Dodany: 21.05.2013 11:42|Autor:

Książka: Czeska Małopolska
Mazan Leszek
Notę wprowadził(a): agnesines

"Czeska Małopolska" jest historyczną wędrówką po Małopolsce śladami przebywających tu od setek lat Czechów. Książka ukazała się na rynku polskim, otwierając przedsięwzięcie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego pod hasłem "Małopolska wielu kultur". W kolejnym etapie książka ukaże się w języku czeskim i zostanie skierowana na rynek czeski.

Wydawca

Leszek Mazan – były redaktor "Przekroju" i "Pegaza" oraz korespondent PAP w Pradze, założyciel i lider Polskiej Partii Łysych, Profesor Szwejkologii Stosowanej Czeskiej Akademii Haszkologicznej, Honorowy Hejnalista Mariacki, współtwórca krakauerologii, tj. nauki o wyższości Krakowa nad resztą ziemskiego Padołu Łez. Twierdzi, że Praga jest dziewiątym cudem świata, bo miejsce ósme zajmuje właśnie Kraków. Jest autorem kilkunastu książek, m.in.: "Wy mnie jeszcze nie znacie", "Austriackie gadanie, czyli Encyklopedia Galicyjska", "Pępek świata nazywa się Kraków", "Maczanka krakowska, czyli świat z pawim piórem", "Polska Praga, czyli dlaczego Matejko lubił knedle", "To jest Kraków, mości Książę!", "Kraków na słodko".

Dziękuję [wydawcy] za współpracę, będącą rzadkim (jeśli w ogóle) przykładem szacunku dla autora.

Leszek Mazan

[Pracownia na Pastwiskach, 2011]