Dodany: 2007-12-20 19:24|Autor: Natalinda

Ogólne> Offtopic

Książka do samodzielnej nauki języka angielskiego


Poszukuje dobrej książki do samodzielnej nauki angielskiego.
Najlepiej jeżeli duża uwaga będzie zwrócona na gramatyke i pisownie. Jeżeli chodzi o mój poziom zaawansowania to coś pomiędzy średnio zawaansowanm a zawaansowanym. Z anglikami potrafie się dogadać i mam dość duży zasób słów, ale moja gramatyka gdzieś uciekła do lasu i nie chce z niego wyjść.

Dzisiaj kiedy wchodze do księgarni widze całą ściane książek do angielskiego i na każdej jest napisane że jest najlepsza, najwspanialsza i w ogóle nic nie trzeba się uczyć bo od razu się zna język (np. "angielski w 5 tygodni" itp.). Widząc takie reklamy głowa mnie zaczyna boleć.

Dlatego prosze was o pomoc bo widze że takie książk nie są wcale tanie.
Wyświetleń: 6891
Dodaj komentarz
Przeczytaj komentarze
ilość komentarzy: 6
Użytkownik: cynkol 2007-12-21 00:21 napisał(a):
Odpowiedź na: Poszukuje dobrej książki ... | Natalinda
>>Najlepiej jeżeli duża uwaga będzie zwrócona na gramatyke i pisownie. Jeżeli chodzi o mój poziom zaawansowania to coś pomiędzy średnio zawaansowanm a zawaansowanym.

Na takim poziomie prawdopodobnie nie ma jednej książki, która spełniłaby wszystkie Twoje oczekiwania. Musisz działać kompleksowo...

1. dobry podręcznik do gramatyki prakrycznej z ćwiczeniami (chyba najlepiej pozycja wydana w Anglii)
2. książki o gramatyce (jako uzupełnienie), np. zbiór esejów K. Brodzińskiego "Pułapki języka angielskiego" albo poradniki gramatyczne (tytułów nie pamiętam, ale są w ofercie np. PWN)
3. książki, które lubisz (w wersji angielskiej) np. "Hobbit"

Powodzenia! :)
Użytkownik: Marylek 2007-12-21 00:26 napisał(a):
Odpowiedź na: Poszukuje dobrej książki ... | Natalinda
Raymond Murphy "English Grammar in Use" - do samodzielnej nauki gramatyki (powtórki?). Jest klucz do wszystkich ćwiczeń, objaśnienia i przykłady po angielsku. Dostępna z CD. Bardzo dobra, choć może trochę mało ćwiczeń.

Jest też wersja "English Vocabulary in Use" do słówek.

Janusz Siuda "Gramatyka angielska do testów i egzaminów" - jak w tytule. Objaśnienia po polsku, poziom raczej maturalny. Więcej objasnień niż ćwiczeń, ćwiczenia komasujące wiedzę, np. wszystkie czasowniki modalne razem (u Murphy'ego masz osobno can/could, must/have to, will/ wouuld etc.). Z kluczem. Dla mnie trochę nużąca.

John Millingom Ward "One hundred Useful Exercises in English" - kapitalna książeczka, ale nie wiem, czy jeszcze dostępna, bo przygotowywała do FC starego typu. Ale może w bibliotekach lub na Allegro? Naprawdę warto. Sa tam ćwiczena na gramatykę, słownictwo, komunikację, idiomy, na wszystko. I niestandardowe.

Dobre są też podręczniki przygotowujące do egzaminów na konkretny poziom, np. do FC Gold lub Pass Key. Enterprise Intermediate (wbrew nazwie tak naprawdę upper-intermediate). Gdyby przerobić samodzielnie cały taki podręcznik, uwzględniając wszystkie skills - reading, writing, listening, use od English i speaking - to człowiek by się rzeczywiście douczył. Ale to trudno zrobić samemu, bo do rozmowy musisz mieć partnera, a do listeningu płyty (strasznie drogie). Jak dodasz workbook to wychodzi niezła suma :-( A nie ma tam odpowiedzi...
Użytkownik: henia04 2007-12-21 10:03 napisał(a):
Odpowiedź na: Poszukuje dobrej książki ... | Natalinda
Ja miałam taką samą sytuację i też postanowiłam to zmienić. Korzystam z First Certificate Language Practice (with key) Michaela Vince'a. Do powtarzania, przypominania i uczenia się gramatyki jest dobra, ma 35 unitów gramatyki i 21 dotyczących słownictwa, ale to słownictwo to są w połowie pewne specyficzne sformułowania i stosowanie phrasali. Kosztuje około 65-70 zł, ale że jest rzadko spotykana, to z przesyłką cena może dojść do 100. I ma drugą część - Advanced. To jest głównie gramatyka, jako jedyną książkę do FCE raczej nie polecam.
Użytkownik: Marylek 2007-12-21 13:30 napisał(a):
Odpowiedź na: Ja miałam taką samą sytua... | henia04
Tak, Vince jest świetny do gramatyki i ma dużo ćwiczeń, z tym, że to juz poziom FC, może być za trudny dla kogoś oceniającego się na powyżej pre-inter.
Użytkownik: henia04 2007-12-21 14:55 napisał(a):
Odpowiedź na: Tak, Vince jest świetny d... | Marylek
Chyba nie powinien być za trudny, ale na pewno trzeba się czasem zastanowić. Ja popełniłam wcześniej błąd i wzięłam od znajomej jakiąś powtórkę do matury - w półtorej godziny zrobiłam bez zastanawiania się kilkanaście ćwiczeń i poczułam się bardzo komfortowo - wszystko wiem! Potem znów coś czytałam i zostałam z takiego błędnego mniemania wyrwana. Dlatego polecam Vince'a, bo trzeba trochę pomyśleć, ale po przeczytaniu wstępów gramatycznych poprawne rozwiązanie ćwiczeń jest bardzo prawdopodobne.
Użytkownik: kajacleo1 2020-02-24 11:08 napisał(a):
Odpowiedź na: Poszukuje dobrej książki ... | Natalinda
Ja polecam Ci wersję elektroniczną podręcznika do nauki języka angielskiego tzw. handbook. znajdziesz tu gramatykę oraz artykuły dotyczące słownictwa. https://engxam.com/handbook/
Patronaty Biblionetki
Biblionetka potrzebuje opiekunów
Recenzje

Użytkownicy polecają:

Redakcja poleca: