Dodany: 19.05.2013 16:20|Autor:

Zbiór poruszających wywiadów Marcina Jakimowicza opublikowanych na łamach "Gościa Niedzielnego" w latach 2008-2013.

"Gdy miałem 13 lat, w wypadku straciłem rękę i nogę. Ale to nie był najtragiczniejszy moment w moim życiu. Kiedy miałem siedem lat, spłonął nasz dom w Malborku. Rodzice, ja, dwie moje siostry i brat staliśmy i patrzyliśmy, jak tracimy wszystko. Rok później utopił się mój młodszy brat, Piotruś" – taki scenariusz opowiedział mi Jasiek Mela. Prawdziwe trzęsienie ziemi. Zapytałem go, jak wyjść spod takich gruzów – pisze Marcin Jakimowicz, autor książki "Ciemno, czyli jasno", we wstępie do jednego z wywiadów. To zbiór poruszających 25 rozmów "na śmierć i życie".

W książce m.in.:

Uwielbiana we Włoszech była modelka Anna Golędzinowska mówi szczerze o piekle show biznesu, którego doświadczyła na własnej skórze.

Najbardziej znany polski mim Ireneusz Krosny udowadnia, że oprócz niemych skeczy, ma też wiele do powiedzenia.

Jadwiga Basińska i Jacek Borusiński z kabaretu Mumio otwarcie opowiadają o swoich słabościach i doświadczeniu mocy.

O bandyckiej duszy opowiada Lech Dyblik, aktor znany z "Pokłosia", "Róży", "Domu złego".

O. Leon Knabit mówi o tym, jak tynieccy mnisi przygotowują się na koniec świata.

A kompozytor Michał Lorenc tłumaczy, dlaczego denerwuje się, gdy słyszy, że "chrześcijaństwo jest normą".

Egzorcysta ks. Leszek Misiarczyk odpowiada na pytanie, czy warto liczyć demony siedzące na tabletce homeopatycznej i dlaczego złe duchy nie znają się na żartach.

A o. Jacques Verlinde, prawie doktor fizyki i chemii, dawny pasjonat i praktyk wschodnich szkół medytacji transcendentalnych, mówi o tym, czy prostytutki znajdą się w niebie.

[Wydawnictwo Niecałe, 2013]