Dodany: 07.09.2013 00:22|Autor: Edyta Kyzioł

Dom nad rozlewiskiem

Główną bohaterką „Domu nad rozlewiskiem” jest Małgosia – kobieta po czterdziestce, która jest zmuszona odwrócić swoje życie „do góry nogami”. A wszystko przez to, że dla firmy, w której pracuje i odnosi sukcesy, nagle okazuje się być za stara. Ma zastąpić ją ktoś dużo młodszy i atrakcyjniejszy.

Na dodatek z mężem już od wielu lat nic jej, poza córką, nie łączy. Każde z nich wiedzie swoje odrębne życie. Za namową teściowej, Małgosia wyjeżdża na wieś, na Mazury, gdzie mieszka jej mama, z którą nie miała żadnego kontaktu od dziecka.

Tam właśnie, na tej mazurskiej wsi, kobiety zaczynają powoli się poznawać. Dodatkowo Małgosia zaczyna poznawać uroki życia na wsi, odzyskuje spokój, odnajduje sens życia, zmienia swe priorytety. Poznaje mężczyznę, w którym się zakochuje, ale nie jest to droga usłana różami.

Fabuła książki jest ciepła, wesoła, można by rzec – wakacyjna. Kto jeszcze nie czytał, powinien to zrobić właśnie teraz. Można poczuć zapach wsi, pieczonego chleba czy przetworów na zimę, których Małgosia robi całą masę.

A to dlatego, że dialogi są znakomicie przeplecione opisami krajobrazów mazurskich, a w całość wkomponowane są przepisy kulinarne. Jest to książka o miłości. Nie tylko miłości między główną bohaterką a jej mężczyznami, ale też miłości matczynej, miłości dojrzałej, miłości nastoletniej, miłości do niepełnosprawnej siostry, miłości szalonej, miłości skrywanej.

Miłość jest częścią naszego życia i to doskonale pokazała nam Małgorzata Kalicińska.