Dodany: 2013-06-19 10:57|Autor:

Książka: Dwa groby
Preston Douglas, Child Lincoln
Notę wprowadził(a): alicja225

nota wydawcy


Agent Pendergast podąża śladem Przymierza, tajnej organizacji, która uprowadziła jego żonę, tuż po ich ponownym spotkaniu po latach. Kierowany żądzą zemsty agent specjalny FBI nie zawaha się przed niczym, by poznać prawdę o kobiecie, którą kochał – i utracił – oraz zemścić się na ludziach, którzy odebrali mu wszystko.

W tym celu musi wybrać się do Brazylii, w ostępy niebezpiecznej puszczy i odnaleźć tajemnicze miasteczko zamieszkane przez potomków nazistów – i ofiary sekretnych, mrożących krew w żyłach eksperymentów prowadzonych po II wojnie światowej przez dawnych hitlerowskich oprawców, w tym także doktora Mengele. Od powodzenia samotnej misji Pendergasta zależy nie tylko los jego samego, lecz przyszłego porządku całego świata.


„Nazwiska Preston i Child na okładce są gwarancją niezwykłych przeżyć i pasjonującej lektury. Książka jest fenomenalna. Gotycka atmosfera emanująca z tych stron gwarantuje, że czytelnik nie będzie chciał oderwać się od lektury”.

„The Washington Post”


„Ekscentryczny agent FBI Aloysius Pendergast to jeden z najciekawszych bohaterów powieści sensacyjnych”.
„Kirkus Reviews”


„Świetnie skonstruowana i napisana powieść sensacyjna. Czyta się jednym tchem”.
„Publishers Weekly”


„Powieść »Dwa groby« ma w sobie wszystko, czego czytelnik może oczekiwać od powieści Prestona i Childa: przygodę, suspens, zaskakujące zwroty akcji i wielowątkową wciągającą intrygę. Historia jest absolutnie nieprzewidywalna, a postać głównego bohatera, agenta Pendergasta, zostaje tu pogłębiona jeszcze bardziej i sprawia, ze staje się on nam jeszcze bliższy i jeszcze bardziej fascynujący”.

Bookreporter.com


„Ciągła akcja, który zaczyna się od naprawdę mocnego uderzenia”.
RT Book Reviews

[G+J Gruner+Jahr Polska, 2013]

(c)Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie bez zgody autora zabronione.

Wyświetleń: 319
Dodaj komentarz
Patronaty Biblionetki
Biblionetka potrzebuje opiekunów
Recenzje

Użytkownicy polecają:

Redakcja poleca: