Dodany: 2013-08-14 11:22|Autor:

Książka: Kobieta ze znamieniem
Nesser Håkan
Notę wprowadził(a): mchpro

nota wydawcy


Czwarty tom znakomitej i wielokrotnie nagradzanej serii kryminalnej o komisarzu Van Veeterenie.

Mężczyzna w średnim wieku zostaje zamordowany w swoim domu – sprawca oddaje do niego dwa precyzyjne strzały. Przed śmiercią ktoś dręczył ofiarę tajemniczymi telefonami. W trakcie połączenia słychać było znajomą, choć przywołującą nieprzyjemne skojarzenia melodię. Wkrótce w identyczny sposób ginie kolejny mężczyzna. Komisarz Van Veeteren i jego zespół muszą rozszyfrować przeszłość ofiar. Poszlaki są skąpe. Czy uda im się uprzedzić kolejny ruch zabójcy?

"Kobieta ze znamieniem" to czwarta z serii 10 powieści kryminalnych o komisarzu Van Veeterenie, gburowatym, wybuchowym, ale ciepłym i sympatycznym policjancie, głęboko przekonanym, że jest w stanie rozwiązać każdą zagadkę.

„Håkan Nesser osiągnął mistrzostwo w opowiadaniu historii, które wykracza poza ramy gatunku”.

"Expressen"


Håkan Nesser jest jednym z najpopularniejszych szwedzkich autorów kryminałów, wielokrotnie nagradzanym za swoje powieści. Seria o komisarzu Van Veeterenie ukazała się w ponad 25 krajach i sprzedała się w nakładzie przekraczającym 10 milionów egzemplarzy. Dzięki niej Nesser zdobył pozycję jednego z najbardziej znanych autorów na świecie. Obecnie mieszka w Szwecji i Anglii. Jest także autorem znakomitego cyklu kryminalnego o inspektorze Barbarottim: "Całkiem inna historia", "Człowiek bez psa", "Drugie życie pana Roosa", "Samotni", "Rzeźniczka z Małej Birmy".


[Wydawnictwo Czarna Owca, 2013]

(c)Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie bez zgody autora zabronione.

Wyświetleń: 482
Dodaj komentarz
Przeczytaj komentarze
ilość komentarzy: 1
Użytkownik: reniferze 2016-10-14 23:31 napisał(a):
Odpowiedź na: Czwarty tom znakomitej i ... | mchpro
Nie wiem, skąd moja słabość do Nessera. Dotychczas oceniałam jego książki jako przeciętne, a mimo to ciągle sięgałam po kolejne pozycje. Jest jakiś zaskakujący urok w jego pisaniu, jakieś dziwne przyciąganie... a przy "Kobiecie ze znamieniem" nastąpiła istna eksplozja tych zalet. Bardzo dobra książka, choć (podobnie jak Nieszczelna sieć (Nesser Håkan)) niewiele w niej kryminału; od początku wiemy kto zabił, bez trudu domyślamy się motywów i zakończenia. Ale czyta się po prostu świetnie.
Legenda
  • - książka oceniona przez Ciebie - najedź na ikonę przy książce aby zobaczyć ocenę
  • - do książki dodano opisy lub recenzje
  • - książka dostępna w naszej księgarni
  • - książka dostępna u innych użytkowników (wymiana, kupno)
  • - książka znajduje się w Twoim schowku
Patronaty Biblionetki
Biblionetka potrzebuje opiekunów
Recenzje

Użytkownicy polecają:

Redakcja poleca: