Dodany: 17.03.2013 13:08|Autor:

Książka: Arabski świat
Khidayer Emire
Notę wprowadził(a): misiabela

Jaki naprawdę jest świat arabski? Jacy są Arabowie? Jak odnoszą się do kobiet? Jak arabskie kobiety odnoszą się do mężczyzn? Czym jest arabska kultura i obyczajowość? Na te i wiele innych pytań odpowiada Emire Khidayer w swojej książce: "Arabski świat".

"Moim zamysłem przy pisaniu niniejszej książki było to, aby każdy czytelnik mógł ją przeczytać szybko i aby w jego głowie powstał prawdziwy obraz społeczności arabskiej - bez zbędnych iluzji i oczekiwań. Aby wiedział, co go może spotkać, z czym się zetknie. Jest to obraz innej kultury, a jednocześnie lustro, które stawiam przed samymi Arabami, aby mogli zobaczyć, jacy są i jak się zachowują".

Emire Khidayer - pisarka urodzona na Słowacji w rodzinie słowacko-irackiej, uzyskała doktorat na Wydziale Studiów Islamskich na Uniwersytecie Komeńskiego w Bratysławie. Była pierwszą kobietą w słowackiej dyplomacji, specjalizującą się w stosunkach z krajami arabskimi. Pracowała w słowackich placówkach dyplomatycznych w Egipcie, Kuwejcie i Iraku, a następnie zarządzała firmą teleinformatyczną w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

www.khidayer.com

[Prószyński i S-ka,2012]