Audioksiążki w Spotify

Autor: pawelw

Czytatnik: Audiobooki i statystyki

Data dodania: 2013-03-01 22:29

22 osoby polecają ten tekst.

Zapewne wiele osób zauważyło, że niedawno Spotify wszedł do Polski. Serwisy Spotify, Deezer, WiMP, rara i Muzo wywołują właśnie małą rewolucję na rynku muzycznym. Okazuje sie, że niejako przy okazji dokonuje się też rewolucja na rynku czytelniczym. W Spotify znalazłem wiele audioksiążek, można z nich korzystać w pełni legalnie i to nawet za darmo! Reklamy pomiędzy rozdziałami z pewnością będą denerwować, ale za małe pieniądze można się ich pozbyć.

Nie wiem czy pozostałe z obecnych na polskim rynku serwisów też mają podobną ofertę, nie mam tam kont. Jak ktoś ma, to mógłby sprawdzić i się podzielić.

Moim zdaniem to początek końca piractwa. Naprawdę nie widzę powodu by piracić muzykę i audioksiążki kiedy można mieć dostęp legalnie.

Poniżej zamieszczam listę znalezionych w Spotify audioksiążek. Może się komuś przyda. :)

(Aktualizacja - 7.03.2013 - 527 pozycji)

Złap mnie, jeśli potrafisz (Abagnale Frank, Redding Stan) lektor: Adrian Perdjon - https://open.spotify.com/album/3OVN8hWqJNEvD6Dz0As​Tzp
Granica sokoła (Abramow-Newerly Jarosław) lektor: Ksawery Jasieński - https://open.spotify.com/album/3BDbdmBiCS9223qJQHi​DC5
Młyn w piekarni (Abramow-Newerly Jarosław) lektor: Ksawery Jasieński - https://open.spotify.com/album/3yDcShVm9Qir1yTFM1u​wcH
Nawiało nam burzę (Abramow-Newerly Jarosław) lektor: Ksawery Jasieński - https://open.spotify.com/album/6PHM7FOSgrxDowaH9FD​pJK
Pan Zdzich w Kanadzie (Abramow-Newerly Jarosław) lektor: Jacek Kiss - https://open.spotify.com/album/5o67cvAb6FFJpfkRqhh​RXx
Mądre szczęśliwe życie(Adamczyk Piotr) lektor: Robert Grabka - https://open.spotify.com/album/4nSYVeVFu32UXsrnW0C​q5u
Azazel (Czchartiszwili Grigorij (pseud. Akunin Boris (Akunin Borys), Borisowa Anna, Brusnikin Anatolij)) lektor: Krzysztof Gosztyła - https://open.spotify.com/album/0q2M0kQJvnhNGKtt4jG​Dza
Gambit turecki (Czchartiszwili Grigorij (pseud. Akunin Boris (Akunin Borys), Borisowa Anna, Brusnikin Anatolij)) lektor: Krzysztof Gosztyła - https://open.spotify.com/album/2VS4zF2hrUlSPGd4tie​7yN
Wojna nie ma w sobie nic z kobiety (Aleksijewicz Swietłana) lektor: Krystyna Czubówna - https://open.spotify.com/album/7MFqzVUqlwD0rC7LTnj​5oI
Cicha jak ostatnie tchnienie (Słomczyński Maciej (pseud. Alex Joe lub Kwaśniewski Kazimierz)) lektor: Tomasz Bielawiec - https://open.spotify.com/album/6LYadNKsboyKX6GD30d​Ah2
Cichym ścigałam go lotem (Słomczyński Maciej (pseud. Alex Joe lub Kwaśniewski Kazimierz)) lektor: Włodzimierz Press - https://open.spotify.com/album/68uE6q5Q4pYWGYulMLT​nui
Gdzie przykazań brak dziesięciu (Słomczyński Maciej (pseud. Alex Joe lub Kwaśniewski Kazimierz)) lektor: Tomasz Bielawiec - https://open.spotify.com/album/3M0vIlcSYSIaKxlCXYC​nMN
Jesteś tylko diabłem (Słomczyński Maciej (pseud. Alex Joe lub Kwaśniewski Kazimierz)) lektor: Jacek Rozenek - https://open.spotify.com/album/2C9JUaSR1fBrFRlX8iG​bNp
Piekło jest we mnie (Słomczyński Maciej (pseud. Alex Joe lub Kwaśniewski Kazimierz)) lektor: Zbigniew Moskal - https://open.spotify.com/album/5ioHFFm3GYd5wOIG3lZ​Yws
Powiem wam, jak zginął (Słomczyński Maciej (pseud. Alex Joe lub Kwaśniewski Kazimierz)) lektor: Leszek Filipowicz - https://open.spotify.com/album/15kXRv5FM7PiTB88zss​1xE
Śmierć mówi w moim imieniu (Słomczyński Maciej (pseud. Alex Joe lub Kwaśniewski Kazimierz)) lektor: Arkadiusz Bazak - https://open.spotify.com/album/3bknNcqYSAiCcOzSOQn​9X6
Zmącony spokój Pani Labiryntu (Słomczyński Maciej (pseud. Alex Joe lub Kwaśniewski Kazimierz)) lektor: Wiktor Zborowski - https://open.spotify.com/album/1wUqjK9rKvtORShf6Mh​aBC
Serce (Amicis Edmund de (Amicis Edmondo de)) lektor: Antoni Rot - https://open.spotify.com/album/25fbgHAG3EukEVwkVX3​Vjk
Smak miodu (An-Nu’ajmi Salwa (Al Neimi Salwa)) lektor: Kamila Baar - https://open.spotify.com/album/123riwXVDOle2tsd6Wg​n1i
Baśnie 1 (Andersen Hans Christian) lektor: Żebrowski Michał - https://open.spotify.com/album/4WspAIuGn974jIpLZYo​Ved
Baśnie 2 (Andersen Hans Christian) lektor: Żebrowski Michał - https://open.spotify.com/album/4wMRJiLyqbDKITzs17r​yEa
Baśnie 3 (Andersen Hans Christian) lektor: Żebrowski Michał - https://open.spotify.com/album/2K782YtJsQsfuXvBnfp​9Ep
Kwiaty na poddaszu (Andrews V. C. (właśc. Andrews Virginia C.)) lektor: Kamila Baar - https://open.spotify.com/album/0bqG4XcflxSJaaPvdqM​WIY
Płatki na wietrze (Andrews V. C. (właśc. Andrews Virginia C.)) lektor: Kamila Baar - https://open.spotify.com/album/71brSJmC4O5VHNylzup​DKk
Cena życia (Arct Bohdan) lektor: Mirosław Utta - https://open.spotify.com/album/7zTwCcxtXkdi7vhQggY​Pz4
Kamikadze - boski wiatr (Arct Bohdan) lektor: Tomasz Marzecki - https://open.spotify.com/album/5B8JvXIHuF2GJ2IYoeX​Rsr
Niebo w ogniu (Arct Bohdan) lektor: Włodzimierz Press - https://open.spotify.com/album/4cY3Q8KJLGFSXOH8Hsu​0x6
Pamiętnik pilota (Arct Bohdan) lektor: Mirosław Utta - https://open.spotify.com/album/4CsPsSzqg0AYEK8Axxo​P5i
Arda Wiraz namag: Księga o pobożnym Wirazie (< autor nieznany / anonimowy >) lektor: Bogumił Ostryński - https://open.spotify.com/album/5ieFBRShCgO2GlUAYy6​isI
Idiotka: Miłość w Nowym Jorku (Bakuła Hanna) lektor: Joanna Jędryka - https://open.spotify.com/album/5pdYn9Kpn76vBsdHFkX​tt1
Seks na kredyt (Bakuła Hanna) lektor: Joanna Jędryka - https://open.spotify.com/album/3lvZigJ8aUP75Z13mqP​Z2L
Ojciec Goriot (Balzac Honoré de (Balzac Honoriusz)) lektor: Antoni Rot - https://open.spotify.com/album/0iA1jqboGEDgmywyy3q​0sW
Biały Murzyn (Bałucki Michał (pseud. Elpidon)) lektor: Nadrowski Ryszard - https://open.spotify.com/album/6eGDs4FMwxSz7aIPoJW​cgw
Drugi raz dookoła świata (Baranowski Krzysztof (ur. 1938)) lektor: Henryk Pijanowski - https://open.spotify.com/album/0TrRXH92LK0pqudbt3B​ay7
Za blisko domu (Barclay Linwood) lektor: Sławomir Pacek - https://open.spotify.com/album/7qdbbZkE2cgmwq3krSX​Grd
Piotruś Pan w Ogrodach Kensingtońskich (Barrie James Matthew) lektor: Leszek Filipowicz - https://open.spotify.com/album/6lWYyjVtMZ595QS2Jvp​tfW
Piotruś Pan: Piotruś i Wendy (Barrie James Matthew) lektor: Leszek Filipowicz - https://open.spotify.com/album/1TrnTSNKEeMD24S1rjB​xOd
Rewers: Nowela filmowa (Bart Andrzej (Bart-Sołtysiak Andrzej) (pseud. Scarron Paul Junior)) lektor: Jacek Kałucki - https://open.spotify.com/album/6o2CWFvwcDK1scplShc​NUe
Opowieść mojego życia(Bartoszewski Władysław, Komar Michał) lektor: Wojciech Pszoniak - https://open.spotify.com/album/0GQ91hS5mi4ZiFAjvJi​6tR
Haker umysłów (Batko Andrzej) lektor: Andrzej Batko - https://open.spotify.com/album/1a2iuc1MQEpNMzhl9pl​Mjf
Sztuka perswazji czyli Język wpływu i manipulacji (Batko Andrzej) lektor: Andrzej Batko - https://open.spotify.com/album/7MYCBnT7zu5BAM82NkO​Eyr
Żyj i bogać się(Bednarski Arkadiusz) lektor: Robert Grabka - https://open.spotify.com/album/0ryjgoSh46mQtEjRjwz​eP4
Ludzka maszyna(Bennett Arnold) lektor: Robert Grabka - https://open.spotify.com/album/7K1kEbAS9VjPTqfPybx​heL
Niedoręczony list (Blake Sarah) lektor: Danuta Stenka - https://open.spotify.com/album/3KF8qrLfn8oewfjX8E3​1iT
Amandine (Blasi Marlena de) lektor: Marta Klubowicz - https://open.spotify.com/album/7kpyzA7GMSvkPpfHjdx​uI2
Kolebka nawigatorów (Borchardt Karol Olgierd) lektor: Adam Szyszkowski - https://open.spotify.com/album/3x85Z0rFBhi7BqggK82​Vnu
Szaman Morski (Borchardt Karol Olgierd) lektor: Adam Szyszkowski - https://open.spotify.com/album/0pmXK6MSuMuzgIUsX5Y​e9r
Znaczy Kapitan (Borchardt Karol Olgierd) lektor: Adam Szyszkowski - https://open.spotify.com/album/1pca5CA2MdowZZry5KI​Vtt
Zaginiony symbol (Brown Dan) lektor: Jacek Rozenek - https://open.spotify.com/album/7bDiaW97zl9eSq0T0Ly​tk5
Najwyższa Góra (Buczkówna Mieczysława) lektor: Gładyszewska Zofia - https://open.spotify.com/album/5uJwG2BpLv7JoAnS2eA​941
Słoneczniki (Bundrick Sheramy) lektor: Ewa Gorzelak - https://open.spotify.com/album/2ttEewt6BttYTUX6vya​Lkd
Mała księżniczka (Hodgson-Burnett Frances) lektor: Agnieszka Łopacka - https://open.spotify.com/album/7mVVsOrqMBegLT4Aq2Q​n0Z
Figa (Buyno-Arctowa Maria (Buyno Maria) (pseud. Jagmin lub Brzostek J. lub Ciocia Mania)) lektor: Gładyszewska Zofia - https://open.spotify.com/album/33sEpIYWyoS2ifHvc7n​Hls
Kocia mama i jej przygody (Buyno-Arctowa Maria (Buyno Maria) (pseud. Jagmin lub Brzostek J. lub Ciocia Mania)) lektor: Bożena Dragun - https://open.spotify.com/album/6RdEhgJsPaj5p2YiaNs​1Fk
Słoneczko: Powiastka o złotowłosej Marysieńce (Buyno-Arctowa Maria (Buyno Maria) (pseud. Jagmin lub Brzostek J. lub Ciocia Mania)) lektor: Hanna Kinder Kiss - https://open.spotify.com/album/5GABMvNLdyeiHBppp1L​lez
Dżuma (Camus Albert) lektor: Adam Ferency - https://open.spotify.com/album/4m7TmbbFZCKDykFWfVS​Ujx
O tym, co Alicja odkryła po drugiej stronie lustra (Carroll Lewis (właśc. Dodgson Charles Lutwidge)) lektor: Jacek Kiss - https://open.spotify.com/album/0ZlUxrpBUcdJQ3UHtuP​72z
Alicja w Krainie Czarów (Carroll Lewis (właśc. Dodgson Charles Lutwidge)) lektor: Jacek Kiss - https://open.spotify.com/album/25j9wqydvTEnL7Fscxu​TxO
Efekt motyla: Jak jedna decyzja może wpłynąć na całe Twoje życie i zaważyć nad biedą lub bogactwem? (Cebulski Kamil) lektor: Tomasz Kućma - https://open.spotify.com/album/3pk54u9JIHESqZOCSRl​PUQ
Myśleć jak milionerzy czyli Odpowiedź na pytanie dlaczego biedni biednieją, a bogaci się bogacą: na podstawie autentycznych doświadczeń autora (Cebulski Kamil) lektor: Robert Grabka - https://open.spotify.com/album/1n2ZoyVzZeXAth3nEQV​jEx
Człowiek, który był Czwartkiem (Chesterton Gilbert Keith) lektor: Zbigniew Wróbel - https://open.spotify.com/album/3KJ8V2NUieU5ZTtcUba​WWo
61 godzin (Child Lee (właśc. Grant Jim)) lektor: Krzysztof Globisz - https://open.spotify.com/album/0SlQP3zLpL0eFQD3p5n​Za8
Jednym strzałem (Child Lee (właśc. Grant Jim)) lektor: Wiktor Zborowski - https://open.spotify.com/album/15EUk5GrO8R6QtxuX9d​ehN
Jutro możesz zniknąć (Child Lee (właśc. Grant Jim)) lektor: Jan Peszek - https://open.spotify.com/album/3i0DySNGltxUN8LRvpe​5b9
Siła perswazji (Child Lee (właśc. Grant Jim)) lektor: Marian Opania - https://open.spotify.com/album/3pPjEVaeQcWK5BYMREB​mBA
My, dzieci z dworca Zoo (Christiane F. (właśc. Felscherinow Christiane Vera)) lektor: Aleksandra Tomaś - https://open.spotify.com/album/79e4eXGaBM2Ryybxce4​bMu
Bez pożegnania (Coben Harlan) lektor: Jacek Rozenek - https://open.spotify.com/album/0PnBcDnYwwIhZPEtcLX​9FP
Błękitna krew (Coben Harlan) lektor: Marian Opania - https://open.spotify.com/album/1DW3aJgpDTdtK5zQK31​0rO
Jedyna szansa (Coben Harlan) lektor: Jacek Rozenek - https://open.spotify.com/album/6gng5Ne9UOkaatytxKC​uOU
Najczarniejszy strach (Coben Harlan) lektor: Wiktor Zborowski - https://open.spotify.com/album/61XWVqmRElAXLptFkol​M0y
Niewinny (Coben Harlan) lektor: Jacek Rozenek - https://open.spotify.com/album/3p3JYdfMtYvNiHHVxlk​atR
Obiecaj mi (Coben Harlan) lektor: Krzysztof Globisz - https://open.spotify.com/album/16oEUR46hqiWEawQkxD​dMw
Tylko jedno spojrzenie (Coben Harlan) lektor: Jacek Rozenek - https://open.spotify.com/album/21I1D6SUFaf9zlOtxBH​2DZ
W głębi lasu (Coben Harlan) lektor: Krzysztof Globisz - https://open.spotify.com/album/6R8WBlBCT2ZAj0mw5F0​89v
Wszyscy mamy tajemnice (Coben Harlan) lektor: Marcin Kwaśny - https://open.spotify.com/album/1wonJ1w8c4F6TlOLN68​zGD
Jak zostać królem (Conradi Peter, Logue Mark) lektor: Krzysztof Wakuliński - https://open.spotify.com/album/0XLIAwKQdOnwNW4z1VR​yX0
Jurassic Park (Crichton Michael (pseud. Lange John lub Hudson Jeffrey)) lektor: Krzysztof Gosztyła - https://open.spotify.com/album/023zA4w8u9vpnLJKXim​jcZ
Bari, syn Szarej Wilczycy (Curwood James Oliver) lektor: Mieczysław Morański - https://open.spotify.com/album/07vn670W0ptoKet9Nty​5Lz
Łowcy wilków (Curwood James Oliver) lektor: Adam Szyszkowski - https://open.spotify.com/album/78CsDxwD0Ca8w51Didq​71u
Łowcy złota (Curwood James Oliver) lektor: Krzysztof Strużycki - https://open.spotify.com/album/3kMlBd9SFgKFhkJhPDV​Vou
Władca skalnej doliny (Curwood James Oliver) lektor: Zbigniew Moskal - https://open.spotify.com/album/5Xst1dfJ2EDXtIXAMCD​TvI
Włóczęgi Północy (Curwood James Oliver) lektor: Zbigniew Moskal - https://open.spotify.com/album/65i9dBEj1Pf2xm7X8CD​UJw
Zanim znowu zabiję (Czubaj Mariusz) lektor: Leszek Filipowicz - https://open.spotify.com/album/3Ar7Ts3F6f1JiBSHork​8rV
Dom na wyrębach (Darda Stefan) lektor: Wiktor Zborowski - https://open.spotify.com/album/5Pb8ZCKaXW2xzsbdW92​sQo
Słoneczna Dolina (Darda Stefan) lektor: Wiktor Zborowski - https://open.spotify.com/album/3VQlnUtPmuyZEH3Dwxo​ykk
Starzyzna (Darda Stefan) lektor: Zbigniew Moskal - https://open.spotify.com/album/6b0OQORSgIHS7WSlZ6O​osR
Ryzykowny pomysł (Dąbała Jacek (pseud. Oakley Jack)) lektor: Adam Ferency - https://open.spotify.com/album/7HyscacJfs1IxbttJuo​F2Y
Złodziej twarzy (Dąbała Jacek (pseud. Oakley Jack)) lektor: Włodzimierz Press - https://open.spotify.com/album/3U87s7gjGL6SlNeYbJx​K3z
Egzekutor (Dąmbski Stefan) lektor: Andrzej Warcaba, Piotr Warszawski - https://open.spotify.com/album/4MhE8fUBsU6yo2YzSND​PSa
Przypadki Robinsona Kruzoe (Defoe Daniel (Foe Daniel de)) lektor: Antoni Rot - https://open.spotify.com/album/3izC6dU79WZh50lZhct​qkp
Przypadki Robinsona Kruzoe (Defoe Daniel (Foe Daniel de)) lektor: Marek Walczak - https://open.spotify.com/album/49LvUDWukUNtpfQLrTc​ZUt
Saturn: Czarne obrazy z życia mężczyzn z rodziny Goya (Dehnel Jacek) lektor: Leszek Filipowicz, Roch Siemianowski, Janusz Zadura - https://open.spotify.com/album/4zEnzFrkThrlTzR7Qt6​MQo
Przygody Oliwera Twista (Dickens Charles (Dickens Karol)) lektor: Antoni Rot - https://open.spotify.com/album/4O1hJvu9POJtrmrUVJZ​K6b
Opowieść wigilijna (Dickens Charles (Dickens Karol)) lektor: Michał Kula - https://open.spotify.com/album/0RkhVn7imKPYAVm74yD​nrL
Sekretny język kwiatów (Diffenbaugh Vanessa) lektor: Katarzyna Zielińska - https://open.spotify.com/album/4pm8hM4fQw0gh1ihNon​aTP
Kwiat pustyni: Z namiotu nomadów do Nowego Jorku (Dirie Waris, Miller Cathleen) lektor: Agnieszka Judycka - https://open.spotify.com/album/7ehl5uCAWqcdgXOxHA4​3JO
Bracia Dalcz i spółka (Dołęga-Mostowicz Tadeusz (pseud. Dęboróg W. M.)) lektor: Mariusz Bonaszewski - https://open.spotify.com/album/1tgoTFwBlWVzIRmS9av​paa
Czeki bez pokrycia (Dołęga-Mostowicz Tadeusz (pseud. Dęboróg W. M.)) lektor: Nadrowski Ryszard - https://open.spotify.com/album/4TNSBh0BQuBMAtdcRJn​rhr
Ostatnia brygada (Dołęga-Mostowicz Tadeusz (pseud. Dęboróg W. M.)) lektor: Nadrowski Ryszard - https://open.spotify.com/album/0RT0Ig5lmejz2lMtmIy​bhI
Profesor Wilczur (Dołęga-Mostowicz Tadeusz (pseud. Dęboróg W. M.)) lektor: Antoni Rot - https://open.spotify.com/album/4T00tSQXtXrqIcmfhCM​ZqS
Prokurator Alicja Horn (Dołęga-Mostowicz Tadeusz (pseud. Dęboróg W. M.)) lektor: Włodzimierz Press - https://open.spotify.com/album/3dPaTviV0rm35vBqhnK​Xkc
Znachor (Dołęga-Mostowicz Tadeusz (pseud. Dęboróg W. M.)) lektor: Antoni Rot - https://open.spotify.com/album/5ws3WjTROWAqEHAT2OU​Brf
Historia żółtej ciżemki (Domańska Antonina) lektor: Agata Hutyra - https://open.spotify.com/album/48wia5fXwYnZJPiC8UA​M4b
Kapuściński non-fiction (Domosławski Artur) lektor: Jerzy Radziwiłłowicz - https://open.spotify.com/album/0ykHQOzkObV406qDcwI​KBO
Zbuduj swój wizerunek(Dorobek Rafał) lektor: Robert Grabka - https://open.spotify.com/album/5AOePfJu4BXZthsDkb0​xal
Pies Baskerville'ów (Doyle Arthur Conan (Doyle Conan)) lektor: Michał Kula - https://open.spotify.com/album/1RWFUfBnrwkYXcM6Gkk​TX4
Studium w szkarłacie (Doyle Arthur Conan (Doyle Conan)) lektor: Janusz Zadura - https://open.spotify.com/album/3w1SRb3KDY2NT4FfuCK​zzP
Pies Baskerville'ów (Doyle Arthur Conan (Doyle Conan)) lektor: Jakub Sender - https://open.spotify.com/album/6fL4mbwWp1a41DVy6CL​peQ
Letarg (Enger Thomas) lektor: Andrzej Mastalerz - https://open.spotify.com/album/6D1lkcWLQSvhCyWDQMx​9In
Zmień swoje myśli by zmienić siebie(Falcone Adam) lektor: Tomasz Kućma - https://open.spotify.com/album/7KMzSrzAbnBTmj5qUzE​zJH
Ja, jako wykopalisko (Fedorowicz Jacek) lektor: Jacek Fedorowicz - https://open.spotify.com/album/2ZDqv5HFt9hcDnHPpex​Hsn
4-godzinny tydzień pracy(Ferriss Timothy) lektor: Robert Michalak - https://open.spotify.com/album/7C7dF93shpNH6EhXpGr​yng
Rio de Oro (Fiedler Arkady) lektor: Nadrowski Ryszard - https://open.spotify.com/album/5ZdNx3oDbOaax6TWkDl​fUJ
Ryby śpiewają w Ukajali (Fiedler Arkady) lektor: Nadrowski Ryszard - https://open.spotify.com/album/5ZdNx3oDbOaax6TWkDl​fUJ
Orinoko (Fiedler Arkady) lektor: Roch Siemianowski - https://open.spotify.com/album/6oHwVA2O4sFJgvSg7J2​Gg6
Wielki Gatsby (Fitzgerald Francis Scott (Fitzgerald F. Scott)) lektor: Antoni Rot - https://open.spotify.com/album/7B4M4tZFRBvTKqckMLg​tgx
Afgańczyk (Forsyth Frederick) lektor: Zbigniew Zapasiewicz - https://open.spotify.com/album/3osB3XqkxhlpvyhKn3P​nEy
Kobra (Forsyth Frederick) lektor: Jan Peszek - https://open.spotify.com/album/3w4JzYW6qNbZOltcCYW​SUg
Mściciel (Forsyth Frederick) lektor: Jan Peszek - https://open.spotify.com/album/3MktTF9KMiHx0Eqewvk​e0J
Julia (Fortier Anne) lektor: Agata Kulesza - https://open.spotify.com/album/5ywlKS5nept91KKlf9u​87i
Święta Rito od Rzeczy Niemożliwych (Fox Marta) lektor: Marta Fox - https://open.spotify.com/album/3EScdtRowyS51jxeOgr​Pv0
Zemsta (Fredro Aleksander) lektor: Antoni Rot, Marian Florek, Andrzej Iwiński, Michał Kula - https://open.spotify.com/album/11o5iipIDJfny1qhir8​bqa
Władca słowa(Fuentes J.D.) lektor: Robert Grabka - https://open.spotify.com/album/3i4497pNZ22tAKobV66​14L
Zielony Konstanty czyli Opowieść o życiu i poezji Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego (Gałczyńska Kira (pseud. Janowa Konstancja)) lektor: Elżbieta Kijowska - https://open.spotify.com/album/5tFg8mLqUQugXaI22lY​xZ0
Drugiej Rzeczypospolitej początki (Garlicki Andrzej) lektor: Drygalski Henryk - https://open.spotify.com/album/0zh1qjajITg6Dx9H2J9​g9c
Autopsja (Gerritsen Tess) lektor: Maria Maj - https://open.spotify.com/album/17bEjY3bY4K829H4cwv​C8x
Ciało (Gerritsen Tess) lektor: Wiktor Zborowski - https://open.spotify.com/album/1eCInF0BpMLiftzJBnq​0dG
Klub Mefista (Gerritsen Tess) lektor: Marian Opania - https://open.spotify.com/album/30KcBhTIxpGIGG0RYH7​M0n
Prorok (Gibran Khalil (Gibran Kahlil)) lektor: Mirosław Neinert - https://open.spotify.com/album/6J8T1W6Zpl7Fw9UldDf​r1M
Siedem lat później (Giffin Emily) lektor: Anna Gajewska - https://open.spotify.com/album/4mEr5MF8agMsCJZBwx9​dH7
Good night, Dżerzi (Głowacki Janusz) lektor: Krzysztof Globisz - https://open.spotify.com/album/7kGUw1csXMOhZ4K8HGg​Wqw
Z głowy (Głowacki Janusz) lektor: Piotr Fronczewski - https://open.spotify.com/album/1T3cmlkEOTEsiwMyzhW​UyI
Sonia, która za dużo chciała: Wybór opowiadań (Głowacki Janusz) lektor: Andrzej Zieliński - https://open.spotify.com/album/31aCnCPGe0LfLQmJ7bU​Rp7
Cierpienia młodego Wertera (Goethe Johann Wolfgang von (Goethe J. W.)) lektor: Jacek Król, Bartosz Mazur, Katarzyna Skoniecka - https://open.spotify.com/album/0Htdq8wev07CfUUprfX​z0u
Autobus energii(Gordon Jon) lektor: Tomasz Kućma - https://open.spotify.com/album/2krwM2rA0DV6BJbAJBZ​4c5
Pudełko ze szpilkami (Plebanek Grażyna (pseud.)) lektor: Izabela Dąbrowska - https://open.spotify.com/album/26UTdAiGJwEyDsWU1OO​pX8
Agent (Gretkowska Manuela) lektor: Kondrat Marek - https://open.spotify.com/album/09xXo7y6Q53zANRJ9Pu​D9q
Miłość po polsku (Gretkowska Manuela) lektor: Jacek Rozenek - https://open.spotify.com/album/4uF8SyW95nQZd3m8Kcy​pNM
Trans (Gretkowska Manuela) lektor: Maria Seweryn - https://open.spotify.com/album/2gK0VEAtuKrWoxOWlaK​zpB
Firma (Grisham John) lektor: Krzysztof Globisz - https://open.spotify.com/album/1oyzh5THn41QcMjgYGZ​O6S
Kancelaria (Grisham John) lektor: Wiktor Zborowski - https://open.spotify.com/album/3NQejSQrj1OYDAfFkir​dKl
Boso, ale w ostrogach (Grzesiuk Stanisław) lektor: Arkadiusz Bazak - https://open.spotify.com/album/5KZuMKDPwY6W5BO0gZW​LXm
Na marginesie życia (Grzesiuk Stanisław) lektor: Arkadiusz Bazak - https://open.spotify.com/album/4b1J0Ynx7UVx8GKP680​X8Z
Pięć lat kacetu (Grzesiuk Stanisław) lektor: Arkadiusz Bazak - https://open.spotify.com/album/3mpAJoV9L6Xt3nhLUFS​MF7
Mariola, moje krople... (Gutowska-Adamczyk Małgorzata) lektor: Wojciech Adamczyk - https://open.spotify.com/album/71a0lhbEUhOH5JH41lT​bW1
Napisane na moim czole (Haji Nafisa) lektor: Maria Peszek - https://open.spotify.com/album/1cEuiQBx75futqggsFn​2fE
Błazen - wielki mąż: Opowieść o Tadeuszu Boyu-Żeleńskim (Hen Józef (właśc. Cukier Józef Henryk)) lektor: Ksawery Jasieński - https://open.spotify.com/album/64HdtOxHwojfmQydKS0​ZvP
Bruliony profesora T. (Hen Józef (właśc. Cukier Józef Henryk)) lektor: Ksawery Jasieński - https://open.spotify.com/album/1h0a4YsWIm7BG55aR9t​Fb5
Crimen: Opowieść jarmarczna (Hen Józef (właśc. Cukier Józef Henryk)) lektor: Henryk Pijanowski - https://open.spotify.com/album/6yo5kGIT93yNv5KacEt​X0X
Najpiękniejsze lata (Hen Józef (właśc. Cukier Józef Henryk)) lektor: Józef Hen - https://open.spotify.com/album/1kUYLUxqGEIEBddJAbA​gen
Nowolipie (Hen Józef (właśc. Cukier Józef Henryk)) lektor: Józef Hen - https://open.spotify.com/album/04xklPgKQPoDKIHvG88​94m
Lewa ręka Boga (Hoffman Paul) lektor: Wiktor Zborowski - https://open.spotify.com/album/3gN5nIo2SIL9EF6IksR​s3n
Historia o Dziadku do Orzechów i o Królu Myszy (Hoffmann Ernst Theodor Amadeus) lektor: Elżbieta Kijowska - https://open.spotify.com/album/5htKkY6Y5vaVXFGlAeH​gZL
Odyseja (Homer (Homerus)) lektor: Antoni Rot - https://open.spotify.com/album/4zuPBhJtl3Pc3guSI1P​Mri
Business English dla każdego(Horochowik Anna) lektor: Tomasz Kućma - https://open.spotify.com/album/7BEub6jHITt1nYPv5To​jqz
Tysiąc wspaniałych słońc (Hosseini Khaled) lektor: Maria Peszek - https://open.spotify.com/album/6QJ6403CoXj0XElFs1k​53p
Nędznicy (Hugo Victor (Hugo Wiktor)) Część 1 lektor: Marek Walczak - https://open.spotify.com/album/5GusMJqWH19qY0JpVRy​gjk
Nędznicy (Hugo Victor (Hugo Wiktor)) Część 3 lektor: Marek Walczak - https://open.spotify.com/album/4hDqJHsFXMuNH919709​1Js
Nędznicy (Hugo Victor (Hugo Wiktor)) Część 4 lektor: Marek Walczak - https://open.spotify.com/album/5kd4ouNHft3dEhIzTNa​Xri
Biała gorączka (Hugo-Bader Jacek) lektor: Jacek Hugo-Bader - https://open.spotify.com/album/2tEA958AfceyMvGzgiS​QAP
Okruchy dnia (Ishiguro Kazuo) lektor: Krzysztof Gosztyła - https://open.spotify.com/album/7aBLZkTlqwxCFGsiqZ7​USB
Handlarze czasem (Jachimek Tomasz) lektor: Tomasz Jachimek - https://open.spotify.com/album/0a5ILRvxKtUrjLadpXO​Ga4
Egzorcyzmy (Jakimowicz-Klein Barbara) lektor: Jacek Wanszewicz - https://open.spotify.com/album/3sMNc4BtnaMAijXoYdn​Ygm
Zaczarowane koło Misia Uszatka (Janczarski Czesław) lektor: Michał Piela - https://open.spotify.com/album/6ItzH6AiqqNudl4SS92​IHc
Pułapki small businesu(Jankowski Marek) lektor: Hubert Chłopicki - https://open.spotify.com/album/1hU6xCKqrqHseuWrdvd​At2
Gorący lód: 29 poważnych i niepoważnych opowiadań o miłości niemiłości (Jastrun Tomasz (pseud. Te Jot)) lektor: Mariusz Bonaszewski - https://open.spotify.com/album/6IujzZj1LlHjyUiZpxH​LZL
Rzeka podziemna (Jastrun Tomasz (pseud. Te Jot)) lektor: Włodzimierz Press - https://open.spotify.com/album/2GETxI5eH92tuv1YJNE​4mr
Trzech panów w łódce, nie licząc psa (Jerome Jerome K. (Jerome Jerome Klapka)) lektor: Michał Kula - https://open.spotify.com/album/7yY0Wy8ojLBxg7eWLyx​oaR
Zwalcz stres(Jędrzejczyk Janusz Konrad) lektor: Robert Grabka - https://open.spotify.com/album/6iIEpqdmQbBx9MwtmOP​m1N
Stulatek, który wyskoczył przez okno i zniknął (Jonasson Jonas) lektor: Artur Barciś - https://open.spotify.com/album/5VSpq3n7bB4CLMyTrEd​Cy2
Cienka czerwona linia (Jones James) lektor: Adrian Perdjon - https://open.spotify.com/album/4CsZOOU5A5z15TYiZ3s​ajf
Paragraf 22 (Heller Joseph) lektor: Krzysztof Globisz - https://open.spotify.com/album/3dP99JwnvQo7W6eTBVH​pAd
Kamienie na szaniec (Kamiński Aleksander (pseud. Górecki Juliusz)) lektor: Jerzy Zelnik - https://open.spotify.com/album/0ElHUCnyKPjd9VI057Z​5Es
Kto zabija najsławniejszych amerykańskich pisarzy? (Kaplow Robert) lektor: Adam Ferency - https://open.spotify.com/album/23kmRZX87dpPDmQ5JsB​kQI
Sztuka przyciągania ludzi(Karbowski Miłosz) lektor: Robert Grabka - https://open.spotify.com/album/0nbulVOykksOqGOeDcV​VEE
Hipnotyzer (Kepler Lars (właśc. Ahndoril Alexander, Coelho Ahndoril Alexandra)) lektor: Andrzej Mastalerz - https://open.spotify.com/album/1DtfBjFhTIJ4Mvbsrpe​iOQ
Ścigany (Kernick Simon) lektor: Marian Opania - https://open.spotify.com/album/1ZL91K3CEwFRC9L8saF​nVl
Sekretne życie pszczół (Kidd Sue Monk) lektor: Teresa Budzisz-Krzyżanowska - https://open.spotify.com/album/4O8Mh4sf64pEDIAtgtI​LRe
Jak w 80 dni pokonałem raka(Kidziński Marek) lektor: Robert Grabka - https://open.spotify.com/album/1aGHWGl8UsFSD4aYRBf​QVM
Ciało(King Stephen) lektor: Zbigniew Zapasiewicz - https://open.spotify.com/album/01faHaMvn3mfSNgE8Qr​xRY
Dolores Claiborne (King Stephen (pseud. Bachman Richard)) lektor: Teresa Budzisz-Krzyżanowska - https://open.spotify.com/album/0BDa9KGiYjFbKbKhJpV​zk8
Komórka (King Stephen (pseud. Bachman Richard)) lektor: Zbigniew Zapasiewicz - https://open.spotify.com/album/0Uf3NQaDX48ONQoGwDI​SD5
Metoda oddychania(King Stephen) lektor: Zbigniew Zapasiewicz - https://open.spotify.com/album/2ljKTTr18dk8vdCElKn​jAg
Skazani na Shawshank(King Stephen) lektor: Zbigniew Zapasiewicz - https://open.spotify.com/album/5V6K3GX2cjcUOOrGIBZ​epa
Zdolny uczeń(King Stephen) lektor: Zbigniew Zapasiewicz - https://open.spotify.com/album/2qPu32g5IrD6uzDM3bE​eHO
Zielona Mila (King Stephen (pseud. Bachman Richard)) lektor: Zbigniew Zapasiewicz - https://open.spotify.com/album/5z7gsjUGbBZREba7D2t​Xe2
Miłość w stylu retro (Kinsella Sophie (właśc. Wickham Madeleine)) lektor: Joanna Jabłczyńska - https://open.spotify.com/album/1lXqsNzSDEWOxYwTZZm​2Fq
Świat marzeń zakupoholiczki (Kinsella Sophie (właśc. Wickham Madeleine)) lektor: Edyta Jungowska - https://open.spotify.com/album/4YirtfCArNzPoE5sYFQ​Sl0
Druga księga dżungli (Kipling Rudyard) lektor: Adam Hutyra, Marcin Nowakowski - https://open.spotify.com/album/761wCnB4KN0ngi7WYaX​B7T
Księga dżungli (Kipling Rudyard) lektor: Adam Hutyra, Marcin Nowakowski - https://open.spotify.com/album/761wCnB4KN0ngi7WYaX​B7T
Techniki manipulacji(Kizińcziuk Sergiusz) lektor: Robert Grabka - https://open.spotify.com/album/7oIl8EkdJ4dBAiDmggU​aI4
Jak pracując mniej zarabiać więcej(Kluz Wiesław) lektor: Robert Grabka - https://open.spotify.com/album/4cJ7wK2ENE7nEGFqnfJ​4cg
Treny (Kochanowski Jan) lektor: Antoni Rot - https://open.spotify.com/album/0EVCPv1zWwKBqww9GUY​JYe
No stress(Kołodziej Rafał) lektor: Hubert Chłopicki - https://open.spotify.com/album/6cqF7JOkaz6BK1Nm3LO​sGd
Uwolnij pewność siebie(Kołodziej Rafał) lektor: Robert Grabka - https://open.spotify.com/album/5XWGCeAlretpT0QHZOg​J9K
Życie i historia: Ku wolności (Meller Stefan, Komar Michał) lektor: Jan Englert - https://open.spotify.com/album/3n1TTINJHa2DvgfWTTN​wsI
Dobry zabójca (Koontz Dean R.) lektor: Krzysztof Gosztyła - https://open.spotify.com/album/3ZHKRYRMIw8LNnmaaw1​gYQ
Mąż (Koontz Dean R.) lektor: Krzysztof Gosztyła - https://open.spotify.com/album/4exwLXjjbB34ucugDZT​MCa
Przepowiednia (Koontz Dean R.) lektor: Wiktor Zborowski - https://open.spotify.com/album/5qG90aD04vYIq5CzhyY​zjc
Nowa Gigantomachia: Pamiętnik oblężenia Częstochowy roku 1655 (Kordecki Augustyn) lektor: Marcin Nowakowski - https://open.spotify.com/album/2byoWpaJtdzuJBwGm1m​QT7
Łabędź i złodzieje (Kostova Elizabeth) lektor: Anna Dereszowska, Jacek Rozenek - https://open.spotify.com/album/5FKqtrvbkuq7sQkxcnr​60Z
Plastusiowy pamiętnik (Kownacka Maria) lektor: Irena Kwiatkowska, Maciej Damięcki, Wiktor Zborowski - https://open.spotify.com/album/3RfRKUwfNKM4ih2OKa5​Izf
Plastusiowy pamiętnik (Kownacka Maria) lektor: Joanna Pach - https://open.spotify.com/album/6pc9YIQWFgVXMjnFPMj​obu
Hamulce sukcesu(Kozioł Janusz) lektor: Robert Grabka - https://open.spotify.com/album/1Hayc5qByaM8zueRj8o​LgB
Róże cmentarne (Krajewski Marek (ur. 1966), Czubaj Mariusz) lektor: Jarosław Rabenda - https://open.spotify.com/album/6JVMmeVIo6iUOAv4Ff4​nGa
Biała Maria (Krall Hanna) lektor: Zofia Kucówna - https://open.spotify.com/album/42Odzyy6Gw9NyLO2PeW​YaX
Król kier znów na wylocie (Krall Hanna) lektor: Zofia Kucówna - https://open.spotify.com/album/2S2IbOfEoq1CGksvryM​pV5
Milion posagu: Powieść (Kraszewski Józef Ignacy (pseud. Bolesławita Bogdan, Bolesławita B.)) lektor: Nadrowski Ryszard - https://open.spotify.com/album/2kPY6ysVStwnlOoTYPo​9vn
Stara baśń: Powieść z IX wieku (Kraszewski Józef Ignacy (pseud. Bolesławita Bogdan, Bolesławita B.)) lektor: Drygalski Henryk - https://open.spotify.com/album/2uL92przScmWKEkggiN​n73
Syn marnotrawny: Opowiadanie z końca XVIII wieku (Kraszewski Józef Ignacy (pseud. Bolesławita Bogdan, Bolesławita B.)) lektor: Nadrowski Ryszard - https://open.spotify.com/album/4U1zHeKLJi7gaD3SVHp​5h8
Wielki dom (Krauss Nicole) lektor: Magdalena Cielecka, Roch Siemianowski - https://open.spotify.com/album/7MrscsT1KPHXqqpyHc9​4kf
Moje Indie (Kret Jarosław) lektor: Jarosław Kret - https://open.spotify.com/album/0NexUoTQr8Ms4DrjSl2​PjM
Mój Egipt (Kret Jarosław) lektor: Jarosław Kret - https://open.spotify.com/album/3IloRZsyLykQ3BnzzhT​GAf
Callisto (Krol Torsten) lektor: Krzysztof Globisz - https://open.spotify.com/album/3gCbEB6QqbsjJySC66E​ORd
Senność (Kuczok Wojciech) lektor: Marcin Popczyński - https://open.spotify.com/album/0XYBetIfAEyfyFy1C8f​Z9W
Słoń i przyjaciele. Bajki dla dzieci(Kuczyńska Magdalena) lektor: Marian Florek, Marcin Nowakowski, Antoni Rot, Małgorzara Marciniak - https://open.spotify.com/album/6BHFQ0vdiqRYiYrMaTP​bSk
Klara (Kuna Izabela) lektor: Izabela Kuna - https://open.spotify.com/album/2qrwkyfu4b6QnB8zD8l​IdP
Nie ogarniam(Kuna-Broniowska Agnieszka) lektor: Robert Grabka - https://open.spotify.com/album/4O63hJjs3mLhGohIr9Z​QPD
Co się przydarzyło tej małej dziewczynce? (Lantz Åsa) lektor: Andrzej Mastalerz - https://open.spotify.com/album/2AjR0HAClWwFcAWIjW6​BV5
Dziewczyna, która igrała z ogniem (Larsson Stieg) lektor: Krzysztof Gosztyła - https://open.spotify.com/album/4K2k0JAMBxFCFG6CFMf​Thz
Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet (Larsson Stieg) lektor: Krzysztof Gosztyła - https://open.spotify.com/album/0qu8E0PIGU95arTGacC​08b
Zamek z piasku, który runął (Larsson Stieg) lektor: Krzysztof Gosztyła - https://open.spotify.com/album/0NJrio9dbAOTvFUwIMY​OpO
Kiedy ulegnę (Lee Chang-Rae) lektor: Katarzyna Herman - https://open.spotify.com/album/2NuLzFhYB4VsKIIh5F1​XT0
Matnia (Zagórski Leonard (pseud. Leonard)) lektor: Mariusz Bonaszewski - https://open.spotify.com/album/4a1dRwPPkZvOg0j1rDm​XGi
Inkarnacja (Zagórski Leonard (pseud. Leonard)) lektor: Zbigniew Moskal - https://open.spotify.com/album/2G1a86Cg2LOcnqw1RJ6​t2j
Dama w złotym brokacie(Leroux Gaston) lektor: Bogumił Ostryński - https://open.spotify.com/album/7LY6bJOjIdf4Du0TtiB​OgC
Opowieści afrykańskie (Lessing Doris) lektor: Jan Peszek - https://open.spotify.com/album/6syW1vCvEUD1ss1hvWX​Zma
Ali Baba i czterdziestu zbójców (Leśmian Bolesław (właśc. Lesman Bolesław)) lektor: Hanna Kinder Kiss - https://open.spotify.com/album/1Y0mMkgQMfPD2DCzmes​AHB
Ali Baba i czterdziestu zbójców (Leśmian Bolesław (właśc. Lesman Bolesław)) lektor: Marcin Nowakowski - https://open.spotify.com/album/2CE6Er5esQvqPlnO4Zy​k7q
Klechdy Sezamowe (Leśmian Bolesław (właśc. Lesman Bolesław)) lektor: Hanna Kinder Kiss - https://open.spotify.com/album/2icPb9NxbfG8fjhJ586​MrH
Baśń o Aladynie i o lampie cudownej (Leśmian Bolesław (właśc. Lesman Bolesław)) lektor: Hanna Kinder Kiss - https://open.spotify.com/album/1Y0mMkgQMfPD2DCzmes​AHB
Przygody Sindbada Żeglarza (Leśmian Bolesław (właśc. Lesman Bolesław)) lektor: Jacek Kiss - https://open.spotify.com/album/4vfzWoaCnHbEMoSg6M5​47a
Gorzka czekolada (Lokko Lesley (Lokko Lesley Naa Norle)) lektor: Maria Seweryn - https://open.spotify.com/album/3l3wu2AivgNfjfZr3wk​FYn
Martin Eden (London Jack (właśc. Chaney John Griffith)) lektor: Mieczysław Morański - https://open.spotify.com/album/2COr8rA3K76Vev2Gu2N​KOP
Śmiech iguany (Luft Monika) lektor: Rafał Królikowski - https://open.spotify.com/album/3fXMIkDS1u4ZVPDR2e8​Dkf
Nic się nie stało (Łapicki Andrzej) lektor: Andrzej Łapicki - https://open.spotify.com/album/59eEmng0la9k6VpRQ5y​im8
Dama w złotym brokacie (Leroux Gaston) lektor: Bogumił Ostryński - https://open.spotify.com/album/0gakxCWhmNRFeSVBXSl​HpG
Tysiąc szklanek herbaty: Spotkania na Jedwabnym Szlaku (Maciąg Robb (właśc. Maciąg Robert)) lektor: Robert Maciąg - https://open.spotify.com/album/6h6L7jjpw6FpdXUqHrv​8vB
W piekle lepiej być nikim (Maciejewski Maciej) lektor: Robert Więckiewicz - https://open.spotify.com/album/2XHzY4sff9tNWHSp5Sw​Mro
Sen Mistrza (Maj Michał) lektor: Robert Grabka - https://open.spotify.com/album/00C2DlxgK2SlCBmBpqK​3R9
Café Museum (Makłowicz Robert) lektor: Robert Makłowicz - https://open.spotify.com/album/5MaIoeXenfRoznXdh4v​qcu
Awantura o Basię (Makuszyński Kornel) lektor: Krystyna Janda - https://open.spotify.com/album/75zBDfzIJIZFQWKdlZx​txr
Panna z mokrą głową (Makuszyński Kornel) lektor: Anita Sajnóg - https://open.spotify.com/album/0d3U2FXyjjDoobpnpMm​awp
Tygrysie Wzgórza (Mandanna Sarita) lektor: Janusz Zadura - https://open.spotify.com/album/60uNQyAPGb6IkF39yjF​uC9
Japońska parasolka (Manicka Rani) lektor: Maria Peszek - https://open.spotify.com/album/7o76lhrr2mHYs4GCahv​i68
Jak o pieniędzach myślą bogaci i dlaczego biedni robią błąd myśląc inaczej(Manka Andrzej) lektor: Robert Grabka - https://open.spotify.com/album/3NHWDdUyy9tNyN01KPU​Gl3
Piramida (Mankell Henning) lektor: Leszek Filipowicz - https://open.spotify.com/album/4gB15dGCb5UVfhzzu1N​Rc0
Piramida (Mankell Henning) lektor: Leszek Filipowicz - https://open.spotify.com/album/6VL6uWXVVrHJFmJLdEy​HgH
Powrót nauczyciela tańca (Mankell Henning) lektor: Leszek Filipowicz - https://open.spotify.com/album/7bV8G3frGGZZ4ombATV​gpa
Psy z Rygi (Mankell Henning) lektor: Jarosław Rabenda - https://open.spotify.com/album/4pnc0rfi96JRHJFHEFk​iGO
Za wszystko trzeba płacić (Marinina Aleksandra (właśc. Aleksiejewa Marina)) lektor: Roch Siemianowski - https://open.spotify.com/album/5dZoQSPkKgzUiKMWJ2I​87e
W kanałach Lwowa (Marshall Robert) lektor: Andrzej Ferenc - https://open.spotify.com/album/2W9jFkcc7wGMnNyI5Eq​9oz
Motywacja bez granic (Marszałek Nikodem) lektor: Tomasz Kućma - https://open.spotify.com/album/0gdyH8IudNDlQY5xILL​O01
Odrodzenie Feniksa: Poznaj sekrety zwykłych ludzi, którzy osiągają niezwykłe rezultaty i uwolnij śpiącego w Tobie olbrzyma (Marszałek Nikodem) lektor: Tomasz Kućma - https://open.spotify.com/album/0ZSQxVeUGHAE3NJAWor​56a
Mężczyzna od A do Z (Mart Piotr) lektor: Hubert Chłopicki - https://open.spotify.com/album/2CAIerG5YU9mOsX7acX​RLM
Wojna polsko-ruska pod flagą biało-czerwoną (Masłowska Dorota) lektor: Grzegorz Przybył - https://open.spotify.com/album/5uD5Leh2JJtvcXc7Eis​K7K
Bóg jest moim kumplem (Massarotto Cyril) lektor: Chyra Andrzej - https://open.spotify.com/album/2Ddw8ViWnPaUvGl73iu​dpr
Odwieczna prawa życia(Maszke Elżbieta ) lektor: Robert Grabka - https://open.spotify.com/album/06NRAGrXmQzW2qT1AKm​63K
Horla: Nowela (Maupassant Guy de) lektor: Bogumił Ostryński - https://open.spotify.com/album/3YoOpuFRcmjnDFzmLOH​c9B
Old Surehand (May Karol (May Karl Friedrich)) tom 1 lektor: Piotr Balazs - https://open.spotify.com/album/0C63UUAYiKzhKAkmhb4​jja
Old Surehand (May Karol (May Karl Friedrich)) tom 2 lektor: Piotr Balazs - https://open.spotify.com/album/32SLN0ElvErRwfXT54C​EDB
Old Surehand (May Karol (May Karl Friedrich)) tom 3 lektor: Piotr Balazs - https://open.spotify.com/album/5tI12A2YOlskwsOJ8os​4iD
Skarb w Srebrnym Jeziorze (May Karol (May Karl Friedrich)) lektor: Wojciech Dąbrowski - https://open.spotify.com/album/0vKzr96fhXSmgZmx3EC​per
Winnetou (May Karol (May Karl Friedrich)), tom 1 lektor: Piotr Balazs - https://open.spotify.com/album/6FddBvYx727P3l6E3yQ​XUn
Winnetou (May Karol (May Karl Friedrich)) tom 2 lektor: Piotr Balazs - https://open.spotify.com/album/3HmcIkCoHl6d0SElw9G​rAY
Winnetou (May Karol (May Karl Friedrich)) tom 3 lektor: Piotr Balazs - https://open.spotify.com/album/2Kfs15w8gptsIaNK5pA​unA
Popiół i żar (McCourt Frank) lektor: Wiktor Zborowski - https://open.spotify.com/album/6URGBzRuEqiMmgQVMbG​B4x
Na plaży Chesil (McEwan Ian) lektor: Marian Opania - https://open.spotify.com/album/7IobNU0Lg5SBlfaesel​xQL
Pokuta (McEwan Ian) lektor: Zbigniew Zapasiewicz, Olga Sawicka - https://open.spotify.com/album/7knyyNjQvM82pc4tF9J​XYy
Ukojenie (McEwan Ian) lektor: Marian Opania - https://open.spotify.com/album/7dHtCXIXSUloowmmC5V​kcQ
Gaumardżos!: Opowieści z Gruzji (Dziewit Anna (Dziewit-Meller Anna), Meller Marcin) lektor: Marcin Meller, Anna Dziewit-Meller - https://open.spotify.com/album/2d2dmxNHb6lGa81uGgz​XYR
Fatalne życzenie(Mendes Catulle) lektor: Bogumił Ostryński - https://open.spotify.com/album/3fibbddSEFNeiwMdjs7​0ex
Golem (Meyrink Gustav (właśc. Meyer Gustav)) lektor: Włodzimierz Press - https://open.spotify.com/album/2g9dzDQfM6aB1IOAMG5​xJM
Poczekajka (Michalak Katarzyna (ur. 1969; właśc. Lesiecka Katarzyna)) lektor: Maria Maj - https://open.spotify.com/album/7IULhq8NKHIgLFOOLFF​6uX
Villas: Nic przecież nie mam do ukrycia... (Michalewicz Iza, Danilewicz Jerzy) lektor: Krystyna Czubówna - https://open.spotify.com/album/2X9siiis7zcHm7ZcGFt​yWz
Samsara: Na drogach, których nie ma (Michniewicz Tomasz (Michniewicz Tomek)) lektor: Maciej Orłowski - https://open.spotify.com/album/6fAKaj2m4PfiDIrMMBr​hOt
Grażyna (Mickiewicz Adam) lektor: Antoni Rot - https://open.spotify.com/album/0ZiNtJ6cKN77I6VkLSq​6Ec
Konrad Wallenrod (Mickiewicz Adam) lektor: Antoni Rot - https://open.spotify.com/album/2o2Az27bFpHVqUCdpXi​2N2
Pan Tadeusz (Mickiewicz Adam) lektor: Szymon Sędrowski - https://open.spotify.com/album/5o5XEQwWbHOgK6UtHLW​Pgg
Czas na zmiany(Milewski Łukasz) lektor: Robert Grabka - https://open.spotify.com/album/4dPq7rGpKwHhJtlPUGE​EFX
Mowa ciała a sukces (Milewski Łukasz) lektor: Robert Grabka - https://open.spotify.com/album/3PlwrxbCgVAtRXfgTIX​n1E
Kobieta, która widziała za dużo (Mirecka-Ploss Kaya (Mirecka Hanna Adela)) lektor: Maja Ostaszewska - https://open.spotify.com/album/3ZuOR9tGXvXzhls4LEM​sSH
Trędowata (Mniszkówna Helena (Mniszek Helena) (właśc. Radomyska Helena)) lektor: Katarzyna Zawadzka - https://open.spotify.com/album/3gAYU07etrIxEc3Se0p​myA
Miasto poza czasem (Moriel Enrique (właśc. González Ledesma Francisco)) lektor: Krzysztof Wakuliński - https://open.spotify.com/album/6QeHhFnwBO9YpLUvPrO​026
Cudowny szafir czyli Talizman Szczęścia: Powieść wschodnia (Mostowska Anna) lektor: Bogumił Ostryński - https://open.spotify.com/album/6JB3laBTAPPbMSK50s3​4kG
Matylda i Daniło(Mostowska Anna Olimpia) lektor: Bogumił Ostryński - https://open.spotify.com/album/2ax5EPh89AqhefbwU0C​sS2
Import pieniędzy(Mróz Rafał) lektor: Robert Grabka - https://open.spotify.com/album/5VfhXW1jc58DmF6BwfU​3Sn
Potęga podświadomości (Murphy Joseph) lektor: Jarosław Łukomski - https://open.spotify.com/album/6Bv4SVCw83fEXPMwuWN​YHP
Rozwiązywanie sytuacji konfliktowych(Nakonieczny Grzegorz) lektor: Marek Staczek, Anna Zawiślak, Łukasz Borkowski, Szymon Sędrowski - https://open.spotify.com/album/6uEfNajtrE8c80E7ENA​tcg
Sztuka skutecznej prezentacji(Nakonieczny Grzegorz) lektor: Stączek Marek, Artur Kalicki - https://open.spotify.com/album/1B1fuhjmaW73yaZcvc9​L4o
Dubler (Nicholls David) lektor: Jacek Kawalec - https://open.spotify.com/album/0gburUex9xdjrUToWkl​5wX
Jeden dzień (Nicholls David) lektor: Agnieszka Grochowska - https://open.spotify.com/album/4LYJPvNZaxAxljfs5en​V8s
Bajki pana Bałagana (Niemczuk Jerzy) lektor: Jacek Kiss - https://open.spotify.com/album/1VLsg9QY6yv0R4gOQiK​GrQ
Przygody Zuzanki(Niemczuk Jerzy) lektor: Joanna Jędryka - https://open.spotify.com/album/1rTlU8aHnUGRhoYC8x0​XYI
Biedny milioner: Jak mieć wszystko co trzeba i cieszyć się życiem (Niwiński Tadeusz) lektor: Jakub Ulrich - https://open.spotify.com/album/21JydvnLiDcaeOx4eeg​TRE
Bóg Einsteina (Niwiński Tadeusz) lektor: Robert Grabka - https://open.spotify.com/album/3ygmwVFsXwVz369ZEXH​mCP
Ja, czyli jak zmienić siebie(Niwiński Tadeusz) lektor: Robert Grabka - https://open.spotify.com/album/3kZjwg4cXKg8Vdz4UHe​JyG
Czwarta droga – przełom w budżecie domowym(Nowak Paweł) lektor: Hubert Chłopicki - https://open.spotify.com/album/4q5Y73kJuKhQmTttM8E​nTl
Rosyjski kochanek (Nurowska Maria) lektor: Elżbieta Kijowska - https://open.spotify.com/album/1Re7G8eiO1MOZpeaZ9N​udM
Sprawa Niny S. (Nurowska Maria) lektor: Mariola Orłowska - https://open.spotify.com/album/1A5HtVyAYP4zb74Se95​GLz
Rozważania psa Mafa i jego przyjaciółki Marilyn Monroe (O'Hagan Andrew) lektor: Sławomir Orzechowski - https://open.spotify.com/album/2rhRgGGxi0TDOTq69vo​aDP
Gdzie jesteś, tatusiu? (Onichimowska Anna) lektor: Piotr Borowski - https://open.spotify.com/album/7FudkVxD9vYNayLjSZp​aoJ
Krzysztofa Pączka droga do sławy (Onichimowska Anna) lektor: Hanna Kinder Kiss - https://open.spotify.com/album/6Y90IxYK554IAPoInhA​P0m
Samotne wyspy i storczyk (Onichimowska Anna) lektor: Anna Komorowska - https://open.spotify.com/album/5w2cCaiOD81yuLEoGy1​4hR
Wieczorynki z wielką kaczką (Onichimowska Anna) lektor: Janusz Zadura - https://open.spotify.com/album/5FeziSnZ3Dm1eFlau00​3uW
Wieczorynki z żółwiem Antosiem (Onichimowska Anna) lektor: Janusz Zadura - https://open.spotify.com/album/4Ar3Jcqq1DisQjiqzYd​UZv
Żegnaj na zawsze (Onichimowska Anna) lektor: Anna Komorowska - https://open.spotify.com/album/4nTrlhHo3P8zeIX6rZI​UNP
Czas kobiet (Majewska-Opiełka Iwona) lektor: Anita Sajnóg - https://open.spotify.com/album/6u2wkDb1qW7pd0CEgmq​HFV
Już za rok matura(Opiełka Iwona Majewska) lektor: Marcin Gaweł - https://open.spotify.com/album/01JCwTiaajKjMOmASZ7​Wja
Korepetycje z sukcesu: Odkryj swoją osobowość i dowiedz się, kim jesteś (Majewska-Opiełka Iwona) lektor: Grzegorz Pawlak - https://open.spotify.com/album/7M7aazC2JtFy69pG8xU​lAV
Umysł lidera (Majewska-Opiełka Iwona) lektor: Jakub Kosiniak - https://open.spotify.com/album/7z71h3cDgoIEbtsNR4N​4vL
Legendy warszawskie (Oppman Artur (pseud. Or-Ot)) lektor: Wojciech Adamczyk - https://open.spotify.com/album/5pBdEq98ZD65EcOYOht​QQ0
Meir Ezofowicz (Orzeszkowa Eliza) lektor: Mieczysław Voit - https://open.spotify.com/album/64nLmi0rI7dpP5nbIXu​H8l
Nad Niemnem (Orzeszkowa Eliza) lektor: Ewa Mateuszuk - https://open.spotify.com/album/1sbzC1mZXxDTTz2KHLh​oT5
Opowieści ze starego strychu (Ostrowicka Beata) lektor: Hanna Kinder Kiss - https://open.spotify.com/album/4nEocyT1dLerd8nadfC​kQA
Mężczyzna i chłopiec (Parsons Tony) lektor: Chyra Andrzej - https://open.spotify.com/album/62gyKiCheH02OUZ1F6P​SPL
Droga przy plaży (Patterson James, Jonge Peter de) lektor: Zbigniew Zapasiewicz - https://open.spotify.com/album/6TRyaz1i3i7ujqZxwB2​1oZ
Miesiąc miodowy (Patterson James, Roughan Howard) lektor: Grzegorz Mielczarek - https://open.spotify.com/album/72u4OsuXXTOa2Xq60Fk​ub1
Myślę, że Cię kocham (Pearson Allison) lektor: Maria Seweryn - https://open.spotify.com/album/68KnwPFjDOmYCjKooBl​GyF
Nie wiem, jak ona to robi (Pearson Allison) lektor: Maria Seweryn - https://open.spotify.com/album/5usxWBdCrc1YGz2kqXa​nw5
W innym czasie w innym życiu (Persson Leif Gustav Willy) lektor: Andrzej Mastalerz - https://open.spotify.com/album/1bVhTNLpijiSpGWKax7​yZq
Swobodny upadek jak we śnie (Persson Leif Gustav Willy) lektor: Andrzej Mastalerz - https://open.spotify.com/album/4GccMWrGoNLa0bzYvGg​YLD
Między tęsknotą lata a chłodem zimy (Persson Leif Gustav Willy) lektor: Andrzej Mastalerz - https://open.spotify.com/album/2HuvcLERpEA3Z23Gho8​Et4
Opowiadania dla przedszkolaków (Piątkowska Renata (ur. 1958)) lektor: Artur Barciś - https://open.spotify.com/album/6AATmitbfz0HPvGwLfi​tsG
Opowiadania z piaskownicy (Piątkowska Renata (ur. 1958)) lektor: Artur Barciś - https://open.spotify.com/album/1wvPWzyS1juZiST42Sv​W5A
Sługa Boży (Piekara Jacek (pseud. Craft Jack de)) lektor: Jarosław Rabenda - https://open.spotify.com/album/6pykyvD2HEJH6CcaMKM​iok
Pod Mocnym Aniołem (Pilch Jerzy) lektor: Andrzej Grabowski - https://open.spotify.com/album/0du2cfU51FWAFyRlCwg​ifR
Twoja droga do sukcesu(Podlaski Arkadiusz) lektor: Robert Grabka - https://open.spotify.com/album/6IKSRIAniHb4cBLnhRF​4ey
Skazany na sukces(Podlaski Arkadiusz) lektor: Robert Grabka - https://open.spotify.com/album/4NVm70Ku77RGNv6czQx​nUr
Czarny kot (Poe Edgar Allan) lektor: Grzegorz Przybył - https://open.spotify.com/album/0JHFnFDHvIGe3ByOASh​bKu
Morderstwa przy Rue Morgue (Poe Edgar Allan) lektor: Andrzej Warcaba - https://open.spotify.com/album/5pApPFM0rLpLXrsCTHB​fiD
Opowieści niesamowite (Poe Edgar Allan) lektor: Antoni Rot - https://open.spotify.com/album/3C8CLvEtT89b1jwOqqj​hO2
Pod niemieckimi łóżkami: Zapiski polskiej sprzątaczki (Polanska Justyna (pseud.)) lektor: Julia Kamińska - https://open.spotify.com/album/5BnkzfOOSeClKE4QEqO​lEU
Zrobię do dzisiaj!(Popiel Bartłomiej) lektor: Hubert Chłopicki - https://open.spotify.com/album/4M6NF39x7aXl5MrO52R​RVd
Rutyna w związku?(Popis-Witkowska Anna, Gasz Adrian) lektor: Robert Grabka - https://open.spotify.com/album/5ZEmDuI4ujGuO0DVuhD​JRF
Antek (Prus Bolesław (właśc. Głowacki Aleksander)) lektor: Marek Walczak - https://open.spotify.com/album/4di9CXionYfcYZ7DQH6​euy
Antek (Prus Bolesław (właśc. Głowacki Aleksander)) lektor: Waldemar Cudzik - https://open.spotify.com/album/168lbOEPxDJ7O6OWej4​5YR
Grzechy dzieciństwa (Prus Bolesław (właśc. Głowacki Aleksander)) lektor: Marek Walczak - https://open.spotify.com/album/4di9CXionYfcYZ7DQH6​euy
Kamizelka (Prus Bolesław (właśc. Głowacki Aleksander)) lektor: Marek Walczak - https://open.spotify.com/album/4di9CXionYfcYZ7DQH6​euy
Kamizelka (Prus Bolesław (właśc. Głowacki Aleksander)) lektor: Waldemar Cudzik - https://open.spotify.com/album/2wuBV66LLjl9dkCDGYT​J9H
Katarynka (Prus Bolesław (właśc. Głowacki Aleksander)) lektor: Marek Walczak - https://open.spotify.com/album/7ths1eiquKBXYqHRmwI​b5b
Katarynka (Prus Bolesław (właśc. Głowacki Aleksander)) lektor: Waldemar Cudzik - https://open.spotify.com/album/1tOavD4sjxrOB3Wajlo​maE
Lalka (Prus Bolesław (właśc. Głowacki Aleksander)) lektor: Tomasz Bielawiec, Jacek Król, Jan Wojciech Krzyszczak, Katarzyna Skoniecka - https://open.spotify.com/album/2r7VxHAQ9Ictxfyvr7O​Rha
Powracająca fala (Prus Bolesław (właśc. Głowacki Aleksander)) lektor: Marek Walczak - https://open.spotify.com/album/7ths1eiquKBXYqHRmwI​b5b
Z legend dawnego Egiptu (Prus Bolesław (właśc. Głowacki Aleksander)) lektor: Marek Walczak - https://open.spotify.com/album/7ths1eiquKBXYqHRmwI​b5b
Z legend dawnego Egiptu (Prus Bolesław (właśc. Głowacki Aleksander)) lektor: Waldemar Cudzik - https://open.spotify.com/album/01CUnwOVE3J6dLHgrU8​yYx
Po prostu żyj(Pufal Przemysław) lektor: Robert Grabka - https://open.spotify.com/album/7FYIglIHPaRBwD7fl41​oju
Klucz do skutecznej komunikacji(Pufal Przemysław) lektor: Marcin Ryk - https://open.spotify.com/album/6TkkujwbRHQ6ivMXdxS​gin
Rodzina Borgiów (Puzo Mario) lektor: Wiktor Zborowski - https://open.spotify.com/album/29RNLavwVgh0o60DKXR​a7N
Kraina bez powrotu: Opowieści niesamowite (Radecki Łukasz) lektor: Bogumił Ostryński - https://open.spotify.com/album/3ZruiUiSorYKmiO55rm​KeO
Chłopi (Reymont Władysław (Reymont Władysław Stanisław; właśc. Rejment Stanisław Władysław)) lektor: Szymon Sędrowski, Katarzyna Skoniecka, Kazimierz Liszcz - https://open.spotify.com/album/5e0agiZPgtcMsBSAxBX​GH0
Ziemia obiecana (Reymont Władysław (Reymont Władysław Stanisław; właśc. Rejment Stanisław Władysław)) lektor: Marek Walczak - https://open.spotify.com/album/3yxMXMLORKcqnl9m9MS​p1S
Pokuta (Rice Anne (pseud. Roquelaure A. N. lub Rampling Anne)) lektor: Wojciech Gąssowski - https://open.spotify.com/album/0FUFfpYyAQy4Rk4vtcR​BAh
Życie: Autobiografia (Richards Keith) lektor: Jan Peszek - https://open.spotify.com/album/0llgR43clupM2VL5y7Q​ali
Polki na bursztynowym szlaku (Richardson Monika, Popiel Lidia) lektor: Monika Richardson - https://open.spotify.com/album/72NOe4aV6bWIRCEyizC​Pbg
Edward Gierek - przerwana dekada: Wywiad rzeka (Rolicki Janusz) lektor: Tomasz Marzecki - https://open.spotify.com/album/26MGSeFM2UVPe3vLoOd​KLD
Od zera do milionera(Rosik Piotr, Rudny Wojciech) lektor: Robert Grabka - https://open.spotify.com/album/5iVGFujq3TxV41ffhtI​mfu
Na Grobli (Rylski Eustachy) lektor: Leszek Teleszyński - https://open.spotify.com/album/77gzOXJIP7yVlOZTkJr​lYq
Legendy i baśnie polskie(Safarzyńska Elżbieta) lektor: Antoni Rot, Agnieszka Łopacka, Michał Kula, Paulina Kwietniewska - https://open.spotify.com/album/331JDZnM4jkgDgNS4I4​w3y
Drive (Sallis James) lektor: Krzysztof Gosztyła - https://open.spotify.com/album/4Qq6cqNjyKe4NmsGWGq​XgR
Z pamiętnika niemłodej już mężatki (Samozwaniec Magdalena (właśc. Kossak Magdalena)) lektor: Anna Szawiel - https://open.spotify.com/album/1VS22Wja9xGi3dvQKaS​GFt
Z pamiętnika niemłodej już mężatki (Samozwaniec Magdalena (właśc. Kossak Magdalena)) lektor: Anna Komorowska - https://open.spotify.com/album/1MqpGecF1f8D4Oz3UPY​lb3
Ludzie o nadludzkich mocach (Sarwa Andrzej Juliusz) lektor: Bogumił Ostryński - https://open.spotify.com/album/0L1Bnyc3Pzjn7HcVie2​9FK
Manicheizm – Religia światłości(Sarwa Andrzej) lektor: Bogumił Ostryński - https://open.spotify.com/album/4GmUsGo3INbTNHLDZOK​sjs
O stygmatach, mumiach i innych niezwykłych zjawiskach(Sarwa Andrzej) lektor: Bogumił Ostryński - https://open.spotify.com/album/3u6OvBwY3F5wpb9Xzqw​nVS
O śmierci, Antychryście i o końcu świata (Sarwa Andrzej Juliusz) lektor: Bogumił Ostryński - https://open.spotify.com/album/0q4mnrZlp7ovecLdCjH​ABf
O uczniu czarnoksiężnika i inne baśnie(Sarwa Andrzej) lektor: Bogumił Ostryński - https://open.spotify.com/album/1b1nJgnxzVOPqLvBCgP​s5I
O zjawiskach cudownych i cudownych zdarzeniach(Sarwa Andrzej) lektor: Bogumił Ostryński - https://open.spotify.com/album/60Uxg9NzGvrXub1mMa1​vsp
Relacje o zdarzeniach prawdziwych chociaż nieprawdopodobnych (Sarwa Andrzej Juliusz) lektor: Bogumił Ostryński - https://open.spotify.com/album/4Ghd5MZqItoN7COqzsc​Ad9
Strzyga: Sandomierskie opowieści niesamowite (Sarwa Andrzej Juliusz) lektor: Bogumił Ostryński - https://open.spotify.com/album/2iaAQeUAIOssZrmCxjr​VGD
Udręczeni przez demony. Opowieści o szatańskim zniewoleniu(Sarwa Andrzej) lektor: Bogumił Ostryński - https://open.spotify.com/album/0hiFFbw0siBz9vMqUFf​gfA
Czarownica i inne niesamowite opowieści(Sarwa Andrzej, Gomulicki Wiktor) lektor: Bogumił Ostryński - https://open.spotify.com/album/5ZJ3m1KbWlUYw06nLaC​GUu
Sklepy cynamonowe (Schulz Bruno) lektor: Antoni Rot - https://open.spotify.com/album/5ciEQRzHlhcWVDLlVny​GZW
Marzenia Joy (See Lisa) lektor: Paulina Holtz - https://open.spotify.com/album/0aOK3l5VQJdcaZVziyQ​mCv
Dziewczęta z Szanghaju (See Lisa) lektor: Paulina Holtz - https://open.spotify.com/album/6jR2EXK9WVz510rELs4​i4w
Wtargnięcie (Sender Elena) lektor: Marian Opania - https://open.spotify.com/album/4dJhC7GMLv1LZFNeKFM​Rpc
Szczęśliwy traf (Shaffer Louise) lektor: Magdalena Wójcik - https://open.spotify.com/album/18QFs92l1Q5etsXbwUv​YnS
Ruchy (Shuty Sławomir (właśc. Mateja Sławomir)) lektor: Jacek Kałucki - https://open.spotify.com/album/6pmfN2lR8vGw6Fw5P0S​2uT
Bartek Zwycięzca (Sienkiewicz Henryk (1846-1916)) lektor: Marian Florek - https://open.spotify.com/album/0RTd09pnYpIJayzGTdk​hFL
Dwie drogi(Sienkiewicz Henryk) lektor: Antoni Rot - https://open.spotify.com/album/2p6EGQMnc55cBucxQeK​gSb
Hania (Sienkiewicz Henryk (1846-1916)) lektor: Drygalski Henryk - https://open.spotify.com/album/3ATuMgHkLGgq3XVZdeD​soE
Hania (Sienkiewicz Henryk (1846-1916)) lektor: Marian Florek - https://open.spotify.com/album/5mG8Xu3jCEc7UufBO9v​tUI
Jamioł: Obrazek wiejski (Sienkiewicz Henryk (1846-1916)) lektor: Marcin Nowakowski - https://open.spotify.com/album/3MsLtSXwULD2iABXRsf​tav
Janko Muzykant (Sienkiewicz Henryk (1846-1916)) lektor: Waldemar Cudzik - https://open.spotify.com/album/0tB7eMmUV5ZPREOMHeL​Flf
Krzyżacy (Sienkiewicz Henryk (1846-1916)) lektor: Zbigniew Wróbel - https://open.spotify.com/album/5BzdtzJcrFCuGIyanT5​iip
Krzyżacy (Sienkiewicz Henryk (1846-1916)) lektor: Marian Florek - https://open.spotify.com/album/1mfchUG2yb5XGAmzblY​pAp
Latarnik (Sienkiewicz Henryk (1846-1916)) lektor: Waldemar Cudzik - https://open.spotify.com/album/1uBgwj2TaqZzR6U2i5F​WXc
Niewola tatarska: Urywki z kroniki szlacheckiej Aleksego Zdanoborskiego (Sienkiewicz Henryk (1846-1916)) lektor: Antoni Rot - https://open.spotify.com/album/5XwCv7LNs3N6SoIRcNi​w7s
Nikt nie jest prorokiem między swymi(Sienkiewicz Henryk) lektor: Antoni Rot - https://open.spotify.com/album/5Nr81BhMQNnr76gurkL​8Xe
Nowele wybrane (Sienkiewicz Henryk (1846-1916)) lektor: Nadrowski Ryszard - https://open.spotify.com/album/11vUou9m5ebfUpZWimA​lw1
Ogniem i mieczem (Sienkiewicz Henryk (1846-1916)) lektor: Krzysztof Globisz - https://open.spotify.com/album/1RsGaoVBCwCnWj2cPar​8Fh
Orso (Sienkiewicz Henryk (1846-1916)) lektor: Marcin Nowakowski - https://open.spotify.com/album/53GmpdtiDW2FDAfTsca​HuX
Pan Wołodyjowski (Sienkiewicz Henryk (1846-1916)) lektor: Mieczysław Voit - https://open.spotify.com/album/1f72R8mJkKqEupFZU2I​7a6
Pan Wołodyjowski (Sienkiewicz Henryk (1846-1916)) lektor: Zdzisław Wardejn - https://open.spotify.com/album/5LwNIag2fVvHsSMEp4T​FFV
Potop (Sienkiewicz Henryk (1846-1916)) lektor: Marek Walczak - https://open.spotify.com/album/3I3hIes4irM9jjlwm5K​8pZ
Quo vadis (Sienkiewicz Henryk (1846-1916)) lektor: Drygalski Henryk - https://open.spotify.com/album/6P6WH8QY8ruA2CclwkC​hAO
Sachem (Sienkiewicz Henryk (1846-1916)) lektor: Marcin Nowakowski - https://open.spotify.com/album/0QIvIXJY4br62SaIX2E​kfK
Selim Mirza (Sienkiewicz Henryk (1846-1916)) lektor: Drygalski Henryk - https://open.spotify.com/album/3ATuMgHkLGgq3XVZdeD​soE
Selim Mirza (Sienkiewicz Henryk (1846-1916)) lektor: Michał Kula - https://open.spotify.com/album/65FIMiQZgatV2p9Qrfv​dZW
Stary sługa (Sienkiewicz Henryk (1846-1916)) lektor: Drygalski Henryk - https://open.spotify.com/album/3ATuMgHkLGgq3XVZdeD​soE
Stary sługa (Sienkiewicz Henryk (1846-1916)) lektor: Marcin Nowakowski - https://open.spotify.com/album/2oolGuNS4gRTzf4Qrb9​aqM
Szkice węglem (Sienkiewicz Henryk (1846-1916)) lektor: Michał Kula - https://open.spotify.com/album/53oc6CEQdgkICtgfMgC​3vu
W pustyni i w puszczy (Sienkiewicz Henryk (1846-1916)) lektor: Michał Kula - https://open.spotify.com/album/44U4xNGngJSLNsNJn7b​0CU
W pustyni i w puszczy (Sienkiewicz Henryk (1846-1916)) lektor: Wojciech Bartoszek - https://open.spotify.com/album/747H5kIbldNCofsXMNY​1tJ
Wspomnienie z Maripozy (Sienkiewicz Henryk (1846-1916)) lektor: Marcin Nowakowski - https://open.spotify.com/album/1ZzPcEPraoh4LQ23yyV​dI9
Z pamiętnika poznańskiego nauczyciela (Sienkiewicz Henryk (1846-1916)) lektor: Marcin Nowakowski - https://open.spotify.com/album/3UHIiYtCXUOkcAKq1An​XdP
Za chlebem (Sienkiewicz Henryk (1846-1916)) lektor: Antoni Rot - https://open.spotify.com/album/1C8yaUOVKQ0t6UPt7Mb​NHC
Marilyn: Żyć i umrzeć z miłości (Signorini Alfonso) lektor: Anna Guzik - https://open.spotify.com/album/774pfusOgd47qi4QiVj​rBq
Bajki na dobranoc (Sikirycki Igor) lektor: Adam Hutyra, Michał Kula, Agnieszka Łopacka, Marian Florek - https://open.spotify.com/album/0oxelacT2ZqcBzazNYz​0sN
Bajki zabawne (Sikirycki Igor) lektor: Marian Florek, Michal Kula, Agnieszka Łopacka, Agata Ochota-Hutyra - https://open.spotify.com/album/78fTMzXCnfk0cKb9FnH​Qtz
Jeździec miedziany (Simons Paullina) lektor: Dominika Ostałowska - https://open.spotify.com/album/2u4bhvsTGlkXzqGfedG​mEJ
Kordian (Słowacki Juliusz) lektor: Anna Zawiślak, Jacek Król, Jerzy Kurczuk, Bartosz Mazur - https://open.spotify.com/album/3U5lRFubChSYC6y64zf​cVy
Amerykańska buntowniczka: Burzliwe życie Jane Fondy (Słowiński Przemysław (pseud. Sherman Paul)) lektor: Elżbieta Kijowska - https://open.spotify.com/album/5ahlaAAjgnWTFEfR9NT​xZm
Bestia: Historia Mike'a Tysona (Słowiński Przemysław (pseud. Sherman Paul)) lektor: Mirosław Utta - https://open.spotify.com/album/1mwvEZiOdO4tWksBrit​6TC
Największy: Opowieść o Muhammadzie Alim (Słowiński Przemysław (pseud. Sherman Paul)) lektor: Roch Siemianowski - https://open.spotify.com/album/6Pktmkz5f3SY8ETqEU4​jdd
Piekło na morzu (Smith Wilbur) lektor: Marian Opania - https://open.spotify.com/album/1DuvXJLDFe5CxGHdPCz​SFp
Zemsta Nilu (Smith Wilbur) lektor: Wiktor Zborowski - https://open.spotify.com/album/0YtO6RQMRXZrL7U3bqU​Rp1
Dziewczynki ze Świata Maskotek (Snellman Anja) lektor: Edyta Olszówka - https://open.spotify.com/album/0s9xuLiH4IHOBXSjlDz​pKN
Gacie na maszt! (Snow Alan) lektor: Krzysztof Gosztyła - https://open.spotify.com/album/2C6YEy2jGVpSGgPPxIX​ycU
Wampirek (Sommer-Bodenburg Angela) lektor: Irena S. Tyl - https://open.spotify.com/album/5dB1vMxqBbgqFng4qeC​nXH
Jeszcze jeden dzień w raju (Sowa Aleksander (pseud. Szulc Artur)) lektor: Grzegorz Emmanuel - https://open.spotify.com/album/5lnP0RTBKPNj0RrvOmf​pHU
Ścianka działowa (Sowa Izabela) lektor: Maria Seweryn - https://open.spotify.com/album/6T0AIKeGfsWszlClLE1​yjb
Bezpieczna przystań (Sparks Nicholas) lektor: Krzysztof Gosztyła - https://open.spotify.com/album/6HkUElFpbxzwEbXl2pG​5kp
Dla ciebie wszystko (Sparks Nicholas) lektor: Maria Seweryn - https://open.spotify.com/album/7w5yJ4sSPoU9LOz9LoD​HKJ
I wciąż ją kocham (Sparks Nicholas) lektor: Grzegorz Mielczarek - https://open.spotify.com/album/5NNea8w40ZzogcFRoFq​5th
Ostatnia piosenka (Sparks Nicholas) lektor: Krzysztof Gosztyła - https://open.spotify.com/album/39KeqjeESNvBuZTwunu​Z8j
Francuska oberża (Stagg Julia) lektor: Renata Dancewicz - https://open.spotify.com/album/4xd0VbIrtD5znzx5s8Y​P34
Dziennik pisany później (Stasiuk Andrzej) lektor: Mirosław Baka - https://open.spotify.com/album/6DHLFLMN3LFn8EIb1y2​cVp
Taksim (Stasiuk Andrzej) lektor: Mirosław Baka - https://open.spotify.com/album/5na6gV1FlEc4ENYQydA​4yh
Jak rozwijać innowacyjne myślenie w firmie(Stączek Marek) lektor: Artur Kalicki - https://open.spotify.com/album/2o36t6mxAHdCP6BAFNd​6xQ
Jak rozwijać twórcze myślenie(Stączek Marek) lektor: Artur Kalicki - https://open.spotify.com/album/21lTJcjTChg0CbIprKh​TEt
Komunikacja kreatywna(Stączek Marek) lektor: Artur Kalicki - https://open.spotify.com/album/51Uso6KAKePrakSMPqE​29G
Krasnale: Rzecz o kreatywności i zmianie (Stączek Marek) lektor: Jerzy Rogalski, Artur Kalicki - https://open.spotify.com/album/1QvpIypeoF3RrWJN9gC​7oO
Mówca i jego rozwój(Stączek Marek) lektor: Stączek Marek - https://open.spotify.com/album/03yHRmIeafLH8VOljC7​5ld
Styl działania i cechy osób twórczych(Stączek Marek) lektor: Artur Kalicki - https://open.spotify.com/album/59dnOu3fDAoz0dnw2dZ​JKh
Techniki twórczego myślenia i stymulator 6/14(Stączek Marek) lektor: Artur Kalicki - https://open.spotify.com/album/1XOWxXt5N7VlnefbiuP​kqc
Trema i komunikacja niewerbalna(Stączek Marek) lektor: Stączek Marek - https://open.spotify.com/album/0fwOH2oAeJyfPvQzOsv​abF
Grona gniewu (Steinbeck John) lektor: Mieczysław Morański - https://open.spotify.com/album/0DgRUu9xF1CE4FSiCyA​ocU
Na wschód od Edenu (Steinbeck John) lektor: Mieczysław Morański - https://open.spotify.com/album/7MIhLHYOKv05oymAcLh​aJQ
Wyspa skarbów (Stevenson Robert Louis) lektor: Michał Kula - https://open.spotify.com/album/0JFtNfyGsRkimmEXaLk​PDm
Chata wuja Toma: Powieść z czasów niewolnictwa Murzynów w Ameryce (Beecher Stowe Harriet Elizabeth) lektor: Adam Hutura - https://open.spotify.com/album/7wklymloWOqbHP2STeF​OHF
Ruski miesiąc (Strelnikoff Dmitrij) lektor: Marcin Popczyński - https://open.spotify.com/album/3JVJB5yxf8LgQMFgfRw​1j7
Bogać się kiedy śpisz(Sweetland Ben) lektor: Robert Grabka - https://open.spotify.com/album/1yLGAuFHX95q4yqYTSg​K5e
Podróże Guliwera (Swift Jonathan) lektor: Leszek Filipowicz - https://open.spotify.com/album/2uxcUkmjKclTt2mVYWI​KPV
Zagrać Marię (Szczepkowska Joanna) lektor: Joanna Szczepkowska - https://open.spotify.com/album/4F9TNkJab7h9qSkqWnF​AHj
Zrób sobie raj (Szczygieł Mariusz) lektor: Mariusz Szczygieł - https://open.spotify.com/album/54LiZP1ynAmJyIYuleI​Cy8
Czarne Stopy (Szmaglewska Seweryna) lektor: Ireneusz Załóg - https://open.spotify.com/album/0nzWPwlTFPgGlPCS0HA​LRQ
Łatwa trudność zROZUMIEnia(Szuba Mariusz) lektor: Hubert Chłopicki - https://open.spotify.com/album/14j2LqLMD2gTxH6LWWk​RTQ
Pokaż na co cię stać(Szuba Mariusz) lektor: Robert Grabka - https://open.spotify.com/album/4Yrmh113F8MNay2K7W5​Oca
Klucz do podświadomości(Świątek Paula) lektor: Robert Grabka - https://open.spotify.com/album/6krtvxmu97nq4Be1l3h​xFm
Zakazane wrota (Terzani Tiziano) lektor: Jakub Kukła - https://open.spotify.com/album/6xmzsKTM0do3U1ZkaGG​22W
Nocna zamieć (Theorin Johan) lektor: Andrzej Mastalerz - https://open.spotify.com/album/2mzrJhaEpv41drDFEdC​16y
Zmierzch (Theorin Johan) lektor: Andrzej Mastalerz - https://open.spotify.com/album/3DJPaLCLmAx1U6pqp1k​PLV
Smuga krwi (Theorin Johan) lektor: Andrzej Mastalerz - https://open.spotify.com/album/5OTIHhwEHCF87RLWEBV​cip
Jak Pan Alfabet do przedszkola maszerował (Tkaczyk Lech) lektor: Jacek Wanszewicz - https://open.spotify.com/album/6YqtNkI1aG75bHtHiQH​Sxt
Dzisiaj narysujemy śmierć (Tochman Wojciech) lektor: Danuta Stenka, Andrzej Chyra - https://open.spotify.com/album/7o8yeHYJ0VE5lZOF8xK​exD
Powrót Tapatików (Tomaszewska Marta) lektor: Hanna Kinder Kiss - https://open.spotify.com/album/6zxZ6zoqOtUd06dodVh​i4r
Tapatiki kontra Mandiable (Tomaszewska Marta) lektor: Hanna Kinder Kiss - https://open.spotify.com/album/18f03qGZPsXQ5BwezNw​Nax
Tego lata w Burbelkowie (Tomaszewska Marta) lektor: Hanna Kinder Kiss - https://open.spotify.com/album/0klgtUDotuQNtGSNBlx​s92
Wszyscy znamy Davida (Tomaszewska Marta) lektor: Elżbieta Kijowska - https://open.spotify.com/album/4LrGkvViXRXjeyWfAPB​Mt4
Cztery róże dla Lucienne (Topor Roland) lektor: Wojciech Dąbrowski - https://open.spotify.com/album/5sHRg6i1DMeZRlJaJET​iBF
Wielki powrót (Trojanowski Tomasz (ur. 1965)) lektor: Mirosław Zbrojewicz - https://open.spotify.com/album/0sBcBm7mR2wYNtKiJnD​PKw
Świadomie do sukcesu(Trybulski Krzysztof) lektor: Tomasz Kućma - https://open.spotify.com/album/1VUeA4lMS4Hcwe42OTm​Lhu
Ulica tysiąca kwiatów (Tsukiyama Gail) lektor: Mariola Orłowska - https://open.spotify.com/album/1rBaEpyBowNVC8BkRrm​2PB
Pamięć, przewodnik technik doskonalenia(Turkington Carol) lektor: Grzegorz Widziszewski - https://open.spotify.com/album/7MiuJ3JVMaHFEYQlsjd​yhl
Najpiękniejsze wiersze (Tuwim Julian) lektor: Antoni Rot - https://open.spotify.com/album/3u8Mw5VhqdxMD02HQLJ​jQF
Najpiękniejsze wiersze (Tuwim Julian) lektor: Michał Kula - https://open.spotify.com/album/7ptHMnz3Dic805rCAIY​wom
Najpiękniejsze wiersze (Tuwim Julian) lektor: Agnieszka Łopacka - https://open.spotify.com/album/6J5JTQK48xvLYxsYH1r​a60
Pamiętniki Adama i Ewy (Twain Mark (właśc. Clemens Samuel Langhorne)) lektor: Milena Lisiecka, Mariusz Siudziński - https://open.spotify.com/album/2vwqWkHkf6hZXMy2TCU​IuG
Przygody Tomka Sawyera (Twain Mark (właśc. Clemens Samuel Langhorne)) lektor: Ireneusz Załóg - https://open.spotify.com/album/1OiYUpb51B63ZEMWs60​Ws8
Gucio zaczarowany (Urbanowska Zofia) lektor: Adam Hutura - https://open.spotify.com/album/61qFlCoZ6U021VwwxXT​dBg
Dziewczyna znad Rio Paraíso (Veloso Ana) lektor: Anna Maria Buczek - https://open.spotify.com/album/3qjs3PiFRLmkQTCY0eI​cjl
Wyliczanka (Verdon John) lektor: Wojciech Żołądkowicz - https://open.spotify.com/album/2ZnPFttEstPkveJ108C​UFf
20 000 mil podmorskiej żeglugi (Verne Jules (Verne Juliusz)) lektor: Michał Kula - https://open.spotify.com/album/3Y7gIg21ZWvmPTVAuO7​OLK
Piętnastoletni kapitan (Verne Jules (Verne Juliusz)) lektor: Ireneusz Załóg - https://open.spotify.com/album/2jZE7DQvUdDu3xC3X3c​kD2
Podróż do wnętrza Ziemi (Verne Jules (Verne Juliusz)) lektor: Kuba Wątły - https://open.spotify.com/album/1Wro2nChysWIFVrb2pY​CvZ
Ben Hur: Opowieść z czasów Chrystusa (Wallace Lewis (Wallace Ludwik)) lektor: Marian Florek - https://open.spotify.com/album/38mOkIJfZlaTZ21eJTm​ahj
Sztuka bycia zdrowym(Wattles Walace D.) lektor: Robert Grabka - https://open.spotify.com/album/53kX1F7Q6fIUpoE1OAS​hYv
Sztuka wzbogacania się(Wattles Walace D.) lektor: Robert Grabka - https://open.spotify.com/album/7jmoh5Wq3eCthzBhYMY​HnB
Sztuka bycia wielkim(Wattles Walace D.) lektor: Robert Grabka - https://open.spotify.com/album/5BTkuR3Z3gBAdJfaco6​Jzb
Człowiek i natura(Watts Alan) lektor: Maciej Gnatowski - https://open.spotify.com/album/34MXNHD9fqqj5QJ7yyd​xxl
Kim jestem?(Watts Alan) lektor: Maciej Gnatowski - https://open.spotify.com/album/30JTT8fPBn9e0vfHORK​gLD
O byciu Bogiem(Watts Alan) lektor: Maciej Gnatowski - https://open.spotify.com/album/2ncmYb1L9yZ5dnzcQiF​HG3
Taoistyczny wymiar karmy(Watts Alan) lektor: Maciej Gnatowski - https://open.spotify.com/album/7FTIFWueoNMeeFZJHrT​61Q
Wprowadzenie do buddyzmu(Watts Alan) lektor: Maciej Gnatowski - https://open.spotify.com/album/3unZQmazl5z7PiQYDXY​2kS
Religia i seksualność(Watts Alan) lektor: Przemysław Wardejn - https://open.spotify.com/album/0941YPwlsFBl1A2L1KZ​BYd
Sens nonsensu i zgodność przeciwieństw(Watts Alan) lektor: Przemysław Wardejn - https://open.spotify.com/album/52eFa4b4UrxqqGLlIe7​f78
Patrząc poprzez sieć(Watts Alan) lektor: Przemysław Wardejn - https://open.spotify.com/album/01aXNiWiAT4ixq4B0Uw​FO5
Czym jest rzeczywistość(Watts Alan) lektor: Przemysław Wardejn - https://open.spotify.com/album/1BXdP8LFTTQfk407ZH9​Zd1
Nie co powinno być lecz co jest!(Watts Alan) lektor: Przemysław Wardejn - https://open.spotify.com/album/5BehfuyS900X6IU3URg​MjY
Anioł (Weatherly L. A. (właśc. Weatherely Lee)) lektor: Canna Cieślak - https://open.spotify.com/album/51N6UI0UXcPt02EDzCB​vs3
Tajemniczy opiekun (Webster Jean (właśc. Webster Alice Jane Chandler)) lektor: Agnieszka Łopacka - https://open.spotify.com/album/6IWhvz5di2Tj1u0XFv0​dDd
Diabeł ubiera się u Prady (Weisberger Lauren) lektor: Katarzyna Maternowska - https://open.spotify.com/album/0gwGh4SrumMoBUtB7SU​aPQ
Ptasiek (Wharton William (właśc. Du Aime Albert)) lektor: Adrian Perdjon - https://open.spotify.com/album/0V1hup4SGTbRRat8h3l​DnB
Spóźnieni kochankowie (Wharton William (właśc. Du Aime Albert)) lektor: Mirosław Kowalczyk - https://open.spotify.com/album/3HuTEVOkaUojny6kP1F​3EZ
Afryka Kazika (Wierzbicki Łukasz) lektor: Jacek Kawalec - https://open.spotify.com/album/25kSo4XAy2VXUTH4KtA​1am
Złodziej czasu(Wisely Ben) lektor: Robert Grabka - https://open.spotify.com/album/6tHeRXMOT46PyLl6jFe​doe
Bikini (Wiśniewski Janusz Leon) lektor: Rafał Królikowski - https://open.spotify.com/album/2aowycEHOeD7l6cQZ2s​ony
Łóżko (Wiśniewski Janusz Leon) lektor: Małgorzata Kożuchowska, Magdalena Różdżka, Paweł Deląg - https://open.spotify.com/album/3mzLws7prmQIryQITxB​dDz
Drwal (Witkowski Michał) lektor: Witkowski Michał - https://open.spotify.com/album/171N7BmUOVcz6lOM1Ch​ZQ5
Lubiewo (Witkowski Michał) lektor: Jacek Poniedziałek - https://open.spotify.com/album/2aG6O2ZLPrXbmBj9kFm​y34
Poszukiwanie klienta(Wojciechowski Artur) lektor: Robert Grabka - https://open.spotify.com/album/1Os9qxxIGRyFsPRq8pI​AuV
Spotkanie z klientem(Wojciechowski Artur) lektor: Robert Grabka - https://open.spotify.com/album/3MCIIxLLPUyFzYcMp2T​yeM
Umysł sprzedawcy(Wojciechowski Artur) lektor: Robert Grabka - https://open.spotify.com/album/0UlPba4R96LoiCQaDSy​QVV
Sieć: Ostatni bastion SS (Wołoszański Bogusław) lektor: Bogusław Wołoszański - https://open.spotify.com/album/6cgSPixse2OKwUO7nkF​GJ2
Twierdza szyfrów (Wołoszański Bogusław) lektor: Bogusław Wołoszański - https://open.spotify.com/album/42UJFxmhSUqectdGjYF​5SN
Skrzydlata trumna (Wroński Marcin) lektor: Tomasz Sobczak - https://open.spotify.com/album/0SBVPOhr2i0NK3PMQy6​ZiD
Wesele (Wyspiański Stanisław) lektor: Paweł Ładniak, Szymon Sędrowski, Anna Zawiślak - https://open.spotify.com/album/36b97oCZ5LNITIVn9Za​oiC
Płatki z nieba (Yip Mingmei) lektor: Katarzyna Jamróz - https://open.spotify.com/album/32P7VvCZh1yjh9XazIr​rC5
Życie to jest teatr(Zabiciel Marek) lektor: Robert Grabka - https://open.spotify.com/album/19qcVzEamwrsIFe5gLg​FfO
Cylinder van Troffa (Zajdel Janusz A. (Zajdel Janusz Andrzej)) lektor: Leszek Nowicki, Leszek Filipowicz, Roch Siemianowski - https://open.spotify.com/album/2KU5k7LOt0eE4gWLk2P​UGV
Limes inferior (Zajdel Janusz A. (Zajdel Janusz Andrzej)) lektor: Michał Staszczak - https://open.spotify.com/album/17RvVs4Zilqy48hHWT8​D3e
Paradyzja (Zajdel Janusz A. (Zajdel Janusz Andrzej)) lektor: Mirosław Neinert - https://open.spotify.com/album/224VguWeg5AxdeU2dfT​5Eb
Wyjście z cienia (Zajdel Janusz A. (Zajdel Janusz Andrzej)) lektor: Piotr Warszawski - https://open.spotify.com/album/7syFXmerrHCMkVQMLtA​Lee
Mieszkaniec puszczy (Zaleska Maria Julia) lektor: Henryk Pijanowski - https://open.spotify.com/album/6HDb9H7b3TbdnuqNLTq​WZV
Szczur (Zaniewski Andrzej (ur. 1939)) lektor: Arkadiusz Bazak - https://open.spotify.com/album/0IDJPSe8jBUqzUq6tn9​syV
Manuela: Opowiadanie starego weterana z kampanii napoleońskiej w Hiszpanii (Zieliński Gustaw) lektor: Mirosław Utta - https://open.spotify.com/album/2X5bKwUu7hRd3DzF18R​htf
Polactwo (Ziemkiewicz Rafał A. (Ziemkiewicz Rafał Aleksander)) lektor: Rafał Ziemkiewicz - https://open.spotify.com/album/2HzQmghXdd30zxxnGkc​XmF
Michnikowszczyzna: Zapis choroby (Ziemkiewicz Rafał A. (Ziemkiewicz Rafał Aleksander)) lektor: Rafał Ziemkiewicz - https://open.spotify.com/album/7IiATdg5TTBeTOQqyVD​X17
Dzieje grzechu (Żeromski Stefan (pseud. Zych Maurycy)) lektor: Elżbieta Kijowska - https://open.spotify.com/album/62F7FxygHCH6gQzx1bR​NpQ
Ludzie bezdomni (Żeromski Stefan (pseud. Zych Maurycy)) lektor: Matysek Grzegorz - https://open.spotify.com/album/5yfZrhWF8SqttM4dY7S​y48
Przedwiośnie (Żeromski Stefan (pseud. Zych Maurycy)) lektor: Małgorzata Marciniak - https://open.spotify.com/album/4nhxaylTxrVngEVFgCD​JkA
Syzyfowe prace (Żeromski Stefan (pseud. Zych Maurycy)) lektor: Marcin Nowakowski - https://open.spotify.com/album/7FvALzVnKZPQwnMVzZZ​PjG
Syzyfowe prace (Żeromski Stefan (pseud. Zych Maurycy)) lektor: Ksawery Jasieński - https://open.spotify.com/album/7bz9XTm9XkvQkXZXpJ9​7jS
Uroda życia (Żeromski Stefan (pseud. Zych Maurycy)) lektor: Ksawery Jasieński - https://open.spotify.com/album/3RXEfVlICemn4zQ30Ps​mrU
Na Srebrnym Globie: Rękopis z Księżyca (Żuławski Jerzy) lektor: Roman Gancarczyk, Krzysztof Globisz - https://open.spotify.com/album/2t0iROHdAfSVd21x6DL​STy

Użytkownik: gosiaw 2013-03-02 11:55 napisał(a):

Odpowiedź na: Zapewne wiele osób zauważ... | pawelw Pokaż rodzica

Możemy dodawać do tego linki przy książkach w katalogu. O tak jak na przykład tu: Cylinder van Troffa (Zajdel Janusz A. (Zajdel Janusz Andrzej)). Nie musimy oczywiście wyróżniać w żaden sposób Spotify, linkowanie do innych składowisk też oczywiście wchodzi w grę.

Użytkownik: Szeba 2013-03-02 12:29 napisał(a):

Odpowiedź na: Zapewne wiele osób zauważ... | pawelw Pokaż rodzica

Może to nawet coś więcej, niż koniec piractwa - koniec jakiejś epoki? Początek końca wydawnictw, bibliotek itd. itp. - jakie znamy, może początek wielkiej zmiany, rewolucji - będzie trzeba zmienić się, zaczynając od zmiany myślenia, dostosować się, nadążyć, przewartościować - pokonać kryzys. Nie tylko to, o czym piszesz, to jeden z symptomów, których jest ostatnio coraz więcej, znaków na niebie i ziemi ;)
A może przesadzam? ;)

Spróbuję dowiedzieć się jak jest w/na Deezerze.

Użytkownik: pawelw 2013-03-05 23:07 napisał(a):

Odpowiedź na: Zapewne wiele osób zauważ... | pawelw Pokaż rodzica

Przekopałem się przez Spotify i znalazłem 400 książek do legalnego słuchania. To już niezła biblioteczka. :)
Miłego słuchania!

Jak ktoś znajdzie coś jeszcze to proszę o namiar, dodam do listy.

Użytkownik: pawelw 2013-03-05 23:15 napisał(a):

Odpowiedź na: Może to nawet coś więcej,... | Szeba Pokaż rodzica

Koniec opoki? Raczej tak. Wydawnictwa nie znikną, tylko będą wyglądać inaczej.
Z bibliotekami może być różnie. Przy legalnym elektronicznym dostępie do pełnej oferty wydawniczej biblioteki w obecnej postaci stracą rację bytu, bardziej by pewnie były klubem dyskusyjnym i domem kultury. Księgarnie pewnie też podążą w kierunku antykwariatów. No cóż, czasy skryptoriów i bibliotek z ciężkimi inkunabułami przykutymi łańcuchami do stołu też minęły. Już teraz w mojej bibliotece regał z książkami audio zajmuje coraz więcej miejsca.

Zmienić, dostosować się i nadążać niewątpliwie trzeba, Czerwona Królowa się kłania. Możliwe jednak, że biegnie coraz szybciej.

Użytkownik: sowaOpiekun BiblioNETki 2013-03-06 00:06 napisał(a):

Odpowiedź na: Możemy dodawać do tego li... | gosiaw Pokaż rodzica

Świetny pomysł, Gosiu!

Użytkownik: hburdon 2013-03-06 12:36 napisał(a):

Odpowiedź na: Przekopałem się przez Spo... | pawelw Pokaż rodzica

Paweł, za tę robotę order ci się należy.

Użytkownik: modem2 2015-08-29 13:48 napisał(a):

Odpowiedź na: Zapewne wiele osób zauważ... | pawelw Pokaż rodzica

Genialne. Dzięki. Co prawda, ja akurat nie szukam audio, ale posyłam dalej tym, którzy słuchają.

Użytkownik: Pok 2015-08-29 19:55 napisał(a):

Odpowiedź na: Zapewne wiele osób zauważ... | pawelw Pokaż rodzica

Niezła lista i niezła robota z umieszczeniem tego wszystkiego.

Mam pytanie odnośnie tych książek. Można je słuchać tylko z komputera z odpalonym programem, czy da się te audiobooki przegrać również na telefon lub mp3?

Użytkownik: Lwiica 2015-08-30 19:13 napisał(a):

Odpowiedź na: Niezła lista i niezła rob... | Pok Pokaż rodzica

Z tego co się orientuję to ze Spotify nie można niczego pobierać, ale audiooboki z tej strony są rozsiane po całym internecie. Już parokrotnie się natknęłam na nie w innych miejscach. Ostatnio m.in. na Wojna nie ma w sobie nic z kobiety (Aleksijewicz Swietłana).

Użytkownik: pawelw 2015-08-30 22:59 napisał(a):

Odpowiedź na: Niezła lista i niezła rob... | Pok Pokaż rodzica

Spotify w opcji płatnej pozwala pobrać pliki i słuchać offline. Ale nie są to pliki mp3 i nie da się ich wyciągnąć z programu. Czyli telefon tak, odtwarzacz mp3 nie.

Użytkownik: Jose 2015-09-14 08:52 napisał(a):

Odpowiedź na: Zapewne wiele osób zauważ... | pawelw Pokaż rodzica

Jest szansa na aktualizację listy?

Użytkownik: vikt 2015-09-15 10:40 napisał(a):

Odpowiedź na: Zapewne wiele osób zauważ... | pawelw Pokaż rodzica

A skąd wiadomo, że "w pełni legalnie i to nawet za darmo"?