Dodany: 2013-08-13 21:54|Autor:

nota wydawcy


Zbawienie czy armagedon?

Na odległej planecie odkryto dziwny artefakt, który może być kluczem do ocalenia ludzkości. Ludzie prowadzą wojnę z Fallerami, Obcymi zamierzającymi unicestwić ludzką rasę i przegrywają w niej. Artefakt to nie tylko potężna broń, lecz także coś w rodzaju kamienia z Rosetty wiodącego na wyżyny fizyki... które być może Fallerowie zdążyli już osiągnąć. Równie dobrze artefakt może się okazać maszyną zniszczenia, która rozerwie materię Wszechświata.

O Autorce:

Nancy Kress jest autorką ponad tuzina powieści, w tym trylogii „Prawdopodobieństwo”, na którą składają się: „Księżyc prawdopodobieństwa”, „Gwiazda prawdopodobieństwa” i „Przestrzeń prawdopodobieństwa”. Ich akcja rozgrywa się na tej samej obcej planecie co jej nowela (laureatka Nebuli) zatytułowana „Kwiaty więzienia Aulit”. Kress zdobyła nagrody: Hugo, Nebula oraz Theodore Sturgeon Award za liczne krótkie formy. Jej utwory zostały przetłumaczone na wiele języków, w tym na szwedzki, francuski, włoski, niemiecki, hiszpański, grecki, polski, czeski, chorwacki, litewski, rumuński, japoński i rosyjski. Była zamężna z nieżyjącym już pisarzem SF Charlesem Sheffieldem.


"Jak zwykle ciekawi bohaterowie Kress mierzą się z całą gamą zagadek i problemów: człowieczych, istot z obcych światów i naukowych. Kolejny sukces utalentowanej i świetnie sobie radzącej autorki".

– "Kirkus Review"


"Skomplikowaną pod względem socjologicznym i moralnym fabułę autorka osadziła w realiach Wszechświata, którym rządzi siła prawdopodobieństwa. Jak zwykle w utworach Kress głębi książce dodają złożone postaci. Czytelnicy sięgną po tę powieść z powodu reputacji Nancy Kress, przeczytają ją dla przygodowej akcji, a pokochają za bohaterów i elementy naukowe".

– "Publishers Weekly"


"Kontynuacja „Księżyca prawdopodobieństwa”. Za wartką akcją kryje się pytanie o to, czy naukowcy i wojskowi są zdolni do współpracy przy odkrywaniu prawdy o artefakcie – skarbnicy wiedzy lub maszynie zniszczenia – oraz o to, czy jedni albo drudzy zdołają przekonać do współpracy Obcego, którego postrzeganie rzeczywistości znacząco różni się od postrzegania Wszechświata przez ludzi. Książka jest syntezą licznych talentów Nancy Kress i pozostawia otwartą furtkę dla co najmniej jeszcze jednej części cyklu".

– "Booklist"


"Kress zapewnia taką mieszaninę niespodzianek i oczywistości, że każdy powinien z chęcią sięgnąć po jej książkę. Nie trzeba znać "Księżyca prawdopodobieństwa", by cieszyć się lekturą "Gwiazdy prawdopodobieństwa", niemniej większość czytelników i tak na pewno z przyjemnością sięgnie po pierwszy tom".

– "San Diego Union-Tribune"


[Wydawnictwo Almaz, 2012]

(c)Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie bez zgody autora zabronione.

Wyświetleń: 298
Dodaj komentarz
Patronaty Biblionetki
Biblionetka potrzebuje opiekunów
Recenzje

Użytkownicy polecają:

Redakcja poleca: