Dodany: 05.04.2013 16:01|Autor: Sylwia_

Odjazdowy Bibliotekarz!

Odjazdowy Bibliotekarz

Zapomnijcie o zimowej pogodzie. Już wkrótce maj wiosną pachnący, a z nim początek rajdów rowerowych z Odjazdowym Bibliotekarzem. BiblioNETka objęła tę akcję patronatem medialnym, więc namawiamy Was, rejestrujcie się, wybierajcie trasę i w drogę :)

Poniżej kilka słów od organizatorów akcji:

Odjazdowy Bibliotekarz – to ogólnokrajowa akcja, składająca się z szeregu rajdów rowerowych, w których mogą wziąć udział wszyscy chętni. Szczególnie serdecznie zapraszamy bibliotekarzy, pasjonatów czytania i książek, miłośników jazdy na rowerze i aktywnego wypoczynku, a także wszystkich lubiących dobrą zabawę.

Akcja odbędzie się już po raz czwarty – w ubiegłym roku na rowery wskoczyli bibliotekarze i czytelnicy z 97 miejscowości! Jeśli i Ty chciałbyś z nami pojechać – wejdź na stronę www.odjazdowybibliotekarz.pl i sprawdź na mapie, gdzie najbliżej Twojego miejsca zamieszkania planowany jest rajd. Zgłosiło się już 35 miast i miasteczek, zatem z dużym prawdopodobieństwem pobijemy zeszłoroczny rekord :) Jeżeli w Twojej okolicy nikt jeszcze nie wpadł na pomysł organizowania Odjazdowego Bibliotekarza – bądź pierwszy! Przeczytaj nasz Poradnik Odjazdowego Organizatora, pozyskaj partnerów i sponsorów i zgłoś się!

Akcja to nie tylko rajd rowerowy – to także konkursy, ogniska, kalambury, zwiedzanie ciekawych miejsc, głośne czytanie książek, gry miejskie, debaty i rozdawanie nagród od sponsorów. Zachęcamy do obejrzenia relacji i zdjęć z lat ubiegłych, które znajdują się na blogu Odjazdowego Bibliotekarza, a także do regularnego zaglądania na naszą stronę.

Zapraszamy do zabawy! :)
Magdalena Kokosińska