Dodany: 29.01.2008 11:12|Autor: jakozak

wybredność, czy skleroza

Tak sobie myślę, że pewnie jestem źle wychowana.
Uczono mnie od dziecka, że należy mieć dobre maniery, należy się grzecznie zachowywać i tak dalej.
Wyszło inaczej.
No bo słuchajcie: koleżanka pożycza mi książkę. Książkę, której szukałam. Biorę książkę do ręki. Czytam - po to wzięłam.
Początek - lista płac.
No dobra, już wiem, że te współczesne powieści tak mają. Zaciskam zęby, wytężam umysł i do dzieła.
No.... nawet, nawet.
Podoba mi się.
Wciągnęło mnie. Super! Czytam! Czytam! Czytam!
Akcja, wszystko jest, co trzeba.
Na drugi dzień dalej czytam, choć z początku musiałam przekartkować z pół lektury, żeby przypomnieć sobie, że Werner to nie Warner i jeszcze inne szczegóły.
Poszło.
Dzień trzeci... apiać od nowa.
.... Strona 180. Do końca zostało 60.

Boże! Kto to jest? Kim on jest? A ten to kto? A po co?

Odłożyłam. Nie będę czytać. Poplątało mi się. Nie chcę już nawet wiedzieć, jak to się skończyło! Nie chcę więcej żadnych Forbesów, Ludlumów, Clancych, Leonardów, Grischamów, Forsythów... Dziękuję. Postoję. Wzięłam sobie Agatę Christie. Jest boska! Jaka klarowna! Jaka logiczna!

A gdzie mój brak wychowania? Przecież to nieładnie pożyczyć coś od kogoś, a potem toto zjechać. Mam wyrzuty sumienia. Okropne.
Przepraszam właścicielkę. Bardzo przepraszam...
Użytkownik: magduszka 01.04.2014 10:57 napisał(a):
Odpowiedź na: Tak sobie myślę, że pewni... | jakozak
Może ten typ tak już ma? Właśnie czytam "Kamuflaż" (3 z serii, znalazłam w domu i z nudów zaczęłam) i też postaci bez liku, właściwie wszystkie takie same, oprócz krótkiego opisu: piwne oczy, wzrost 182 cm, czarne włosy. Dosłownie! Gdyby nie moja bardzo dobra pamięć, już dawno nie wiedziałabym, o czym tak właściwie jest ta książka. Odradzam ludziom, którzy nie mają ochoty wkuwać trzydziestu pokręconych nazwisk z różnych miejsc świata i próbować ogarnąć, kto jest tak właściwie szefem CIA, a kto generałem GRU, zagryzając od czasu do czasu fragmentem o SAPO. Lektura dla wytrwałych.