Dodany: 13.06.2013 00:08|Autor:

Książka: Blondynka na safari
Pawlikowska Beata
Notę wprowadził(a): alicja225

Informacje praktyczne: pogoda i klimat, fotografowanie, zakupy, słownik języków suahili i afrikaans, obozowiska i hotele.
Zdrowie: szczepienia, skaleczenia, ukąszenia, żółta febra, ameba, malaria i inne zagrożenia, o których trzeba wiedzieć;
Bezpieczeństwo: bagaż podręczny, dokumenty i inne ważne rzeczy.
Ekwipunek: ubranie, sprzęt podróżny, fotograficzny i filmowy, apteczka i inne niezbędne wyposażenie.

Parki Narodowe: Amboseli, Arusha, Manyara, Serengeti, Tsavo i inne miejsca, które warto zobaczyć.
Życie codzienne: suahili – język i styl życia, kanga i kikoy, piłka nożna, kuchnia, targowanie się i inne przydatne informacje.
Ludzie: Buszmeni Hadzabe, Masajowie i inne plemiona.
Zwierzęta: antylopy, bąkojady, kameleony, słonie, żyrafy i inne.
Rośliny: kwiaty, baobaby, drzewa neem i inne okazy flory.
Ciekawostki: dlaczego słoń ma zielonego penisa, jak atakuje czarna mamba, i po co żyrafie rogi oraz wiele innych fascynujących informacji. Więcej www.beatapawlikowska.com.

Zainspirowana fantastycznymi historiami o safari Beata Pawlikowska wyrusza na poznanie afrykańskiej sawanny. Przewodnik "Blondynka na safari" pełen jest opowieści i spostrzeżeń Autorki z safari w RPA, Tanzanii i Kenii. Znajduje się w nim mnóstwo praktycznych rad i wskazówek, jak zorganizować własne safari. Dowiesz się, gdzie najlepiej pojechać, co ze sobą zabrać, czego się spodziewać i jakich cen oczekiwać. Znajdziesz wskazówki, jak się targować, jak zachowywać podczas safari i czego wystrzegać. Poznasz najciekawsze parki narodowe i inne ważne, warte odwiedzenia miejsca w Afryce. Poczujesz, na czym polega codzienne życie Afrykańczyków, ich mierzenie czasu, język i styl życia. Zdobędziesz cenne rady, jak zadbać o bezpieczeństwo swoje i swoich rzeczy, jakich problemów ze zdrowiem możesz się spodziewać i co wtedy robić.

"Są rzeczy, jakich nie znalazłam w żadnym przewodniku. Dlatego postanowiłam napisać własny i zamieścić w nim wyłącznie to, co jest ciekawe, fascynujące i porusza wyobraźnię. Chciałam pokazać w nim taki świat, jaki ja widzę podczas podróżowania. Pełen przygód, zaskakujących odkryć i niezapomnianych emocji. I takich podróży wam życzę".

Beata Pawlikowska

[G+J Gruner+Jahr Polska, 2010]