Dodany: 07.09.2013 11:46|Autor:

„- Chciałbyś przeprowadzić się na Teneryfę? – spytała Joe – Dostałam ofertę prowadzenia baru. Powiedziałam, że możemy go poprowadzić razem.
- Czekaj, czekaj – odpowiedziałem – Kto pozwoliłby dwójce ludzi, którzy nie mają praktycznie żadnego doświadczenia w nalewaniu piwa, a co dopiero w prowadzeniu baru, przejąć taki biznes?
Później okazało się, że nie tylko mieliśmy poprowadzić bar, ale też go kupić”.

Myśląc o przeprowadzce na Teneryfę, Joe i jego dziewczyna wyobrażają sobie wieczne wakacje: rajskie plaże, darmowe drinki i nielimitowane słońce. Joe zaciąga pożyczkę i niebawem stają się dumnymi właścicielami Smugglers Tavern w kanaryjskim kurorcie El Beril.

Jak wygląda życie w miejscu, gdzie goście zmieniają się hurtowo w każdy wtorek i piątek? Czemu Mario, poprzedni właściciel, tak ochoczo przekazuje im restaurację? Kto zapuka do ich drzwi z „propozycją nie do odrzucenia”?

Pełne słońca i wakacyjnych realiów „Koktajlowe opowieści” są idealną lekturą dla każdego, kto kiedykolwiek marzył o posiadaniu własnej restauracji. Lub wybiera się do wakacyjnego kurortu.

Joe Cawley jest wielokrotnie nagradzanym autorem tekstów o podróżach i członkiem Brytyjskiego Towarzystwa Pisarzy Podróżników. Publikował m.in. w „The Sunday Times”, „The Guardian” i „The Independent”. Obecnie wraz z rodziną mieszka na Teneryfie.

[Wydawnictwo Pascal, 2013]