Dodany: 22.07.2013 22:27|Autor: Biedronka5

Tajemnice, morderstwa i niejasne zakończenie

Jeśli czytałeś książkę ,,Cień wiatru" Carlosa Ruiz Zafona i chciałbyś poznać inne jego powieści, to nie polecam kolejnej części z serii o Cmentarzu Zapomnianych Książek, którą stanowi ,,Gra Anioła".
Książka, co prawda, jest wciągająca i czyta się ją szybko, gdyż pragnie się poznać zakończenie tej tajemniczej i mrocznej historii, ale osobiście zakończenie bardzo mnie rozczarowało. Co więcej, nie wszystkie wątki zostały do końca wyjaśnione.
Osobiście uważam, że każda ,,dobra" książka powinna nieść ze sobą jakiś morał, przesłanie oraz ukazywać wybrane wartości. W tej pozycji brakuje mi tego. Nie do końca rozumiem, co autor chciał przekazać przez swoją powieść (poza tym, że własna twórczość i wynikająca z niej niekiedy próżność mogą odebrać człowiekowi wszystko co kochał i doprowadzić go do szaleństwa i/lub zniszczyć mu życie).
Żałuję czasu, który poświęciłam na przeczytanie tej pozycji. ,,Cień wiatru" bardzo mi się podobał. Powieść była tajemnicza, zabawna, momentami wzruszająca i pełna pozytywnej energii. Pokazywała, co w życiu istoty ludzkiej jest naprawdę ważne oraz jakimi wartościami powinno się w nim kierować. Ponadto, wątek kryminalny został całkowicie rozwiązany. Co prawda, nie można powiedzieć, że ,,Gra Anioła" stanowi bardzo złą powieść, gdyż można dostrzec w niej pewne plusy i dobre strony. Dla mnie jednak było ich zdecydowanie za mało i drugi raz na pewno po nią nie sięgnę.
Gra anioła (Ruiz Zafón Carlos)