Dodany: 08.05.2013 00:54|Autor: Bler

Czytatnik:

Jacek Piekara - Łowcy Dusz

Co ciekawe - ten tom figuruje jako tom 4, chronologia wydarzeń wskazuje zaś, że to tom ostatni (przynajmniej na razie).

Książka zawiera 4 opowiadania, które swoją treścią oraz bohaterami nawiązują do poprzednich pozycji. Samo wydanie jest bardzo eleganckie, w sztywnej, choć nie twardej, solidnej oprawie, pięknie zaokrąglonej i obszytej, z zakładką z tasiemki niczym ekskluzywny kalendarz. Muszę przyznać, że dawno żadnego tomu nie trzymało mi się w dłoniach tak wygodnie. Podobają mi się także dość sztywne - jak na Fabrykę Słów przystało - karty oraz sposób wydruku, który zawiera krótkie wiersze, co znacznie ułatwia czytanie, powodując, ze wzrok się nie męczy i łatwiej objąć cały wiersz jednym spojrzeniem. Oczywiście podnosi to koszt książki, gdyż musi ona być znacznie grubsza, ale z tym jakoś nie trudno się pogodzić.

Na książkę składają się 4 opowiadania:

Łowcy Dusz
Wąż i Gołębica. Powrót
Piękna Jest Tylko Prawda
Wodzowie Ślepych

Dwa ostatnie opowiadania łączą się w ciekawy sposób, a całość przyjemnie się czyta (stąd w mojej recenzji na http://czytam-i-oceniam.blogspot.com/2013/05/owcy-dusz-jacek-piekara.html wysoka ocena w kategorii akcja i lekkość pióra).

Łowcy dusz (Piekara Jacek (pseud. Craft Jack de))