Dodany: 22.04.2013 13:09|Autor:

Przedstawiamy Państwu piękny reprint "Ilustrowanego kucharza krakowskiego" pióra Marii Gruszeckiej - znanej autorki podręczników i książek kucharskich.

Reprint okraszony jest wieloma rysunkami i misternymi rycinami. Sama autorka poleca swoją książkę młodym gospodyniom, "którym obiad, kolacya, wydaje się tak skomplikowaną rzeczą, tak kosztowną i niedostępną, że najczęściej zniechęcona opuszcza ręce, lub oddaje się w opiekę sługi albo kucharki". Książka zawiera przepisy proste, tanie i zdrowe, ponieważ, znów cytując za autorką, "w wieku pary i elektryczności, w wieku newrozy i chorób żołądkowych, odżywianie nabiera innego znaczenia".

W książce znajdziemy ponad 1300 wspaniałych przepisów staropolskiej kuchni, a wśród nich zupy, pieczenie, sosy, ciasta i torty. Dzieło zaopatrzone jest też w obszerny dodatek poświęcony prowadzeniu domu, pełen "babcinych" sposobów prania tkanin, przechowywania żywności, czyszczenia metali, a także dbania o urodę.

Reprint oprawiony jest w elegancki półskórek, któremu urody dodają dopasowane kolorystycznie kapitałki oraz wstążeczka czytelnicza. Nie dokonywaliśmy żadnych zmian w treści książki, aby zachować nie tylko doskonałe receptury, ale i urok polszczyzny sprzed ponad stu lat.

[Volumina, [brak daty wydania]]