Dodany: 19.04.2013 18:44|Autor:

Książka: Cyberia
Rushkoff Douglas
Notę wprowadził(a): cuayatl

Czym jest "Cyberia"? Cyfrową krainą, w której wszyscy chcąc nie chcąc żyjemy, czy światem wysokich technologii, dostępnym tylko nielicznym informatykom? Rzeczywistością wirtualną czy czymś całkowicie namacalnym, dostępnym naszym zmysłom? Co łączy ze sobą informatyków z Doliny Krzemowej, magów chaosu, konsumentów psychodelików, pisarzy cyberpunkowych, współczesnych psychologów i fizyków oraz twórców i odbiorców muzyki transowej? O tym dowiecie się z książki Douglasa Rushkoffa, pierwszej, błyskotliwej próby opisu cyberkultury, ukazującej jej niezwykły potencjał.

"Cyberia" to kompendium wiedzy o magicznych, psychodelicznych i anarchicznych korzeniach Internetu, stworzone przez jednego z najwybitniejszych specjalistów od kultury współczesnej, laureata prestiżowej Nagrody im. Neila Postmana. To wędrówka przez różne wymiary cyberkultury - rzeczywistość wirtualną, psychologię transpersonalną, gnozę psychodeliczną, fizykę kwantową, kulturę rave, muzykę ambientową, magię chaosu i hakerstwo - ku krainie, gdzie wszystko jest możliwe. Ku krainie, w której żyjemy.

[Okultura, 2008]