Dodany: 16.01.2008 11:32|Autor:

Książka: Trzynasty dzień tygodnia
Ćwirlej Ryszard
Notę wprowadził(a): johanna12

Akcja kolejnej powieści kryminalnej Ryszarda Ćwirleja rozpoczyna się nocą 13 grudnia 1981 roku. Milicjanci, którzy zostają wysłani na jedno z poznańskich osiedli, by aresztować opozycjonistę z Solidarności, natrafiają w jednym z mieszkań na zwłoki zastrzelonego mężczyzny. Tej samej nocy w innej części miasta dochodzi do podobnego morderstwa. Oba mieszkania są splądrowane. Czy coś łączy oba morderstwa? A może podobieństwa to tylko przypadek?

Porucznik Marcinkowski nie wierzy jednak w takie przypadki. Zaczyna żmudne śledztwo, w którym pomagają mu dwaj inni milicjanci, świeżo upieczony absolwent szkoły oficerskiej w Szczytnie, podporucznik Mirosław Brodziak i oddelegowany z SB chorąży Teofil Olkiewicz.

Wartka akcja, pasjonująca intryga, barwne tło i zaskakujące zakończenie, wszystko to sprawia, że książkę czyta się jednym tchem.

[Wydawnictwo Replika, 2007]

Użytkownik: Zu_ire 14.01.2014 02:46 napisał(a):
Odpowiedź na: Akcja kolejnej powieści k... | johanna12
Pierwsze mroźne dni stanu wojennego w oparach wódki i bimbru według receptury pod nazwą Grunwald 1410. Autor zręcznie zachował bezstronność wobec faktów i postaci historycznych.
Bardzo dobrze się czytało, jedynie drażniło mnie wprowadzenie mnóstwa drugo- i trzecioplanowych postaci z podobnymi nazwiskami, które trochę mnie dezorientowały i momentami nie wiedziałam who is who.