyszczą w słońcu, nie rani ich żadna ludzka broń; to nie dla mnie. Edward z czasem zaczął mnie irytować, moim zdaniem był zbyt nachalny. Bella tym bardziej; myślała tylko o dwóch rzeczach: "Edward, szkoła, Edward, szkoła".

Bella (główna bohaterka) przeprowadza się do Forks, mieszka tylko z ojcem, ponieważ jej matka podróżuje razem z drugim mężem. Jak już pisałam: Typowe. Poznaje rodzinę Cullenów. Jej uwagę przyciąga "zabójczo przystojny" Edward. Uwaga: po kliknięciu pokażą się szczegóły fabuły lub zakończenia utworu

Książki o wampirach raczej lubię, ale ta jest dla mnie nie do przełknięcia. Chociaż muszę przyznać, że błyszczenie w słońcu rozbawiło mnie do łez.

Po pozostałe części sagi sięgnęłam tylko dlatego, że moja zasada brzmi: "Zaczęłam, to skończę".

Moja ocena to 3/10. Nie polecam.