Dodany: 10.06.2013 15:35|Autor:

Reporterzy "Gazety" o dziejach głębokiej miłości, jaką (wybrani) Polacy żywią do północnokoreańskiej dyktatury oraz sekretach klanu Kimów.

Na Półwyspie Koreańskim znów jest gorąco, więc czas najwyższy, by uporządkować swoją wiedzę o dyktaturze w Korei Północnej. Czy najmłodszy dyktator, Kim Dżong Un jest mniej groźny i dziki niż jego ojciec czy dziadek? Kto przywoził do nas koreańskich niewolników? Co dyktatura Kimów ma wspólnego z Polską?

Okazuje się, że zaskakująco wiele, choć nikomu nie zależy, by otwarcie o tym mówić. Bo nasi rodacy pokochali reżim w Pjongjangu w zamian za darmowe wycieczki do Korei i przywileje, jakimi obdarzają ich władcy kraju, gdzie panuje głód i wciąż istnieją obozy koncentracyjne. W zamian mają – wbrew prawdzie i zdrowemu rozsądkowi – głosić wspaniałość północnokoreańskiej dyktatury Kimów.

Członkowie klanu mieszkają również w Polsce. Kim są? Skąd się u nas wzięli? Czy zostali wywyższeni, czy zesłani?

Fascynujące reportaże Piotra Głuchowskiego i Marcina Kowalskiego o największej czarnej dziurze na politycznej mapie świata.

Minibook zawiera następujące reportaże:

– "Ukochany Syn Wielkiego Wodza", Piotr Głuchowski, Marcin Kowalski
– "Ukochana Siostra Wielkiego Brata", Piotr Głuchowski, Marcin Kowalski
– "Stalowy Wnuk Wielkiego Wodza", z prof. Waldemarem J. Dziakiem rozmawiał Marcin Kowalski
– "Umrzeć dla Wielkiego Wodza", Marcin Kowalski
– "Pracujemy w Sadzie Wielkiego Przyjaciela", Piotr Głuchowski, Marcin Kowalski